1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

3 راه برای حل مشکلات آفیس 2010

شروع موضوع توسط MahD!ye ‏Sep 6, 2012 در انجمن ترفند و آموزش

 1. MahD!ye

  MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

  15,130
  17,126
  1,531
  مجموعه نرمافزاری «مایکروسافت آفیس 2010» (MicrosoftOffice 2010)، نسبت به نسخههای قبلی خود پیشرفتهای قابل ملاحظهای داشتهاست. یکی از این پیشرفتها قابلیتهای مختلفی است که برای حل مشکلات عمومیدر نظر گرفته شده است به طوری که خودتان میتوانید به سادگی مشکلاتی که دربرنامههای آفیس رخ میدهد را حل کنید. در این ترفند قصد داریم به معرفی 5راهحل عمومی برای حل مشکلات آفیس 2010 بپردازیم.

  1. Safe Mode (حالت امن)
  قابلیت جدیدی کهدر آفیس 2010 به چشم میخورد، قابلیت Safe Mode است. در صورتی که در اینحالت وارد یکی از محصولات آفیس شوید، افزونههای اضافی نصب شده بر روینرمافزار، همراه برنامه اجرا نخواهد شد. بسیاری از مشکلات آفیس نظیر اجرانشدن برنامه به دلیل مشکلات افزونه هاست.
  بدین منظور کافی است کلید Ctrlرا از روی کیبورد نگه داشته و سپس نرمافزار را اجرا کنید. پیغامی ظاهرمیشود که بایستی بر روی Yes کلیک کنید. سپس برنامه در حالت Safe Mode اجرامیشود.

  2. غیرفعال کردن ماکروها
  فایلهای آفیس امکان ذخیره ماکرو (Macro) را در داخل خود دارند. ماکرومجموعهای از فرمانها، کلیدها و یا کلیکهای ماوس است که موجب سهولت درانجام کارهای تکراری میگردد.
  برای اجرای یک فایل بدون پردازش ماکروی درون آن کافی است کلید Shift را گرفته و فایل مورد نظر را اجرا کنید.

  3. تعمیر رجیستری ویندوز
  آفیسبرای ذخیره بسیاری از قسمتهای خود از رجیستری ویندوز استفاده میکند.گاهی ممکن است آسیب دیدن اطلاعات مربوط به آفیس در رجیستری موجب اختلال درعملکرد نرمافزارهای آفیس شود.
  برای تعمیر رجیستری ویندوز شامل اطلاعاتمربوط به آفیس، بر روی منوی Start کلیک کرده و عبارت winword /r را واردنموده و Enter بزنید (در ویندوز XP بایستی این کار را در محیط Run انجامدهید).
  پس از چند لحظه پنجرهای نمایان خواهد شد که میزان عملیات انجامشده برای تعمیر برنامه را مشخص خواهد کرد. این کار ممکن است چند دقیقه طولبکشد.