1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

گلشيفته در حال رو كردن دسته گل هاي جديد!!!!

شروع موضوع توسط MHK1372 ‏Sep 18, 2012 در انجمن اخبار سینما

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    پروژه‌ای برای تحقیر فرهنگ ایرانی

خورش آلو با مرغ (به فرانسوی: Poulet aux prunes) فیلمی در ژانر درام و کمدی به کارگردانی مرجان ساتراپی و ونسان پارونو، ساخته مشترک فرانسه، آلمان و بلژیک در سال 2011 است و بر اساس کتابی مستهجن و سخیف با همین نام ساخته شده است.

داستان این فیلم قصه عشق «ناصر علی خان» و تارش است که در این فیلم به ویولن تبدیل شده و با «ایران» خانم در دوران ویژه ای از تاریخ ایران زندگی می کند ، «ناصر‌علی‌خان» موسیقیدان بوده و علاقه زیادی به «خورش آلو با مرغ» داشته است، او سرانجام به بیماری افسردگی دچار شده و خودکشی می‌کند .

در این فیلم که ساتراپی به همراه "آنرد هپرنوند" آن را کارگردانی کرده داستان یک موسیقی دان ایرانی به نام ناصر علی خان به تصویر کشیده شده که پس از شکسته شدن سازش تصمیم می‌گیرد بمیرد و در هشت روز باقی مانده زندگیش وجوه مختلف زندگی وی روایت می شود.

این فیلم که در دهه 30 و 40 شمسی در تهران می گذرد، از زندگی ایرانی غیرواقعی و ضدمذهب تصویر شده و در آن بر خلاف واقع، هیچ کدام از شخصیت ها از مشترکات فرهنگ ایرانی بهره ای ندارند و همسان زنان غربی لباس می پوشند.

در صحنه‌هایی از فیلم با نمایش کاریکاتورگونه انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی مهاجرت افراد تحصیلکرده به خارج از کشور و به ویژه آمریکا رویدادی گریزناپذیر معرفی می‌شود.

همچنین حضور "گلشیفته فراهانی" در صحنه‌هایی غیراخلاقی از فیلم نشان می‌دهد که این فیلم کاملا پروژه‌ای برنامه ریزی شده برای تحقیر فرهنگ ایرانی در سینمای غرب بوده است.

لازم به ذکر است این فیلم که درجشنواره برلین نیز حضور یافته، از هفته آینده نمایش سراسری خود را در سینماهای آمریکا آغاز می کند.

برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید

Admin، nama، nanaz asali و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. Shiva

Shiva

5,462
    12,103
    1,270
    :18:وای این فیلم جدیدش افتضاحه

3. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    يه فيلم براي يه كارگردان افغاني بازي كرده كه افتضاح تر از اينه
    من ديروز تو شبكه صداي آمريكا ديدم كه با افتخار داشتند تحليلش مي كردند متاسفانه

Ahriman از این پست تشکر کرده است.
  4. Shiva

Shiva

5,462
    12,103
    1,270
    :18:خدایااااااا
    مثل ادم داشت اینجا کارشو میکرد دیگه چرا رفت اونور!!

5. vandad

vandad

1,533
    1,871
    347
    دیدمشون
    گلشیفته عاشق سینماست
    آدم بخاطر سینما لخت هم میشود!
    من که بازم عاشق بازیهاشم
    مخصوصا فیلم ققدیمیه علی سنتوری و دیوارش محشر بود
    این جدیدا هم زیر 18 نباید ببینن:16:

marzieh از این پست تشکر کرده است.
  6. Shiva

Shiva

5,462
    12,103
    1,270
    :roflmao

7. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    بله كسي كه در ايران مردم دوسش داشتند رفته اونجا به خيال ستارگي در هاليوود اما الان تو فاضلاباي تمدن غرب داره شنا مي كنه
    فكرشم نمي كرد كه يه روزي با يه پسر افغاني هم آغوش بشه و اون افغاني حق داشته باشه تمام اندام اون را لمس كنه
    واقعا" كه مزخرفه اگه اين عشق به سينماست
    جديدا" هم نطق كرده كه كارگرداناي ايراني منا شكنجه مي دادند مثلا در مورد اصغر فرهادي گفته «اصغر فرهادي مرا شكنجه مي كرد، او در حالي كه پرده گوش من سوراخ شده بود اجازه نداد براي مداوا به بيمارستان بروم.»
    و در مورد كارگردان هاي ايراني هم گفته«من از هر فيلمي زخمي در بدن دارم، آنها بدتر از سگ با تو رفتار مي كنند. تو بايد مانند برده كار كني.»
    آيا او واقعا" عاشق سينماست يا عاشق توجه هاي افراطي!!!!!

Merjhoi از این پست تشکر کرده است.
  8. vandad

vandad

1,533
    1,871
    347
    در مورد گلشیفته بله!

9. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    پس شما در مورد كي صحبت مي كرديد؟؟؟؟

10. vandad

vandad

1,533
    1,871
    347
    کلی نمیگم
    در مورد گلشیفته حرفای من بنظر شخصی خودم درسته!

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.