• این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

12چالش مورینیو در سال 2012

ارسال ها
2,465
لایک ها
2,196
#1
به گزارش مرجع خبري رئال مادريد، تیم، سال را به عنوان صدرنشین تنها و سه امتیاز فاصله با بارسلونا به اتمام رساند و حالا می خواهد سال 2012 باریش سال خوشی باشد . نگاهی به این چالش ها می اندازیم.


1- بهتر شدن برابر بارسلونا

مربی بررسی کرده تا دلیل این همه شکست به بارسلونا را پیدا کند که مسائل روحی و روانی بازیکنان ، مهمترین دلیل ممکن است . درست است که تیم کاتالانی تیم خوبی است و بازیکنان خوبی دارد اما مورینیو ناراحت است که بازیکنانش در چنین بازی مهمی ، وا می دهند . مورینیو اعتقاد دارد که تیمش نباید از بارسلونا بترسد . مثلا پس از آخرین الکلاسیکو از اوزیل انتقاد کرد و گفت که انتظارش از بازیکنانش بیشتر است . شکست 5-0 ، باعث شده که تیم حس حقیر بودن داشته باشد اما تیم در کوپا دل ری و بازیهای سوپرکاپ خیلی بهتر از حریف بود اما نتوانست نتیجه بگیرد .

2- بهبود رقابت میان بنزما و هیگوائین

رقابت بین این دو مهاجم ، بالاخره ثمره ای خواهد داد . هیگوائین همیشه نشان داده که یک مهاجم با شخصیت ، گلزن ، فرصت طلب و درجه یک است اما بنزما هم پس از آن که فرصت پیدا کرد ، توانایی هایش را نشان داد و مشخص کرد که بازیکنی استثنایی است . بی تردید هر دو بازیکن می دانند که نباید عقب بکشند چرا که ممکن است که کمتر بازی کنند . مورینیو بی تردید با چالش سختی در این زمینه مواجه خواهد بود که کدام را انتخاب کند و امیدوار است که رقابت این دو خیلی به سود تیم باشد .

3- رساندن اوزیل به اوج

این ، سورپرایز بزرگ مورینیوست . این افت محسوس اوزیل ، بیشتر به مسائل روانی مربوط است تا بدنی . هافبک آلمانی ، فصل گذشته تلاش فوق العاده ای صورت داد ، اما به مرور در این فصل افت کرد و خودش نبود . تردیدی در مورد توانایی هایش نیست اما مورینیو باید سعی کند که از نظر ذهنی ، او را آماده رقابت کند و تبدیلش کند به همان بازیکنی که همه انتظارش را دارند .

4- حل کردن مشکلات در خط دفاع (کاروالیو ، دفاع راست ...)

مشکلات خط دفاع رئال ، در شمار گلهایی که تیم دریافت می کند مشخص است . اما یکی از دغدغه های اصلی مورینیو ، مصدومیت کاروالیوست که روی خط دفاع تاثیر کامل گذاشته است . سرجیو راموس به مرکز خط دفاع رفته تا آربلوا تنها دفاع راست تخصصی تیم باشد و مورینیو ناچار شود در این پست ، لاس ، کوئنت رائو ، واران و آلبیول را محک بزند . شاید در ماه ژانویه تیم به این نتیجه برسد که نیاز به خرید در این پست دارد .

5- حفظ روند گلزنی 3.5 گل در هر بازی

این ، اسلحه بزرگ این رئال مادرید است . توان گلزنی و ضد حملات تیم فوق العاده است . فشار از ناحیه تهاجمی عالی است و 15 بازیکن مختلف در این فصل در تیم گل زده اند تا تیم بهترین آمار گلزنی لالیگا و چمپیونزلیگ را داشته باشد . تیم به بردهای پر گلی برابر ساراگوسا ، رایو ، اوساسونا و سویا دست یافت .

6- با ثبات تر شدن کاکا

کاکا ، باید سعی کند که کمی از کمند مصدومیت ها رها شود و کمتر مصدوم شود . بازیکن برزیلی با این که گاهی می درخشد اما مصدومیت ها امانش نمی دهند . فصل را عالی شروع کرد و شنان داد که می تواند بازیکن فوق العاده ای باشد اما یک مصدومیت در سن سباستین ، او را متوقف کرد . هر بار که به اوجش رسید ، مصدوم شد . مورینیو می خواهد که با ثبات تر باشد .

7- حفظ دی ماریا در بهترین سطح

یکی از بهترین بازیکنان تیم مورینیوست و طبیعی است که مربی پرتغالی بخواهد که به این روندش ادامه دهد . یک بازیکن درجه یک است اما می تواند تبدیل به یک ستاره جهانی شود . او حالا این فرصت را دارد تا با درخشش در این فصل خودش را در میان بهترین بازیکنان دنیای فوتبال مطرح کند . در حال حاضر ، یکی از ستارگان اصلی تورنمنت است .

8- کم نیاوردن با توجه به تعدد بازیها

مورینیو ، ساز و کار خاص خود را دارد . برای بردن بازیها ، باید با یک سرعت فوق العاده ، جدیت بسیار و تحرک بالا کار کرد . قدرت بدنی ، فداکاری ، تلاش و سرعت ، شعارهای تیم برای غلبه بر حریفان هستند . تا کنون ، تیم در بیشتر بازیها موفق بوده است اما حالا وارد مرحله دوم فصل می شود که بازیهای کلیدی برگزار می شود . مصدومیت ها و محرومیت ها می توانند نقشی کلیدی بازی کنند . تیم باید کم نیاورد .

9- چلاندن ویژگی های کایخون و شاهین

این دو ، برای مربی خاص هستند. کایخون به این خاطر که نشان داده می تواند فیکس باشد و شخصیت خاص خود را دارد . می خواهد بجنگد و از فرصتهایش بهره ببرد . به شاهین هم احتیاج است چرا که شبیه ترین هافبک به ژابی است . باید در این مرحله دوم فصل ، این دو به جلو گام بردارند .

10- همچنان "آدم خوبه " بودن

در استراتژی ارتباطی و وجهه مربی ، تغییراتی ایجاد شده است . پس از فصل اول که پر از جنجال بود و مربی ، درگیریهایی با پرسیادو ، گواردیولا ، یوفا و سازمان لیگ اسپانیا داشت ، حالا این قضایا فراموش شده اند . مورینیو ، صلح طلب تر شده و مثل الکلاسیکوی 10 دسامبر ، می رود و به گواردیولا و ویلانوا دست می دهد .

11- بردن حداقل یک جام

بی تردید ، هدف اصلی قهرمانی مجدد است و چمپیونزلیگ یا لالیگا در اولویت هستند . تیم حداقل یک جام می خواهد . مورینیو همیشه گفته است :" سالهای دومم معمولا بهتر هستند ." و حالا زمان نشان دادن آن است . اما ماه های سختی رسیده است . او در سال دومش در اینتر میلان به سه جام رسید و هدف اصلیش در رئال مادرید ، قهرمانی دهمین چمپیونزلیگ است .

12-عدم ابراز علاقه به فوتبال انگلستان

"ذوق و شوقم فوتبال انگلیس است "این جمله هایی هستند که خشم مادریدیسموها را به همراه می آورند . این اولین باری نیست که مربی پرتغالی گفته که به انگلیس می گردد اما هم هواداران و هم مدیران رئال ، نمی فهمند که چرا مربی باید مدام از این قضیه حرف بزند .
 
بالا