1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

♦♦♦نماز شب را چگونه بخوانیم؟(علاقمندان وارد بشید!)

شروع موضوع توسط ...N@ShEn@s... ‏Jun 26, 2013 در انجمن مذهبی

1. ...N@ShEn@s...

...N@ShEn@s... "Ariya Nezhad"

54
    292
    154
    خودم بتازگی به نماز شب علاقمند شدم؛
    گفتم نحوه خوندنشو بذارم

چهارتا دو رکعتی نماز شب که مثه نمازای یومیه خونده میشه،دو رکعت نماز شفعم فقط یه سوره ناس بیشتر از یومیه خونده میشه،فقط میمونه نماز و ِتر که بدون ذکرای مستحبیش زیاد وقت نمیگیره

قنوتش شاید یه ربع طول بکشه حالا !
    (بخاطر مستحب بودنش میتونید فقط وتر و شفعو بخونید که در تنگ بودن وقت،همون یک رکعت وتر کافیه...تازه وقتی وقت خیلی محدود بود ،وترم میشه خیلی خلاصه ش کرد...اگه وقت تنگ باشه) توصیه میکنم حتماامتحان کنید
    خصوصا کساییکه تو همین هفته کنکور دارن
    خودم تازه تجربه ش کردم...عالی بود

-((( قسمتای قهوه ای رنگ مستحب میباشند و خوندنشون الزامی نیست )))
    ♦♦♦ نماز شب را چگونه می خوانند؟ ♫♫♫
    مجموعه:

برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید

نماز شب يازده‌ ركعت است: چهار تا دو ركعت (مثل نماز صبح) به نيت نماز شب و يك نماز دو ركعت به نيت نماز شَفْعْ و يك نماز يك ركعتي به نيت نماز وَتْر

نيت: دو ركعت نماز شب مي‌خوانم قُربة اِلي الله

- در ركعت اول: يك بار سوره حمد + يك بار سوره قول هو الله احد + ركوع + سجده

- در ركعت دوم: يك بار سوره حمد + يك بار سوره قول هو الله احد + قنوت + ركوع + سجده + تشهد + سلام.

(نماز شبي كه در قست بالا آمده است را چهار بار تكرار كنيد كه جمعاً هشت ركعت نماز شب مي‌شود).

نماز شفع:

نيت:
    دو ركعت نماز شَفْعْ مي‌خوانم قُربة اِلي الله

- در ركعت اول: يك بار سوره حمد + يك بار سوره قول هو‌ الله احد + يك بار سوره قول اعوذ برب الناس + ركوع + سجده.

- در ركعت دوم: يك بار سوره حمد + يك بار سوره قول‌ هو الله احد + يك بار سوره قول اعوذ برب الفلق + قنوت + ركوع + سجده + تشهد + سلام.

نماز وتر:

نيت: يك ركعت نماز وَتْر مي‌خوانم قُربة اِلي الله

- در ركعت اول: يك بار سوره حمد + سه بار سوره قول هو الله احد + يك بار سوره قول اعوذ برب الفلق + يك بار سوره قول اعوذ به رب الناس

- در قنوت: خواندن كامل قنوت + در حاليكه دستهايتان در حالت قنوت است، (با انگشتان دست راست يا با تسبيح) چهل بار بگوييد (
    اَللّهُمَّ اِغْفِر لِلْمومِنينَ وَ اَلْمومِناتْ وَ اَلْمُسلِمينَ وَ اَلْمُسلِماتْ )
    «خدايا ببخش جميع مؤمنين مرد و مؤمنين زن را». و بعد از آن هفتاد بار بگوييد ( اَسْتَغْفِرُ اللهَ رَبي وَ اَتُوبُ اِلَيه) «آمرزش مي‌طلبم از خدايي كه پروردگارم است و بسويش باز مي‌گردم».

سپس هفت بار بگوييد (هذا مَقامُ الْعائِذِ بِكَ مِنَ اَلْنار)

«اين است مقام كسي كه از آتش قيامت به تو پناه مي‌برد».

سپس سيصد مرتبه بگوييد ( اَلْعَفو ) «ببخش». + و سپس يك بار بگوييد ( رَبّ اغْفِرْلى وَ ارْحَمْنى وَ تُبْ عَلىََّ اِنَّكَ اَنْتَ التّوابُ اَلْغَفُورُ الرّحيم )

«پروردگارا ببخش مرا و رحم كن به من و توبه مرا بپذير به راستي كه تو، توبه پذيرنده، بخشنده و مهرباني». + ركوع + سجد + تشهد + سلام + (پايان نماز) + تسبيحات فاطمة زهرا (س)

(تسبيحات حضرت زهرا (سلام الله عليها): (34 مرتبه، الله اكبر، 33 مرتبه، الحمد لله و 33 مرتبه، سبحان الله) در حديثي آمده: خواندن تسبيحات فاطمه زهرا (سلام الله عليها) از هزار ركعت نماز مستحب، نزد خداوند بهتر است).

راز گل سرخ، sara و Seyed Mahdi از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. ...N@ShEn@s...

...N@ShEn@s... "Ariya Nezhad"

54
    292
    154
    خواهشا وقت بذارید دوستان

سیره امیرمؤمنان در مورد نماز شب
    اقامه نماز شب از جمله سنّت ها و سیره های همه معصومین است که هرگز در طول زندگی شریفشان ترک ننمودند. گویی دل شب بهترین زمان بود تا رازهای دل علی (علیه السلام) را بشنود و در خود نگهداری کند: «دل شب محرم سرّالله است»

راز گل سرخ، sara، barfi 2 و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. Seyed Mahdi

Seyed Mahdi من عاشق محمد (ص )هستم....

1,868
    5,929
    1,311
    دمت گرم داداش ...
    اللهم الرزقنا ....
    خیلی ذوست دارم بخونم ولی نمازه صبحمم به زور بلاند میشم...

راز گل سرخ، sara و barfi 2 از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. @min agh@

@min agh@ *امین*

1,374
    6,043
    395
    ی سوال خیلی اساسی . نه دوتا؟!
    اول اصلا نماز شب چیست ؟:barefoot:
    دوم اون قهوه ای که گفتید کجاست . چشمای من باباقوری میچینه یا مارو گرفتید!:biggrin:

راز گل سرخ از این پست تشکر کرده است.
  5. ★SARINA★

★SARINA★ بانوی زمستان:d

11,703
    27,122
    1,447
    منم خیلی دوست دارم بخونمش.....:wink:

راز گل سرخ از این پست تشکر کرده است.
  6. sara

sara ♥ مـــلـــکــه انـجـمـن ♥

3,121
    7,347
    907
    خیلی عالی بود
    منم خیلی دوست دارم بخونم 2 3 دفعه خوندم ولی دیگه تنبلی کردم :whistling:

راز گل سرخ و Seyed Mahdi از این پست تشکر کرده اند.