1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

گزارش ويژه: «نه» تاريخي هواداران به پروين!/

شروع موضوع توسط girl turk70 ‏Jun 29, 2012 در انجمن اخبار ورزشی

 1. سايت گل- انصراف علي پروين از سرمربيگري پرسپوليس با جملات جالبي از سوي او همراه بود. از جمله اين‌كه «از تمام مردم سپاسگزارم که در این 24ساعته عاشقانه لطف خود را به من نشان دادند و من همیشه افتخار می‌کنم که لقبم سلطان پرسپولیس است!»
  اما براي كساني كه از ديشب تا امروز سايت‌هاي خبري و شبكه‌هاي مجازي را رصد كرده و واكنش‌هاي مردم را ديده‌اند، اين‌كه پروين از كدام «الطاف عاشقانه» صحبت مي‌كند علامت سوال بزرگي است. ديشب هواداران فوتبال در هر گوشه از فضاي مجازي كه مي‌شد جايي براي اظهار نظر پيدا كرد تعجب، مخالفت و حتي عصبانيت خود را نسبت به اين تصميم اعلام كردند. جالب اين‌كه خيلي‌ها پيش‌بيني اتفاقات امروز را كرده بودند و احتمال نشستن پروين روي نيمكت پرسپوليس را در حد صفر مي‌دانستند، اما حتي اين نگرش هم چيزي از عصبانيت‌شان كم نمي‌كرد. چرا كه از ديد آن‌ها طرح چنين موضوعي –حتي به عنوان شوخي- هم قابل پذيرش نبود!
  بخش نظرات در آستانه انفجار
  سايت گل هم از ديشب، دقيقا از لحظه مطرح شدن نام پروين تا صبح امروز شرايط ويژه‌اي را سپري كرد. به محض انتشار اولين اخبار، سيل نظرات كاربران روانه سايت شد كه اكثر قريب به اتفاق آن‌ها در مخالفت شديد با انتخاب احتمالي پروين بود. تنها در فاصله دو سه ساعت بعد از اعلام اين خبر، آمار شگفت‌انگيز 8هزار كامنت ارسالي از سوي كاربران، سايت گل را در وضعيتي اضطراري فرو برد و همكاران ما را براي مطالعه و تاييد اين نظرات دچار مشكل كرد. به خصوص كه تقريبا در نيمي از اين نظرات، شدت عصبانيت نظردهندگان اجازه رعايت ادب را از آن‌ها سلب كرده بود!
  يك نگاه اجمالي به محتواي نظرات شما نشان مي‌دهد، مضمون 70-80 درصد جملات در مخالفت شديد با بازگشت سلطان به پرسپوليس و محتواي 20-30 درصد باقيمانده هم موافقت‌هاي كنايه‌آميزي بود كه با امضاي هوادارن استقلال نثار علي پروين شده بود! اين اتفاق در نظرسنجي سايت گل هم به نوعي ديگر تكرار شد. در نظرسنجي اينترنتي گل كه بلافاصله بعد از اعلام خبر روي صفحه اول سايت قرار گرفت (و همچنان هم فعال است) 34درصد مردم به بازگشت پروين راي داده‌اند و 66درصد بقيه با بازگشت او مخالف بوده‌اند. با يك حساب سرانگشتي اگر تعداد استقلالي‌هاي شركت‌كننده در نظرسنجي را هم در نظر بگيريم آن وقت مي‌شود حدس زد از آن 34 درصد چند نفرشان واقعا به موفقيت پروين در پرسپوليس ايمان داشته‌اند!
  توضيح اين‌كه، تعداد شركت‌كنندگان در اين راي‌گيري اينترنتي با توجه به زمان كمي كه از شروع آن گذشته، ركورد جديدي در اين‌گونه نظرسنجي‌هاست. تا لحظه نگارش اين گزارش در حالي كه 17 ساعت از آغاز نظرسنجي را پشت سر مي‌گذاريم آمار راي‌دهندگان از 36هزار نفر هم عبور كرده كه از اين تعداد 24هزار نفر مخالفت خود را با مربيگري پروين در پرسپوليس اعلام كرده‌اند.
  الطاف عاشقانه‌ مستدام!
  علي پروين ظهر امروز از مربيگري در پرسپوليس انصراف داد و نام خود را از ميان گزينه‌هاي چندگانه بيرون كشيد. مطمئنا واكنش منفي هواداران فوتبال -آن هم در اين سطح گسترده- نقش زيادي در اتخاذ اين تصميم داشته است. سلطان ديشب به خوبي فهميد كه براي ورود به عرصه فني حتي از مقبوليت نسبي در نزد هواداران پرسپوليس هم بهره‌مند نيست. اما به‌جاي اين‌كه به اين موضوع اعتراف كند ترجيح داد انصرافش را «با تشكر از الطاف عاشقانه هواداران!!» ابراز كرده و در عوض از رسانه‌ها انتقاد كند كه «حداقل حرمت موسفیدان فوتبال را نگه دارند.» و هيچ كس نفهميد رسانه‌ها در اين ميان چه گناهي داشتند جز اين‌كه صداي هواداران سلطان را به گوش او رسانده‌اند. پروين امروز به خبرگزاري‌ها گفت: «چیزهایی شنیده‌ام که اصلا قشنگ نبود» اما نگفت –و نپذيرفت- كه آنچه شنيده بي‌كم‌وكاست صداي همان هواداران عاشقي است كه ظاهرا سلطان‌شان را در هر جايي مي‌توانند تصور كنند جز روي نيمكت پرسپوليس! هواداراني كه با هجوم بي‌سابقه‌ به فضاي مجازي به سرعت كمپين مخالفت با بازگشت پروين را تشكيل دادند و با يك «نه» تاريخي به اين خبر عجيب و غريب واكنش نشان دادند