1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

کوروش بچه داشت ، نه سگ ...

شروع موضوع توسط آخرین امید ‏Oct 18, 2014 در انجمن عمومی

1. New_Sense

New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

3,513
    11,263
    31,431
    در مورد مشروب باید به این نکته تاکید کرد ؛ که دنیا مشروب رو جوره دیگه تعریف میکنه و الکلی که توسط خود ایرانی ها کشف شده توسط ایرانی ها مصرف نمیشه ؛ مشروب هم یه مسئله جهانیه و قوانین داره ؛ مثلا" زیر 18 سال نمیتونن بخرن و تو خانواده مصرف کردنش یه مسائله حاد هست و اجازه نمیدن ؛ براساس این قوانین یه چیزایی رعایت میشه ، توایران مساله مذهب و اعتقادات جلوگیری میکنه عده ای گناه و حرام میدونن و عده ای مشکلی ندارن ؛ نیگاه کن آزادی به این معنا نیست که تو هر کاری دلت خواست میتونی انجام بدی بحث سر این هست که آیا در جوامع دیگه بستر سازی میشه و مشکلی پیش نمیاد ولی تو این جامعه جلوگیری میشه ولی افتضاح تر ازو اون جامعه غربی میشه ، وقتی یه چیزی زیاد منع کنی بدون منطق و دلیل علمی و فقط مسئله مذهبیشو بگی با قشری که مذهب رو زیاد معتقد نیستن نمیتونی کمک کنی وهمین میشه که بدون مجوز همه جا هست ؛ و این میشه که بچه 10 ساله میخوره و این خیلی بد تر از جامعه ای هست که 18 به بالا میخوره .

.....

2. New_Sense

3,513
    11,263
    31,431
    ایشالله سر یه فرصت مناسب در موردش حرف میزنیم شما خستته استراحت کن .

3. همه صحبت هاتون رو کپی میکنم تو سیستمم و دوباره میخونم و روش فکر میکنم،
    یاعلی

4. New_Sense

3,513
    11,263
    31,431
    موفق باشی دوست عزیز

5. این دو تا دقیقا بهم ربط نداره ولی موضوع تمدن ایران و ملی گرایی تبدیل شده به چماقی بر سر دیت اسلام که تا به بعضیا میگی فلان کارت خلاف اسلامه سریع ملی گرایی رو در مقابل اسلام گرایی قرار میده و کارش رو توجیح میکنه احتمالا کسیکه این قیاس رو بین ملی گرایی و سگ انجام داده از همین نوع رفتارها شاکی بوده و فقط خاسته یک نمونه از تضاد شعار و عمل این قشر رو نشون بده،که یه عده هر وقت صحبت از ملی گرایی و اسلام گرایی میشه میگن ملی گرایی و هر وقت صحبت از ملی گرایی و غرب گرایی میشه جز غرب گرایی ( و رفتارهای وارداتی از لباس و سگ و عادات غذایی و تفریحات غربی و تکه کلام های خارجکی که اینو خود منم استفاده میکنم ) حرفی ندارن، دم از ملی گرایی میزنن و رفتارشون مغایر با فرهنگ ایران باستانه مثلا همین همین عکس که علاوه بر سگ دغدغه نویسنده از حجاب رو هم بیان میکنه که تا اونجا که من دیدم زنان در ایزان باستان حجاب کاملی داشتن حتی مردها، که این ایراد حجاب برای آقایون هم الان معضل شده وبا فرهنگ ایران باستان مغایره.

6. حداقل من تو تهران و کرج و استان های همجوار همچین چیزی ندیدم که بخاطر پاشنه پا یک خانوم منکراتی بشه، توپارکها و مترو و مراکز خرید (بعنوان مکانهای عمومی و شلوغ) با چنان پوشش هایی ظاهر میشن که من دیدم حتی خانومهای دیگه بهشون بدوبیراه میگن ... جوراب و پاشنه که هیچی، (درسته انصافا خوش تیپن خدا خیرشون بده دل مام باز میشه) ولی براحتی دارن همه جا تردد میکنن، (امیدوارم موضوع گشت ارشاد رو مطرح نکنید که فقط یک شوخیه چون همه جا نیست و همیشگی نیست سالی یک هفته 1 طرح میذارن و بقیه سال بعنوان مترسک و پیام بازرگانی بیش نیستن، کسی هم روشون حساب نمیکنه نه امثال من که مخالف بد حجابی هستیم نه افرادیکه اصطلاحا بد حجاب هستن)

7. اینطور نیست، ولی همونطور که گفتم این موضوع برای بعضیا به پناهگاهی واسه فرار از خط حرام حلال های اسلام تبدیل شده، درحالیکه خود من اعتقاد دارم فرهنگ ایران باستان با دین اسلام تعارض نداره اگرم داره تا این حد نیست که بعضیا این دوتا رو ضد هم و در تقابل با هم نشون میدن (حاضرم برای عدم مغایرت فرهنگ اسلام و ایران باستان مثال بیارم الان نگفتم که متن طولانی نشه)

8. من زیاد این سریال رو دنبال نمیکنم ولی در همین حد هم همچین چیزی که شما فرمودید رو توش ندیدم، و قبلا هم به عدم مغایرت فرهنگ ایران باستان با اسلام اشاره کردم

9. این لفظی که استفاده کردید تند بود احتمالا همین باعث شده که دوستمون بگه که "مواظب حرف زدنت باش"

10. هر موضوعی تا زمانیکه تو 4 دیواری خونه شما باشه شخصیه، میتونی تو خلوت خودت هر کاری بکنی بعد خودت میدونی و خدای خودت و اینکه فقط 14 تا معصوم داریم بقیه آدما خطا میکنن.

ولی وقتی اومد وسط خیابون دیگه شخصی نیست، جدای از حرام بودن نگهداری سگ از نظر اسلام ... خودمون هم میدونیم که خیلی (نه همه) از دخترا که سگ میارن بیرون برای جلب نظر جنس مخالفه، واسه پسرا هم بعنوان یه ابزار کاملا مفید و کاربردی و البته تضمینی برای مخ زدن و شروع ارتباط با یه دختر استفاده میشه شاید یکی از دلایلش همین باشه که باهاش برخورد میشه ( گرچه با همه این حرفا بازم به راحتی دارن سگ بیرون میارن).