1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

Rss

شروع موضوع توسط saeid-ha ‏Aug 4, 2013 در انجمن اینترنت و شبکه

 1. saeid-ha

  saeid-ha belong to autumn !...

  3,098
  12,010
  1,966
  اصطلاحات RSS

  وبلاگ ــ یك وبلاگ یا وب سایت عمومی است كه فرستاده های شخصی را نشان می دهد و معمولاً آخرین مطلب از نظر زمانی اولین مطلب از نظر مكانی در صفحه است. معمولاً این فرستاده كه عموماً متن هستند بایگانی شده و قابل جستجو (بوسیله موتورهای جستجو) هستند. این فرستاده ها می توانند از طرف یك شخص یا اشخاص زیادی باشند. وبلاگهای جدید همراه با لینك ها و توصیف مختصری ارائه می شوند كه این توصیف ها بوسیله RSS در دسترس قرار می گیرند.

  كانالها (Channels) ــ اینها لینكهایی به زبان XML هستند كه به مقالات و وبلاگهای جدید آدرس می دهند. و بعضی وقتها با عنوان Feed نامیده می شوند.

  تغذیه(Feeds) ــ اینها فایلهایی به زبان XML هستند كه معمولاً شامل لینكهایی به مقالات و وبلاگها همراه با یك توصیف مختصر می باشند. كه به این لینك ها گاهی كانال (Channel) گفته می شود.

  Proxy Server ــ یك وسیله ارتباط با اینترنت غیر مستقیم می باشد. شما با یك كامپیوتر شخصی به یك سرور متصل می شوید كه آن سرور هم بعداً به اینترنت متصل می شود. بعضی وقتی این عمل برای فیلتر كردن محتویات یا جدا كردن ویروسها قبل از اینكه یك شبكه داخلی را آلوده كنند استفاده می شود. اگر شما از طریق یك پروكسی سرور به اینترنت متصل شده اید باید تغییراتی در تنظیمات RSS خوانندگانتان انجام دهید.

  RSS ــ این اصطلاح از كلمات Realy Simple Syndication به معنای یك تجمیع واقعاً ساده تشكیل شده است. RSS یك ابزار براساس زبان XML برای وبلاگها و سایتهای اینترنتی است. RSS با محتویات جدیدی مانند تاریخ، یك تیتر، یك لینك و یك توضیح مختصر مرتباً تهیه می شود. یك خواننده RSS فقط توضیح مختصری را كه ناشر گذاشته شده می خواند و با یك كلیك به خبر، مقاله یا وبلاگی كه آدرس داده شده است می رود.

  XML ــ (Extensible Mark up Lanyuaye) یك زبان اینترنتی قابل بهینه سازی كه انواع مختلفی از اطلاعات را می تواند توصیف كند به گونه ای كه برنامه هایی كه به این زبان نوشته می شوند می توانند اطلاعات را اصلاح و تأیید كنند. هدف اولیه این زبان به اشتراك گذاشتن زبان برنامه نویسی در اینترنت است