1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

کوروش بچه داشت ، نه سگ ...

شروع موضوع توسط آخرین امید ‏Oct 18, 2014 در انجمن عمومی

1. اسلام مثل بودا نیست که بگه من خودم رو نگه میدارم و با جامعه کاری ندارم، اسلام میگه اول خودت بعد خواهر برادرت و رفیقاتو بچه هات بعد جامعت حتما شنیدید که اسلام میگه اگه سیر باشی و همسایت گرسنه (یاهرنیاز دیگه) داشته باشه مسلمون نیستی، یا همین مسئله ازدواج از نظر اسلام اگه جوونی نتونه ازدواج کنه وبه گناه بیفته گناهش گردن افرادی از جامعس که میتونستن بهش کمک کنن ازدواج کنه ولی نکردن (ینی اونام تو گناهش شریکن) من مسئولم که نذارم رفیقم سیگاری یا قلیونی بشه و سلامتی و قلب و ریه و جوونیش به ... بره یا اینکه ده بار رفتم مشهد ولی رفیقم یه بارم نرفته ، پس تلاش برای مبارزه با فرهنگهای غلطه جامعه حداقل واسه یه مسلمون یه موضوع اعتقادیه، اصلا خودخواهانه ترین حالتش اینه که گور پدر بقیه به این فکر کنه که فردا بچه خودش میخادتو همین جامعه بزرگ بشه ، همین کافیه که بی تفاوت نباشه.

نفس اینکه هر کی به فکر اطرافیان و جامعش باشه بد نیست ولی فکر میکنم دلیل این اعتراض شما وجود افرادی باشه که بقیه رو نصیحت میکن در حالیکه خودشون مرتکب همون اشتباه میشن، که البته حق داری.

2. من میگم بحرانیه. چون بد حجابی یه خانوم حتی یه پسر در جامعه باعث همون موضوع میشه که قبلا گفتم، ینی یه جوون بیست و چند ساله یا یه نوجوان (که خیلی بدتره) که نتونه ازدواج کنه میبینه و میخاد هیچ کاریشم نمیتونی بکنی ( یه دور که تو خیابونا بزنه 20 تا آدم اینجوری ببینه هر کودوم 2% هم روش اثر بذارن ) پیر و جوون، زن و مرد، مذهبی و غیر مذهبی هم نداره بالاخره یه راهی پیدا میکنه نیاز جنسی خودشو بر طرف میکنه که اگر این موضوع به هر نحوی غیر از ازدواج حل بشه واااااااااقعا برای جوونای یه جامعه بحرانیه

در مورد شراب : اگر منجر به مستی بشه که معلومه بحرانیه اگرهم کم بخوری _طبق آیه قرآن در شراب فوایدی هم هست ولی ضررش بیشتره_ اصلا هر چیزی که برای بدن ضرر داشته باشه از نظر اسلام حرامه چون خدا نعمتی به اسم سلامتی به انسان داده و آسیب رسوندن به بدن به هر نحوی حرامه اگر نمونه هاشو تو زندگی ائمه بگم مخت سوت میکشه.

مواد مخدر هم اگر مصرف نشئه جات باشه هم بده هم بحرانی.

الکل هم که اشاره کردید توسط ایرانیا کشف شده ولی استفاده نمیشه/// اگر بعنوان آب شنگولی استفاده بشه هم ضرر داره هم بحرانیه چون صحبت از یک انسانه و یک جامعه و یک نسل ولی در مصارف بهداشتی و صنعتی بدون مشکل داره استفاده میشه

3. ( درسته ، اصلا من اعتقاد دارم حتی اگر یه تولید کننده یا مبتکر ایرانی بتونه یه جنس یا طرحی رو بده که با لباس خارجی قابل رقابت باشه عده ای از داخل که سرمایه دار و کله گنده وارد کننده هستن تا پای خون این آدم وایمیسن که منافع خومدشون از واردات به خطر نیفته و اینکه مثلا 5 تا کله گنده لباس تو ایران میشینن دور هم ... که آقا رنگ امسال چی باشه ؟؟؟ مثلا زرد رو انتخاب میکنن و میریزن تو بازار به یه عده هم تو خیابون جمهوری تهران پول میدن که این لباسای جدید رو بپوشن و راه برن ملت هم میبینن و میگن: پس رنگ امسال زرده ! و خیلی خوشحال از اینکه یک جوونه بروز و آپدیت هستن میرن لباس زرد میخرن، اینم یه چیزی مثل همون سیگار و وارد کردنش یا مواد مخدر و مزرعه خشخاشه که شما اشاره کردید و منم دغدغه شو دارم که یه عده دارن بخاطر منافع خودشون با آینده و سلامتی جوونای یه کشور بازی میکنن و یک نسل رو به ... میدن )

4. منم موافقم وفکر کنم دلیلش سرعت ارتباطات و اطلاعات باشه یعنی شما نمیتونی چیزی رو از مردم مخفی کنی، در عرض چند ثانیه میلیونها نفر از یک اتفاق مطلع میشن، دختر امروز میبینه که تو اروپا به راحتی با تاب شلوارک میرن تو خیابون یا پسره میبینه همه جور مشروب و مسائل جنسی اونجا تو دنسینگ ها فراهمه ... از خودش میپرسه خب اگه اون جوونه منم جوونم! چرا من دسترسی ندارم؟ وقتی کسی چیزی رو میبینه ... میخاد، و اگر مانع بیرونی مثل قانون یا درونی مثل حروم حلال نباشه بالاخره دیر یازود میره سراغش که شاید نتونه دیگه ازش دست بکشه و گرفتار بشه، وهمون تضادی پیش میاد که شما اشاره کردید، یعنی شخص دیه ... میخاد... جامعه هم عده ای میپذیرن و عده ای "نه" ... مذهب هم که این نوع آزادی رو نفی میکنه

5. (این حرف شماست ودرسته و کاش همه جوونا تو این زمینه مثل شما فکر میکردن درحالیکه الان آزادی که خیلیا از حکومت طلب میکنن و ادعا میکنن که ندارن آزادی به همین معنیه که شما نفی کردی)

6. فکر نکنم سی باشه ندونه که از نظر علمی سیگار یا قلیون یا الکل ضرر داره! ولی جوون امروز کله ش داغه خدام بیاد پایین بگه این ضرر داره ... میگه حال کردم بخورم ...ومیخوره ، البته در مورد شراب خیلیا که میخورن معتقدن فایدش بیشتر از ضررشه

7. زمانیکه شما میگی اگه 18 سال بخوره بهتره تا 10 سال بخوره ... در درجه اول جفتشون انسانن و واسه جفتشون ضرر داره، دوم اینکه: داری بین بدو بدتر انتخاب میکنی ولی اسلام حرفش اینه که اصلا این موضوع نباشه چه برای 10 سال یا 18 سال، و اینکه قانون 18 سال هم فقط جایی کاربرد داره که قانون حضور داشته باشه وگرنه توهمون کشور ها هم کافیه یه بچه 15 ساله یه جای خلوت پیدا کنه و بخوره، هرجاکه قانون گذار انسان باشه، بالاخره همون انسان 1 راهی برای دور زدن قانون پیدا میکنه.

8. و در آخر اینکه اگه ممکنه ممکنه منظورتون رو از بستر سازی فرهنگی بفرمایید چون هم در موضوع حجاب و هم الکل عنوان کردید

9. New_Sense

New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

3,513
    11,263
    31,431
    اول خوشحالم که اومدید تو این موضوع شرکت کردید و عقیده و نظرتون گفتین ؛ گقتن نظرات اولین کار مفید هر کس هست ، دوم تشکر میکنم که متعادل و منطقی جواب دادید و نخواستید یه طرفه هر چیزی به مسئله مثل مذهب بچسبونید ؛ اینجور صحبت کردن بسیار عالی و خوش آینده ؛

در مورد این چیزایی که گفتید یه چیزاییش رو دوست دارم باز در موردش صحبت کنم ولی یکم امشب سرم درد میکنه و سر فرصت حتما" جواب میدم .

در مورد بستر سازی من منظورم از مصرف الکل و یا ترویج بی حجابی نیست مسئله یکم فراتر هست , واسه بستر سازی باید پیش زمینه هایی رو گفت ، مثلا" چقدر از تاریخ این مرز و بوم میدونیم و چرا ما سال به سال یه روند نزولی طی میکنیم ؟ توی خیلی از چیزا روند پیشرفت و فرهنگ سازی پسرفت هست ؛ یعنی به جای اینکه پیشرفتی حاصل شه کاملا" داریم برعکس عمل میکنیم . نیگاه کن دوست من الان هر جوره بخوام اقتصادی اجتماعی و مذهبی حرف بزنم باز سیاست میاد وسط ؛ و این سوال پیش میاد آیا باید صحبت کرد یا نه ؟

جامعه دچار یک خودفریفتگی شده هر کسی تز خودش رو میده ؛ من در مورد ملت صحبت نمیکنم در مورد حکومت و دولت صحبت میکنم ؛ جامعه ای که هر روز میخواد اسلام رو اجباری به همه تحمیل کنه باعث به وجود اومدن جوونهای دین گریز میشه ؛ اسلامی که ترویج میشه با اسلام که خودش خودش رو وصف میکنه متفاوت هست ؛ باز هم میگم وارد مسائل دینی نمیخوام بشم .
    هر وقت جامعه ای هر ارکان و حذبی واسه خودش یه زیر مجموعه میسازه و دستورات از یه کل واحد نگیره میشه این جامعه امروزی ما ؛ مثال : دولت یه زیر مجوعه هایی داره ؛ مجلس ؛ رهبری ؛ سپاه ؛ ارکان خصوصی ؛ سرمایه داران و بازاریان ، قشر تحصیل کرده و روشن فکر ؛ قشر سیاسی ، روحانیون و .......
    اینا هر کدومشون واسه خودشون اون کاری که دوست دارن میکنن تو این مورد هر موقع تداخلی پیدا شه ؛ یا دم همدیگرو میبینن یا شکایت میکنن از مقام بالاتر ؛ تو این درگیری ها نرخ تورم بیکاری و خیلی چیزا کم و زیاد میشه تو این موضوع مردم ضرر میبینن و عده ای که پولداران مفرح هستن راحت میشینن و لذت میبرن ؛

خوب حالا میبینیم تویه یه موضوع که ملت رو بخوان فشار بیارن همشون هدفشون میشه مشترک و دلشون واسه ملت نمیسوزه فقط اهرم فشار میشن ؛ این جامعه به سوی نابودی کشیده میشه ؛ اینطور میشه که مدیر بانک آقای خاوری میلیارد ها به جیب میزنه و فرار میکنه اینطور میشه که بانک صادرات و امثال اون پاداش های بلاعوض به کارمنداش میده و بعد گندش در میاد ؛ حالا تو چه زمانی ؟ تو زمانی که ریاست جمهوری ما کسی هست به نام احمدی نژاد ؛ کسی که همین افراطی های حکومتی که دم از خدا و پیر و پیغمبر میزنن طرفدارشن ؛ الان گندش در میاد که این آقا متهم به 700 پرونده اختلاس هست ؛ حالا قوه قضاییه اعلام میکنه ولی چون شرعیت خودش زیر سوال میره راحت میپیچونه ؛ و ایشون راحت زندگیشون میکنن ؛ تو این مورد هست که کسی که اطلاعات و درک سیاسی نداشته باشه و از جامعش خبر نداشته باشه سرش یه عمر زیر برف میمونه ؛

تو این کش مکش های سیاسی چطور میشه بستر سازی کرد ؟ ملتی که از دولت و حکومت بیزاره ؛ دولتی و حکومتی که اهرم فشاره ، جوونایی که مدرن هستن و نارضی ازین وضعیت و امت روحانی که فقط فقط دین رو میبینه .

10. راجب هر کودوم از موضوعات که خاستید، واسه من فرق نداره، مطرح کنید حداقلش اینه که با نظرات یک جوان دیگه کشورم _ایندفه از شیراز_ آشنا میشم