1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

گاز در فاز دوم هدفمندی گران تر نمی شود

شروع موضوع توسط Sara skelet ‏Feb 4, 2012 در انجمن اخبار اقتصادی

 1. گاز در فاز دوم هدفمندی گران تر نمی شود
  سال گذشته دولت اقدام به کاهش مدت زمان صدور قبوض گاز از 56 روز به 36 روز کرده و همین امر باعث توقف صدور قبض های نجومی شده است.

  تجربه سال گذشته این نگرانی را ایجاد کرده بود که زمستان امسال نیز خانواده ها با رقم های نجومی در قبوض گاز خود مواجه شوند اما بنابراظهارات اخیر معاون وزیر در امور گاز در سال گذشته دولت اقدام به کاهش مدت زمان صدور قبوض گاز از 56 روز به 36 روز کرده و همین امر باعث کاهش قیمت در قبوض گاز و توقف قیمت های نجومی شده است.

  براین اساس اوجی امروز در یک نشست مطبوعاتی به بررسی وضعیت قیمت گاز در فصول سردسال پرداخت و تاکید کرد:80 درصد از مشترکین گاز در کشور فصول سردسال 90 را با رقمی کمتر از 25 هزار تومان پشت سر گذاشته اند.
  این امر در شرایطی است که مدت زمان قبوض گاز از 56 ماه به 36 ماه کاهش یافته و همین امز باعث کاهش 50درصدی رقم قبوض امسال نسبت به سال گذشته شده است.
  براین اساس اگر در سال گذشته یک آپارتمان 20 واحدی با رعایت الگوی مصرف با قبض یک میلیون تومانی مواجه می شدند امسال این رقم به 500 هزار تومان کاهش یافته است.

  این درحالی است که رقم یک میلیون از ساکنین این آپارتمان گرفته خواهد شد فقط در دو قسط مختلف و درقالب دو قبض صادرشده در دوماه مختلف در شرایطی که پیش از این برای دوماه یک قبض صادر می شد.برهمین اساس به گفته مدیرعامل شرکت ملی گاز این تصمیم دولت بارمالی برای این شرکت در برداشته چراکه صدور دوقبض گاز در دوماه به جای یک قبض هزینه های این شرکت را افزایش داده است. این امر در شرایطی است که اوجی تاکید دارد تمام مشترکانی که 3 یا 4 دوره قبوض خود را پرداخت نکنند گازشان قطع می‌شود.

  به گفته اوجی تاثیر هدفمندی یارانه ها در یکسال گذشته را می توان در آمار مصرف مشترکین جستجو کرد چراکه امسال 63 درصد از قبوض مشترکین سبز و 31 درصد زرد و 6 درصد از قبوض قرمز صادر شده است.
  وی تاکید دارد: در بخش خانگی و تجاری رشدی در مصرف نداشتیم.برهمین اساس در طول این مدت 25 میلیون متر مکعب گاز دربخش خانگی و تجاری صرفه‌جویی شده است .

  معاون وزیر نفت در امور گاز از رکورد شکنی مصرف گاز در صنایع کشور خبرداد و افزود: صنایع به طور میانگین 82 میلیون متر مکعب گاز در هر روز مصرف کردند که این رقم در برخی روزها و در زمان پیک به 91 میلیون مترمکعب در روز رسیده است.
  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران درخصوص پیشنهاد این شرکت برای افزایش قیمت گاز در فاز دوم هدفمندی یارانه ها تاکید کرد: برای اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تاکنون هیچ درخواستی مبنی بر افزایش قیمت گاز از شرکت ملی گاز ایران به دولت صورت نگرفته و ما نیز هیچ پیشنهادی را به ستاد هدفمند کردن یارانه‌ها در این خصوص نداده‌ایم.
  درعین حال وی متذکرشد: قیمت واقعی هر مترمکعب گاز 400 تومان است که قراراست دولت ظرف 5 سال قیمت گاز را به 75درصد قیمت گاز صادراتی برساند.
  مدیرعامل شرکت ملی گاز در عین حال حضور او در جایگاه مدیرعامل شرکت ملی نفت را تنها شایعه ای دانست که توسط رسانه ها شکل گرفته و تاکید کرد:به هیچ وجه چنین چیزی وجود نداشته است.
   
  Admin از این پست تشکر کرده است.