1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

√ ♥ معصیت تک چرخ زدن دختر در مقابل نامحرم

شروع موضوع توسط barfi ‏Feb 28, 2013 در انجمن مطالب جالب

 1. barfi

  barfi ♡ ftmh ♡ همراه انجمن

  22,450
  61,059
  61,290
  √ ♥ معصیت تک چرخ زدن دختر در مقابل نامحرم
  c70d521867de1e148d4f5cbe5ec871d2.  امام جمعه مشهد گفت: این سیاستمداران، نخبگان سیاسی و سردمداران بعضی جریان های سیاسی لائیک غیر ارزشی، گوشه و کنار یا پشت تریبون ها قرار نگیرند و مدام بخواهند یک ژست تنش زدایی با آمریکا بگیرند؛ این ضد سیاست خارجی کشور است.


  آیت ا... سیداحمد علم الهدی روز گذشته در خطبه های نمازجمعه مشهد که در رواق امام خمینی(ره) و دیگر اماکن متبرکه حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد؛ سخنرانی شنبه گذشته رهبر انقلاب را یک جریان بسیار متحول ساز و نقطه عطفی در نظام و انقلاب اسلامی دانست و در تحلیل بیانات رهبر انقلاب اظهار داشت: در بیانات ایشان دو اصل سیاست گذاری مشخص شد که تبیین سیاست خارجی و سیاست داخلی بود.

  وی افزود: در سیاست خارجی دقیقا مشخص شد که ما در هیچ زمانی نمی توانیم با آمریکا از در تعامل در آییم و نمی توانیم دست دردست خون آلود آمریکای خون آشام جنایتکار بگذاریم که خوشبختانه این اصل سیاست خارجی از آن روزی که امام (ره) فرمودند ارتباط ما با آمریکا، ارتباط گرگ و میش است، پس از ۳۴سال از پیروزی انقلاب، به همان قوت و بلکه نیرومندتر از آن روز، به وسیله رهبر انقلاب تجدید شد.

  امام جمعه مشهد با اشاره به وجود تناقض میان پیشنهاد مذاکره از سوی آمریکا و نیز اعمال تحریم های فلج کننده توسط این کشور ادامه داد: می گویند ما می خواهیم پیشنهاد مذاکره به ایران بدهیم و می خواهیم با ایران مذاکره کنیم و امیدواریم در این مذاکره ایران را وادار کنیم از فعالیت های هسته ای دست بردارد و این یعنی می خواهند زورگویی خود را ثابت کنند. وی با بیان این که دیگر مذاکره و تعامل با آمریکا معنا ندارد، اضافه کرد: این موضوع به عنوان یک اصل در سیاست خارجی ما تثبیت شد و این سیاستمداران، نخبگان سیاسی و سردمداران بعضی جریان های سیاسی لائیک غیر ارزشی، گوشه و کنار یا پشت تریبون ها قرار نگیرند و مدام بخواهند یک ژست تنش زدایی با آمریکا بگیرند؛ این ضد سیاست خارجی کشور است.

  آیت ا... علم الهدی با اشاره به تبیین سیاست داخلی توسط رهبر انقلاب در بیانات اخیر ایشان، اظهار داشت: رهبر انقلاب در تبیین سیاست داخلی دو مسئله را یکی به عنوان وظیفه دولت و وظیفه مسئولان و دیگر درباره مردم مشخص فرمودند.

  وی بر تأکید رهبر انقلاب مبنی بر لزوم یکی شدن مسئولان در هر شرایطی با یکدیگر با هر اختلاف نظر و سلیقه ای، افزود: اگر در یک مسئله اختلاف نظر بود، باید گریبان یکدیگر را بگیرند؟ مگر باید از هم مچ گیری کنند؟ چون اختلاف نظر دارند، مگر باید با هم دشمنی کنند؟

  وی ادامه داد: این دعوا کردن، یعنی مسئولان امکانات، استعداد و هوش خود را برای مچ گیری از هم به کار گیرند و با هم دعوا و بدگویی کنند و در این صورت دیگر نمی توانند به مشکلات مردم رسیدگی کنند. مسئولان باید با همین استعداد به مردم خدمت کنند و مشکلات آنان را حل کنند و این یک اصل در سیاست داخلی ماست که به وسیله رهبر انقلاب تثبیت شد.

  امام جمعه مشهد با بیان این که مردم نیز باید بدانند که رهبر انقلاب به عنوان یک تکلیف مشخص کردند که احساسات و خشم خودشان را کنترل کنند، افزود: خشم و احساس شما باید در خدمت مصالح نظام باشد، نه این که خشم و احساس شما در یک جایی به قیمت مبارزه با نظام و ضربه به نظام تمام شود.

  وی با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر انقلاب درباره جریان قم و جریان حرم حضرت امام(ره) ادامه داد: افراد متدین، مقلد رهبر انقلاب و حزب اللهی هیچ کجا نباید خشم و احساس را بر خلاف مصالح نظام به کار گیرند.

  آیت ا... علم الهدی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب درباره استیضاح وزیر کار اظهار داشت: دیگر وقتی رهبر انقلاب سیاست داخلی و خارجی را تبیین کردند، اگر یک آقایی بیاید در مجلس یا جای دیگر بگوید که من از فرمان رهبر انقلاب اطاعت می کنم، اما نظریه ایشان را قبول ندارم، این زاویه با ولایت و جدایی از رهبری است.

  وی افزود: رهبر انقلاب گفتند این استیضاح وزیر کار بیخود بوده، این آقا بگوید نخیر، به نظر من درست بوده است، این زاویه با ولایت است.

  امام جمعه مشهد ادامه داد: این که شما از حکم و دستور رهبر انقلاب اطاعت کنی، چیز مهمی نیست. ارمنی ها و کلیمی ها نیز اطاعت می کنند؛ زیرا در این مملکت در حال زندگی هستند و باید از رهبری اطاعت کنند.

  رهبر انقلاب ارشاد مستحبی که نمی کنند، سیاست داخلی را تبیین می کنند. می گویند این شکل کار را قبول ندارم و این خلاف سیاست داخلی است.

  آیت ا... علم الهدی افزود: یک آقایی که می گوید نظر بنده، نظر دیگری است، با مقام ولایت زاویه دارد باید او را بشناسید و اگر در این جهت روی حرف خود اصرار کند، مردم باید بدانند که این مصداق بارز ضد ولایت فقیه است.

  امام جمعه مشهد همچنین در بخشی از خطبه ها از انجام ورزش های تبرّجی زن ها در برابر مردها به شدت انتقاد کرد.

  وی با اشاره به فرمایش اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که باید مدیریت و کنترل احساس و خشم ما در دست خودمان باشد، افزود: ما باید در همه جا اولویت ها و مصالح نظام را در نظر بگیریم و در امر به معروف و نهی از منکر نیز باید به اولویت های نظام توجه داشته باشیم.

  وی ادامه داد: بنده با ورزش زنان موافقم و اگر کسی گفت زن ورزش نکند، مثل این است که گفته زن غذا نخورد. اما در چند سال گذشته بنده عرض کردم با ورزش بانوان و شرکت در مسابقات خارجی و بین المللی مخالفم. علتش را نیز عرض کردم به عنوان نهی از منکر. همان طور که همه چیز زن ها باید در حوزه عفت، حجاب و عصمت باشد، ورزش بانوان نیز باید محدود در حوزه عفت و حجاب باشد.

  امام جمعه مشهد تصریح کرد: ورزش های تبرّجی زن ها در برابر مردها حرام است و درست نیست. وی اظهار داشت: اخیرا موتورسواری دخترها را تصویب کرده اند و بعد هم که به بعضی مسئولان وزارت ورزش اعتراض شده و گفتند که فلان فرد مخالف است، آن ها پاسخ داده اند که فلان فرد در سال ۸۵ چنین نظریاتی داشته و الان آن نظریات را ندارد.

  آیت ا...علم الهدی افزود: بنده اعلام می کنم که خیر، با ورزش های تبرجی مخالفم و این ها خلاف شرع بوده و حرام است و نباید توقع داشته باشید هر کاری که شما کردید، رهبر انقلاب هزینه شوند و به میدان بیایند و بعد دنیا علیه ولایت سوژه بگیرد. این توقع را نباید داشته باشید. پس شما برای چه سرباز ولایت هستید؟ برای چنین جاهایی سرباز ولایت هستید؟وی با بیان این که مسئله ورزش تبرّجی حرام و خلاف شرع است، ادامه داد: مراجع هم فتوا دادند، نامه نوشتند و اعلام کردند این کار حرام است.

  امام جمعه مشهد تصریح کرد: این که دختر بیاید مقابل چشم مرد نامحرم، موتور سوار شود و با آن لباس و اندام تک چرخ بزند، معصیت خداست و منکر بارز شرعی است.

  وی افزود: اگر بنده حرفی را که زده ام، پیگیری نمی کنم، به دلیل این نیست که از حرف خود گذشته ام، به دلیل این است که ما همان طوری که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند، خشم ها و احساسات باید مدیریت شود، نهی از منکر ما نیز در ارتباط با اولویت ها و مصالح نظام است.

  آیت ا...علم الهدی ادامه داد: این را بدانند وقتی مراجع تقلید می گویند این کار خلاف است، مسلماً از نظر بنده نیز ورزش تبرّجی زنان در برابر مردها خلاف و حرام است.

  وی گفت: بعد هم می گویند موتورسواری زنان؛ کدام زن و دختر می رود سوار موتور می شود و تک چرخ می زند. این خواهر بسیجی می رود؟ این زن های نمازجمعه می روند، این دخترهای فاضله عالمه حوزه های علمیه و دانشگاه ها می روند؟ چه کسی می رود با موتور تک چرخ بزند؟

  امام جمعه مشهد افزود: فکر کرده اید می توانید با این کارهایتان یک مشت بی دین را جذب خودتان بکنید و در عرصه انتخابات دنبال جریان شما راه بیفتند؟ این فکر باطلی است.

  وی با بیان این که در این مملکت افراد بی دین آن قدر زیاد نیستند که بگوییم رای آنان در سرنوشت انتخابات اثر می گذارد، ادامه داد: بیشتر این مردم متدین هستند و رای متدینین در سرنوشت انتخابات دخالت دارد.

  وی همچنین در بخش دیگری از خطبه ها از خلق حماسه عظیم و وفادارانه مردم از نظر شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال تشکر کرد و گفت: بر حسب آماری که به بنده گزارش شده است، امسال در راهپیمایی ۲۲ بهمن، مردم استان بین ۳۰ تا ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته در راهپیمایی شرکت کرده اند و این جای تقدیر و تشکر دارد.

  امام جمعه مشهد همچنین با اشاره به این که پس از ۱۰۰ سال از به توپ بستن گنبد حرم امام رضا(ع) توسط روس ها، این روز امسال از نظر تاریخ شمسی (سوم دی ماه) و تاریخ قمری (۱۰ ربیع الثانی) مطابق درآمده است، افزود: به توپ بستن گنبد حرم امام رضا(ع) نتیجه بروز کینه شدید جریان استکبار با پیامبر(ص) و اهل بیت پیغمبر(ص) بوده است.
   
  Seyed Mahdi، Sonya، rezaco2196 و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.