1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

5 بازیگری که مرز های بازیگری را گسترش داده اند

شروع موضوع توسط New_Sense ‏Aug 26, 2014 در انجمن اخبار سینما

 1. New_Sense

  New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

  3,513
  11,373
  31,615
  [​IMG]  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]  احتمالا بدنام ترین روش های بازگیر در این روزها، هروقت است که دی لوئیس نقش جدیدی را به عهده میگیرد. به عنوان یکی از طرفدارهای سرسخت تکنیک هایش، دی لوئیس وقتی وارد نقشی میشود از اینکه از نقش بیرون بیاید جلوگیری میکند، چه سر صحنه، چه خارج از صحنه. در اخرین فیلمش "لینکن"، وی تمام نامه هایش را با امضای لینکن به پایان میرساند و بیشتر 100 کتاب درباره ی زندگی این مرد خواند. و وقتی در نقش کارکتر فلج فیلم "پای چپ من" بازی کرد، دی لوئیس هیچ وقت در صحنه از روی ویلچیر بلند نشد، و دیگران رو مجبور میکرد که موانع رو از سر راهش بردارند.


  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]


  کریستین بل
  نه تنها بیل طغیان معروف اش را در فیلم "ترمیناتور: رستگاری" را به خاطر اینکه بیش از حد در نقش جان کانر فرو رفته است سرزنش میکند، بلکه واقعا سر فیلمبرداری "ماشینیست" واقعا افراط کرد. برای وارد شدن به ذهن سردسته ی اعتصاب کننده ها همراه با بی خوابی مزمن، بیش از 60 پوند وزن کم کرد. کم کردن وزنش فقط به این خاطر متوقف شد که دکترها گفتند که از دست دادن وزن بیشتر خطرناکه، و فقط با خوردن تن ماهی و سیب به زندگی ادامه میداد. بیل سریعا بعد از این فیلم باید تمام وزن خود را برای بازی در نقش بروس وین "بتمن" برمیگرداند. به این میگن تعهد.

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG][​IMG]


  رابرت دنیرو هرکاری میکند تا بهتری بازی را از خود و حتی همبازی هاش دربیارد. این شامل توهین شدید به بقیه بازیگر به خاطر اینکه نمیتوانند سر صحنه به قدر کافی عصبانی شوند هم میشود. به علاوه، برای فیلم منتقد پسند اش، "راننده تاکسی" دنیرو واقعا در شیفت های 12 ساعته به عنوان راننده تاکسی در منهتن کار کرد تا وارد ذهن و گوشه گیری این افراد دست پیدا کند. برای بازی در نقش "مکس کدی" متجاوز در فیلم "تنگه ی وحشت"، دنیرو به یک دندان پزشک پول داد دندان هایش را خراب کند تا برای فیلم مناسب باشد و بعد حتی بیشتر پول داد تا به حالت اولیه برگرداند.


  [​IMG]

  [​IMG][​IMG][​IMG]

  سر صحنه ی فیلم "مردی بر ماه" که زندگی کمدین اندی کافمن رو به تصویر میکشید، جیم کری از اینکه کارکتر خود را ترک کند جلوگیری میکرد. به هیچ یک از بازیگرها یا عوامل پشت صحنه جواب نمیداد مگر اینکه اندی یا تونی صداش میکردند، که همین باعث رنجیدن افرادی در صحنه و اختلال در فیلمبرداری میشد. در اخر کری اینقدر در نقش فرو رفت که حرکت ها و تیک های خاص کافمن رو به تصویر کشید، حتی با اینکه در فیلمنامه نبودند. به نظر کار زیادی برای فیلمی میاد که خیلی هم خوب تحویل گرفته نشد، هرچند کری برای بازی در این نقش جایزه ی گلدن گلوب برد.  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  با توجه به تلاشی که برای نقش کرده است، تعجبی ندارد که هیث لجر این چنین تعریف و تمجیدی برای نقش جوکر در فیلم "شوالیه تاریکی" که برنده ی اسکار هم شد، دریافت میکند. یک ماه خود را در خانه ای حبس کرد، که در این یک ماه دچار پارانویا و بیخوابی هم شد، بعضی وقت ها شبی دو ساعت فقط میخوابید. یک دفتر خاطرات هم به عنوان جوکر مینوشت، که با افکار دیوانه کنند پر شده بود. بعضی حدس و گمان ها به این سو میرود که تعهد هیث به حرفه ی بازیگریش تا حدی پیش رفت که مجبور به مصرف قرص های خواب شد که سرانجام به مرگ تراژدیکش ختم شد.