1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

گوگل ارث اسلامي با نام بصير ايجاد ميشود !

شروع موضوع توسط hossein45 ‏Jun 19, 2013 در انجمن اینترنت و شبکه

 1. hossein45

  hossein45 حــــســــيـــــن 45

  247
  209
  255
  به گزارش خبرنگار علمي ايرنا، دكتر محمد حسين نامي روز سه شنبه در مراسم امضاي تفاهم نامه حمايت از شركت هاي دانش بنيان در دانشگاه تهران اظهار داشت: گوگل ارث كه سال ۱۹۹۶ تاسيس شده اكنون يك مركز داده – ديتاسنتر- با حجم ۲ هزار ترابايت داشته و به دليل جمع آوري اطلاعات براي سازمانهاي امنيتي و اطلاعاتي درآمدزايي بسياري دارد.
  وي افزود: مي بايست گروه هاي تحقيقاتي با توان هرچه بيشتر به حمايت از اين وب سايت بپردازند و هدايت و بررسي وتحليل داده هاي آن را انجام دهند.
  وزيرارتباطات وفناوري اطلاعات حمايت از تحقيقات كاربردي را از مهمترين برنامه هاي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات دانست و گفت: يكي از تحقيقات كاربردي تحقيقات در حوزه نوآوري است كه براساس آن نخبگان مي بايست بر لايه هاي مربوط به انتقال داده هاي صوتي و تصويري فعاليت كنند.
  نامي اضافه كرد: لايه انتقال تصوير و صوت از طريق زيرساخت هاي ارتباطي از جمله موارد نو در دنياست و در زمره پردرآمدترين بخش ارتباطات و فناوري اطلاعات در دنيا محسوب مي شود و از نظر دفاعي بسيار مورد توجه است.
  وزيرارتباطات و فناوري اطلاعات همچنين تحقيقات در حوزه تجهيزات را از اولويت هاي اين وزارت خانه عنوان كرد و افزود: امروزه بسياري از كشوري هاي توانمند در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات ساخت تجهيزات اساسي مورد نياز خود را به ديگر كشورها نمي سپارند چراكه اين امر خطرات بسياري را به دنبال دارد؛ از اين رو استادان ونخبگان مي بايست در زمينه توليد تجهيزات بومي فعاليت گسترده اي را آغاز كنند.
  وي گفت: همچنين توليد نرم افزارهاي بومي را از ديگر محورهاي آينده فعاليت هاي كشور است كه با افتتاح پژوهشكده توليد نرم افزارها در اين زمينه گام هاي اساسي خواهيم برداشت.
  نامي همچنين با اشاره به گسترش فضاي مجازي در دنيا خاطرنشان كرد: امروزه فضاي مجازي با گسترش هرچه بيشتر به فضاي حقيقي نزديك تر مي شود و وب سايت هاي مختلف روز به روز در دنيا ايجاد مي شود.
  ***استفاده از سيستم عامل بومي در دستگاه هاي اجرايي
  دكتر مرتضي براري قائم مقام وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات نيز در اين مراسم اظهار داشت: بسياري از دستگاه هاي اجرايي مايل به استفاده از سيستم عامل بومي زمين در نهادهاي مربوط هستند.
  وي افزود: اكنون اين سيستم عامل در دانشگاه تهران نصب شده است كه در صورت توافق اين سيستم عامل در اين دانشگاه عملياتي مي شود.
  براري ابراز اميدواري كرد كه به زودي اين سيستم عامل در مراكز علمي و تحقيقاتي كشور به كار گرفته شود.
  وي سهم كاربران بازي هاي رايانه اي در كشور را ۲۵ ميليون نفر عنوان كرد وگفت: اين درحالي است كه كمتر از ۱۰۰ نفر در اين حوزه به توليد بازي هاي رايانه اي مي پردازند.
  براري در خصوص فرصت هاي شغلي كه صنعت ارتباطات و فناوري اطلاعات مي تواند در كشور ايجاد كند گفت: اين حوزه با توجه به پتانسيل هاي بالايي كه در اختيار دارد مي تواند تا ۸ ميليون فرصت شغلي جديد در كشور ايجاد كند.
   
  کلوچه خانوم و alakimalaki از این پست تشکر کرده اند.