1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

❤(◕‿◕) مـــــن زنـــــــــــم!؟ (◕‿◕)❤

شروع موضوع توسط MahD!ye ‏Jun 15, 2013 در انجمن درد دل

1. MahD!ye

MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

15,168
    16,846
    1,083
    قابل توجه خانوم های بدبخت تالار! نخندینا جدیه! خوب عزیزم رخت میشوری غذا میپزی جارو میکنی و حین کار فکر میکنی بدبختی؟!
    اگه واقعا اینجوری فکر میکنی پس هنوز نفهمیدی کی واقعا بدبخته!!

تویی که میتونی مهریه داشته باشی اون بدبخت همون (مهر معنوی) تورو داشته باشه براش بسه!

تویی که میتونی واسه کار کردن تو خونه ازش پول بگیری اون فقط مجبوره صبح تا شب کار کنه خرج تو و رفاهتو بده!کدبانو!
    اگه لباسشو اتو میکنی غر نزن:مگه خودت دست نداری!
    چرا داره!دوتام داره! اما دوست داره تو براش اتو کنی!کیف میکنه که تو بهش توجه میکنی!

اگه غذا درست میکنی لطف میکنی!وظیفه اونه که برات ندیمه(با کلاس کلفت!)بگیره!تویی که داری بهش علاقتو ثابت میکنی چون مجبور نیست بخاطر حقوق ندیمه تو هم کار کنه!پس باید ازت ممنون باشه!
    تویی که مادر میشی!اون هیچ وقت حس مادری رو تجربه نمیکنه!پدر شدن هم خوبه اما حسی که تو داری..کجا..مال اون کجا! بذار راحت بگم تویی که اگه بچت نصفه شب گریه کنه ساکتش میکنی چون دلت آروم نمیگیره تا وقتی بچه ساکت نشده اما اون بالش میذاره رو گوشش میخوابه یا انقد وای میسته تا بچه ساکت شده!بعید هم نیست بره بالش رو بذاره رو دهن بچه!اون لحظه درک نمیکنه باید بچه رو بقل کنه و تکونش بده تا ساکت شه!البته استثنائات هم وجود داره ها من عمومش رو میگم!
    بانو! تویی که حق داری واسه شیر دادن بچه خودت ازش پول بگیری!(دینتو نگاه کن خدایی برو حالشو ببر!)
    تویی که فقط میتونی نفرت،دعوا،بدی،سختی رو توی خونه به عشق،آشتی،خوبی و آرامش تبدیل کنی!
    تویی که بهشت زیر پاته!اون پاشو کج بذاره بدبخته!
    تویی که میتونی تکیه گاه خانواده باشی!
    تویی که ستون خونه ای!
    تویی که اگه یه روز نباشی همه چی بهم میریزه!

تویی که از دامن مادرت خدیجه محمد.ص. به معراج رسید..

تویی که گوش شنوای اونی! اگه نفهمی اونم عقلش نمیرسه میره یه گوش دیگه پیدا میکنه!!!(اینو میدونم همتون گوش میدید!)
    ذاتش اینه بابا! مثل شما که عادت دارید فقط عاشق همون بمونید!اون با یه استانداردهایی عاشق می مونه که وظیفه تو رعایت کردنشه!
    همین!
    حق اون از زندگی همینه!در برابر حق های بی شماری که خداوند به تو داده!
    سوره داده به اسم تو!سوره زن!
    سوره ی مرد داریم؟!
    نداریم!
    تو انقد مهم بودیا!
    ارزشت رو به اندازه سوره ای که به اسمته حفظ کن!اسمشو حداقل!

الان میدونم تو دلتون میگین تو هنوز مجردی نمیفهمی!نه بابا می فهمم!چون ذاتیه می فهمم!و می بینم اطرافمو که به خاطر هیچ و بازم هیچ چه زن و شوهرایی که دارن از هم جدا میشن..این یه درده که با ندونستن و یا بعضا عمل نکردن به یه سری حقوق رشته ی خانواده از هم پاره بشه و اصلا از کجا معلوم دو طرف بعد از هم با کس دیگه خوشبخت تر بشن؟البته استثنا هست یعنی یه زمانی جدایی به نفع هر دوتاست اما به جرات میگم اکثر مشکلات رو میشه با صبر و با عشق حل کرد.موقع سختی موقع بی پولی موقع دعوا بهم فرصت ،آرامش و(حق) بدید! خدا رو فراموش نکنید که معجزه میکنه!!

2. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    کـآش ...
    سرِ درِ بـهشـتــ ؛
    کسـ ـي باشـَد که بپرســَد :
    آدمـي یـا فرشـتـ ـه ؟
    و مـَن با صدای ضـعیفــم
    که از زجـه رو به بـی صـدایی رَفــته ،
    بــگویـَم :

زَن -َـم
    و ایـن بـار
    همه نگـاهَم کُنند :
    نـَه به خاطـِر موی بُلَندَم
    نه چشـمان معصـومَم
    و نه لرزشِ صدایـَم

.
    .
    .
    بـلکـه به خاطِر روحِ خدا که در من دمـیده شده
    و همه ،

تحســین کـُنَند ؛

شـُجاعَـتـ ،
    صـداقَتـ
    وَفـ ـآ
    و نجـآبـَتَم را

در آن کره خاکــی ...

3. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    هیچ عروسکی پیر نمی شود ، دخترها مهربان ترین مادرانند …

4. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    از بچگی همیشه خوب بهم یاداوری شده که من یک زنم
    وقتی چهار سالم بود وهی نق میزدم که با بابایی برم مغازه بابا دستی رو سرم کشید و گفت عزیزم دخترم شما نمی تونی با من بیای گفتم چرا بابایی گفت اخه شما یه خانمی یه زنی..دختری
    وقتی روز اول مدرسه اماده می شدم برم مدرسه مامانی یه مقنعه اورد که سرم کنم گفتم نمی خوام گفت عزیزم دخترم شما خانمی یه زنی باید سرت کنی
    وقتی 9 سالم شد با مامانی برای اولین بار رفتم مسجد دیدم وسط مسجد پرده داره و اقا ها اون طرف پرده اند من پرده را زدم کنار رفتم کنار داداشی ایستادم واسه نماز جماعت یهو یه پیرزن مهربون صدام کرد گفت دخترم شما باید اینجا بایستی واسه نماز گفتم چرا گفت اخه اقا ها باید جلو باشن شما خانمی یه زنی باید اینجا بایستی
    بزرگ شدم بزرگ و بزرگ تر
    وقتی رفتم دانشگاه روز اول ردیف جلو نشستم استاد اومد رو به من کرد گفت خانم میشه برین ردیف عقب گفتم چرا استاد گفت خانوما عقب بشینن اقایون جلو گفتم چرا استاد گفت چون شما خانمی یه زنی

حالا اینجا این لحظه می خوام از تموم اون ادمایی که دوستم داشتن یا نداشتن به خاطر این که اجازه ندادن من یه لحظه تو زندگی ام یادم بره که یه زنم تشکر کنم
    اما اما اما
    بابایی اون روز یادت وقتی حواست پرت بود پشت صندلی ماشین قایم شدم و با هات اومدم
    مامانی اون روز وقتی رسیدم مدرسه مقنعه را از سرم برداشتم ومعلم مهربونمون هم نتونست باز سرم کنه
    اون خانوم مهربون تو مسجد کاش بدونه که بعد از اون روز من دیگه هیچ وقتواسه نماز جماعت مسجد نرفتم
    استاد از اون روز ما تنها کلاسی بودیم تو دانشگاه که دختر ها جلو می نشستن و پسرا عقب

حالا می خوام فریاد بزنم که من یه زنم و افتخار می کنم که یه زنــــــــــــــــــــم

5. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    زن زیبـاست

چه آن زمان که ازفرط خستگی چهره اش درهم است

چه آن زمان که خودرامی آرایدازپس همه خستگیهایش

چه آن زمان که فریادمیزندبرسرت تو فقط حرکت زیبای لبهایش رامبینی

چه آن زمان که کودکی جانش رابه لبانش رسانده ودست برپیشانی زده ولبخندمیزند

زن زیباست

آن زمانی که خسته ازهمه تُهمتهاونابرابریهابازفرام وشش نمیشود

مادراست

همسراست

راحت جان است

6. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    نگاه که هرزه باشد.......
    حجاب هم که داشته باشی آنجور که میخواهد تو را تصور میکند.........
    پس برادر من برادری که خودتو مرید علی میدانی خودتو علامه دهر میدانی خودتو دیندار واقعی میدانی خودتو به شیخی زدی و هی چپ میری راست میری
    دختران ایران زمین را فاحشه میدانی فکری به حال مغز های فاحشه کن نه حجاب دختر ایرانی !!

7. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    من زنم نسل انسان زاده من است

8. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    دلسوز زنی هستم

که زنانه ترین احکامش را

مردان می نویسند...

9. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    با زنت شوخی کن..سربه سرش بگذار..از دستپختش بچش و تعریف کن...

اگر گاهی تو ظرفها را بشوری..آسمان به زمین نمی آید...

آخر...میدانی...؟؟...او همان دختر رویاهای دیروز توست که به آشپزخانه امروزت آمده...

باور کن..بدون او..اجاق خانه ات..حسابی کور است!!!

10. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    من زنم...
    زنی که افکارش می‌گویند زن نیست.