1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

❤(◕‿◕) مـــــن زنـــــــــــم!؟ (◕‿◕)❤

شروع موضوع توسط MahD!ye ‏Jun 15, 2013 در انجمن درد دل

1. MahD!ye

MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

15,168
    16,846
    1,083
    ظهر ها

بی دلخوشی

دست و صورت نشسته

می نشینم به یادآوری زنان تاریخ

که صبح ها

بیدار شدند

زود!

بی دلخوشی!

دلخوشی چیزی ست غریب

که قریب به طول تمام تقویم ها ست

که بر دامن هیچ زنی جوانه نزد!

صبح و ظهر ندارد

تفاوتش به تفاوتِ جا افتادن قرمه سبزی روی چراغ است

با قرمه سبزی های کارخانه

دلخوشی به این چیزها نیست

چیزی که هوای صبح را

نفس کشیدنی می کند

جا افتادن ِ تو توی زندگی زنی ست،

که جوانه زدنت بر دامنش را

دوست دارد!

2. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    من زنم
    احساساتم جریحه دارمیشه
    وقتی میفهمم دوستم نداشتی
    وقتی میفهمم فقط ازسر ترحم به من میگفتی دوستت دارم
    فقط ترحم
    وقتی میفهمم که وقتایی که برات دردودل میکردم وتوبااحساس به حرفام گوش میدادی ومن احمق برایت میگفتم ومیگفتم
    وتو آنهارو به عنوان طنز دربرابر دیگران آن هم جلوی خودم بازگومیکنی!!!
    ومن مجبورم سکوت کنم
    سکوت
    به خاطرتوی لعنتی تویی که عاشقش بودم
    عاشق
    ولی توعاشقم نبودی اینها فقط ترحم بود
    ترحم
    ترحم...

3. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    من زنم
    من وتمام زنهای دیگر هیچ وقت نباید دلمان رابه دست یکی ازاین نامردهای روزگارپست بسپاریم
    دل من پاکه،پاک پاک
    اما وقتی تو بادست های آلوده ات روح من رو خط خطی کردی
    سعی کردی که افکار کثیفت رو به من بقبولونی
    که من بشم چیزی که تومیخواستی
    تو
    فقط خودت
    من زنم
    زنی که ازمحبت پدری چیزی نفهمیده
    من زنم ودر خیال تو همیشه یک ضعیفه بوده ام که باید کنیزی ات رامیکردم
    خیالی نیست کسی به حرف منِ ضعیفه اهمیت نمیدهد!
    ومن مجبورم که این دردوشته هارابنویسم تاتوبخوانی تاشایدکمی دلت به رحم آید
    شاید
    شاید...

4. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    غـــــزل چشمــــهایت

قافــــیه دار نیســـت

امـــا وقــــتی میخوانمــشان

ردیفــــــ ترین زن دنیا می شــــوم

دنیــــای شاعــــرانه ای استتـــــو را داشــــتن . . .

5. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    وقتی به دنیا بیایی و تو را انکار کنند...وقتی قدومت را مایهء ننگ بدانند...وقتی برای مذکر بودنت گوسفند نذر کنند...و بخواهند تو را زنده به گور بفرستند...تو را از خود ندانند...ضعیفه بخوانندت و ضعیفه بدانندت...برادرت در کوچه فوتبال بازی کند و تو در خانه خاله بازی...برادرت آزاد باشد و تو زندانی...از بچگی در سرت بخوانند...دختر باید حیا داشته باشد...باید سر به زیر باشد...باید خانه نشین باشد...دختر باید بار دختر بودنش را همیشه به دوش بکشد و لال بشود...و آنقدر خانم بودن را با مفهومی متفاوت از خانومی در سرت بگنجانند که بزرگ میشوی و میفهمی خانم بودن از نظر آنها یعنی تو سری خوردن...مرد زمانه نیازش را تامین کند و تو محکوم به بکارت...احساس و قلبت را در پرده ات خلاصه کنند...آنگاه میفهمی...تو ، زنی...مرد زمانه بر تو سروری میکند و تو محکوم به شلاق سکوتی...حقوق برابر یعنی چه؟مرد ، مرد است و ضعیفه ، ذلیله...اگر صورتش زبری دارد باید نوازشش کنی...بوی عرق بدهد باید کنارش بخوابی...مرد احساساتش را بروز نمیدهد و حرفش مساوی ست با عملش...و من به تو میگویم...عملش یعنی ، زیر شکمش...و تو با عشق تنت را بسپار و او با هوس نیازش را برطرف میکند...باید باشی...چون زنی...او دست درازی میکند...او توهین میکند...او خیانت میکند...و او حق طلاق را دارد...تو 9ماه تحمل میکنی...شب زنده داری میکنی...ویار به جان میخری...و او حق فرزند را دارد...ولی...قلب باکره ات را دستت بگیر...سرت را بالا بگیر...و بگو: من ، زنم..و به تو ای مرد،با تمام قداست احساسی که به تو دادم و تنی که به تو سپردم...و هیچ با خودت فکر نکن ، برندهء میدانی...من احساسم خالصانه بود ولی تو...روزی نیازت برطرف میشود که میفهمی احساست به نابودی رفته...حق طلاق باتوست ولی احساس پاک برای من ...حق فرزندی برای توست ولی حس ناب مادر شدن برای من...من با افتخار میگویم:یک ، زنم...

6. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    روزگار بدی برای زنهاست ...
    روزگار بدی برای زنهاست ...ریشو می بینی، می ترسی ...لباس روی شلوار می بینی، می ترسی ...ژیگول می بینی، می ترسی ...ماشین مدل بالا از کنارت رد می شه تو خیابون، می ترسی ...ماشین قراضه رد می شه، می ترسی ...موتوری با اون نگاه کثیفش از کنارت ویراژ می ده، می ترسی ...کنار خیابون یه پیرمرد نشسته تو سایه درخت و با همون عینک ته استکانیت نگاهت می کنه که باد بزنه و مانتوت کمی بره کنار، می ترسی ...کنار خیابون یه دسته مرد وایستادن و مثل گرگ نیگات می کنن، می ترسی ...سوار تاکسی و کرایه ایی هم بخوای بشی،حتی اگه جلو هم بخوای بشینی که راحتتر باشی، می ترسی ...مانتوی روشن بپوشی بیای تو خیابون از نگاه مردا که دنبال رد لباس زیرمانتوت هستن، می ترسی ...عینک آفتابی می زنی میای تو خیابون از نگاههایی که دنبال چشمهای اون زیر هستن، می ترسی ...با دوستات می ری بیرون تو کافی شاپ که باید دود سیگار بخوری اگرم بری پارک، از مردهای بیکار پارک، می ترسی ...از پدری که دست پسر کوچکش رو گرفته و از کنارت رد می شه و تیکه ایی بارت می کنه و به پسرش نگاه می کنه و می خنده،از هر دوشون، می ترسی ...از مردی با ظاهر معمولی که کنار خیابون به ظاهر داره با موبایلش صحبت می کنه اما هربار که زنی از کنارش رد می شه حرفهای زشت و کریهی می زنه و تو خیالش با همه ( که فرقی نمی کنه زنی چادری باشه، کسی باشه با لباس های کار یا دختری دیگر) عقده های جنسیش رو خالی می کنه ...که نه فقط از نگاه که حتی از متلک ها و حرفهای کریهی که باید بشنوی و فقط رد بشی و فرار کنی از این آدمها، می ترسی ...از نگاه آدمها تو پمپ بنزین، ترافیک، گشت ارشاد و و و و می ترسی ...از آدمهایی که ظاهری عادی دارن اما کلی عقده های روانی و جنسی توشون جمع شده و حتی با شخصیتترینشون هم تو موقعیتش قرار بگیرن این عقده ها رو می خوان تسکین بدن و دست به وحشیانه ترین اعمال بزنن، می ترسی ... که آوازه غیرت و ناموس پرستیشون دنیا را کر کرده است اما چند نفره به یک زن بیگناه حمله می کنن، می ترسی ...ترس ترس ترس ... کابوس های روزانه و شبانه آدمهایی شده که می خوان فقط کنار دیگران تو جامعه زندگی کنن ....
    قویترین آدم جهان اون نیست که دویست و پنجاه کیلو رو یه ضرب میزنه ...
    قویترین آدم جهان زن ایرانیه که با وجود تجاوز فردی و گروهی و اسید پاشی و گشت ارشاد و مزاحم هاى خیابونی و زور گیری و قتل و هزار خطر دیگه هنوزم تو این مملکت درس میخونه ، ورزش میکنه ، رانندگى میکنه ، کار میکنه ، عاشق میشه ، أعتماد میکنه ، مادر میشه و به بچه اش یاد میده آدم باشه

7. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    چشاتو وا نکن اينجا ، هيچ چي ديدن نداره

صدای ِ سکوت ِ لحظه ها ، شنیدن نـداره

توي آسموني که کرکسا پرواز مي‌کنن

ديگه هيچ شاپرکي ، حس ِ پريدن نداره

دستاي نجيب ِ باغچه ، خيلي وقته خاليه

از تو گلدون ، گلاي کاغذي چيدن نداره

بذا باد بياد ، تموم ِ دنيا زير و رو بشه

قلباي آهني که ، ديگه تپيدن نداره

خيلي وقته ، قصه ی اسب ِ سفيد ، کهنه شده

وقتي که آخر ِ جاده‌ها رسيدن نداره

نقض ِ قانون ِ آدم‌بزرگا جـُرمه ، عزيزم

چشاتو وا نکن ، اينجا هيچ چي ديدن نداره.

8. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    با تمامِ دُخترانِگی ام٬
    زَنانِگی می کنم ...
    برایِ مردی که مردانِگی نمی داند ...!

9. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    هیچگاه اشک های یک زن را شوخی نگیرید

اشــک ســـلاح زن بـــرای جــلـــب تــوجــه نــیــســت

اشـــک یــک زن یــعــنی خــــــــــــســــــتــــ ـــــه است

یـــعــنــی گــلـــویـــش گــرفـــتــه نـــفــســـش بـــالا نمی آید

اشـــک یـــک زن مــمـــکـــن اســت

آخـــریــــن خـــاکــســـتــر هــــای روح خـــســـتــه اش

از پـــک زدن مـــتــوالــی دردها باشد

وقتی زنی زیــــاد مــــیــگــریــد یــعــنــی رو بـــه خــامـــوشــیــســت

مــراقــب بــاشـــیــداشــــک یــک زن را جـــدی بـگـیـریـد

10. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    روح الهی من !
    جنس وجودت را دوس می دارم که قسمتی از خدایی ....