1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

کوروش بچه داشت ، نه سگ ...

شروع موضوع توسط آخرین امید ‏Oct 18, 2014 در انجمن عمومی

1. New_Sense

New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

3,513
    11,263
    31,431

خوب دوست عزیز شما که این حرف میزنی اول باید بگم ؛ من کاری ندارم سگ مریضی میاره یا نمیاره نمیگم خوب یا بد ؛ چون این نظر شخصی هست . ولی داشتن هر حیوونی یه چیز شخصیه ؛ یه چیز اعتقادی نیست ؛ نباید زودی هر چیز شخصی اول اعتقادی کنید بعد سیاسی ؛ ربطی نداره ؛ شما اومدید به مسائل شخصی مردم هی گیر میدید ؛ بابا بزار سگ بازی کنن بمیرن اصلان برن آتیش جهنم یا بهشت یا هر جایی ؛ دلیل نمیشه مثلا" فردا بیایم به طرف گیر بدیم که ماشینت نباید توش ضبط باشه چون اگه باشه باعث میشه یه موزیکی ازش پخش بشه تو گمراه بشی تصادف کنی ؛ یا موزیکش حرام باشه بری جهنم , بعد بریم به حدیث بیارم بگیم به این دلیل ماشینی که ضبط داشته باشه گناه داره ؛ این میشه افراطی گری ؛ که تو جامعه ما به شدت داره زیاد میشه .

2. صحبت من سر این بود که شما قبول داری همه جور عشق و حال تو این مملکت ( رسمی یا غیر رسمی ... علنی یا غیر علنی ... قانونی یا غیر قانونی ... شرعی یا غیر شرعی ) هست؟ و دسترسی بهش بسیار آسونه؟

3. بعنوان یه جوون میخام روراست جواب بدی

4. New_Sense

3,513
    11,263
    31,431
    خیلی چیزا نیست خیلی چیزا هست خیلی چیزا دسترسیش آسونه خیلی چیزا سخته ؛ بستگی داره ؛ نمیشه گفت کامل مطلق هست .

5. مثلا چیا نیست؟ چند تا نمونه بگو

6. New_Sense

3,513
    11,263
    31,431
    شما نمونه بگو ؛ سوال شما پرسیدی الانم نظر خودت رو بگو اول .

7. الان در عین اینکه میگن ما آزاد نیستیم هر جور دلشون میخاد میان بیرون دیگه ساپورت ازین تنگ تر شیشه ای تر یقه مانتو ازین بازتر ...؟ این از پوشش / راجب مسائل جنس یهم باز همه جورش فراهمه اصن ریخته ... دود و دمو این چیزام که ... تکلیفش روشنه / مشروب جاتم مثل همینا/ اینا چند تا نمونه بود که جوونای امروز هی ناله میکنن که نیست و نداریمو بدبختیمو ... ولی هستو ... میزننو ... عشقو حالشونو میکننو خودشونو به ... میدن/ اسمشم گذاشتن تفریح و جوونی کردن

8. New_Sense

3,513
    11,263
    31,431
    خوب حالا در مورد اینایی که گفتی مسئله یکم سیاسی میشه و فلسفی ؛ اول از هر چیزی قبل از شروع کردن موضوع اینو بگم من تایید نمیکنم که مثلا" ساپورت یا مشروب یا مواد یا این چیزا خوبه ؛ فقط در مورد جامعه شناختی این موضوع صحبت میکنم و در مورد اینکه این مسئله چرا باید اینقدر بحرانی شه ؟ تا جایی که ما این همه درگیر این مسائل شیم و عده ای بگن خوبه و عده ای هم بگم بده و عده ای هم مثل من بگن با دلیل بعضی چیزا خوبه بعضی چیزا بده ؛

نیگاه کن دوست من مسائلی مثل دود و مواد مخدر کلان تو دنیا یه چیزی که قانونی نیست یعنی تو نمیتونی بری جایی حتی تو آمریکا به صورت قانونی خرید و فروش کنی و مصرف کنی ؛ پس موضوع دود یه موضوع جهانی که قوانین داره ، و همه جای دنیا عده ای میخرن و میفروشن و پلیسا میگیرنشون ؛ چون یه چیزی هست که ثابت شده کاملا" از لحاظ علمی که ضرر داره پس کشیده مواد تو این جامعه آزادی نیست بودنش مثل نقل و نبات مثل هر جامعه دیگست با این تفاوت که ما ها علما میان میگن سیگار حرامه بعد دولت میاد خیلی راحت وارد میکنه ازون ور میگن تریاک ضرر داره و میخوان جلوش بگیرن ازین ور مزارع خشخاش داریم ؛

.....

9. New_Sense

3,513
    11,263
    31,431
    در مورد ساپورت این دو گانگی پیش میاد ؛ که جامعه ما رشدش به چه روندی هست ؟ وقتی همه ما مدرن پرستیم ؛ یعنی غیر از پدربزرگان ما اگر در قید حیات باشن یا جد ما همیگیمون عاشق مد هستیم چه خواسته چه ناخواسته همیشه جدیدترین هارو میخوایم ؛ خوب وقتی جامعه ای میخواد پیشرفت کنه موضوع پیشرفت و تکنولوژی و مدرنیته از همه جهت از لباس تا هر چیزی پیش میاد ؛ ما نمیتونیم در دنیای امروزی که هر روز همه چیز آپدیت میشه خیلی راحت بگیم مثلا" من میخوام مثل قدیم با الاغ سفر کنم و مثل قدیم برم توی یه چادر یا خونه کاه گلی رندگی کنم ؛ همین موضوع در مورد لباس و جامه ما پیش میاد ؛ که جوون امروزی میخواد تجربه کنه آیا ساپورت خوبه یا بد ؟ آیا امکانش هست استفاده کنه ؟ خوب ار هر نوعی ما لباس وارد میکنیم و کسی نظارتی بر لباس ها نداره ازون ورم کسی تاکید بر ایجاد لباس های ایرانی و برند های ایرانی نداره ؛ یعنی هیچکس نمیاد جنس ایرانی بخره چون هم گرونه هم شاید جنسش خوب نباشه ؛ واسه همین طرف بر اساس همین مدرنیته که توضیح دادم ساپورت میخره و میپوشه ؛ حالا اینجا تناقض پیش میاد اول اینکه یه خانم میل به زیبایی داره و دلش میخواد خودش زیبا نشون بده و به این نتیجه میرسه که ساپورت زیباش میکنه تناقض بعد جامعه هست و این همه چشم و جامعه ای که مدرن زندگی میکنه ولی مدرن فکر نمیکنه مدرن ماشین میخره ولی مدرن مقررات رو رعایت نمیکنه ؛ و بعد داستان مذهب و اعتقادات میاد وسط ؛ حالا تو این پروسه ؛ حق با کیه ؟ معلوم نیست نمیشه گفت جامعه نمیشه گفت اون خانم ؛ بستر سازی فرهنگی نیست .

.....

10. حق با شماست، اصن وارد کننده ها و تامین کننده های این موارد اگه دولتی نباشن (یا وابسته) امکان نداره بتونن تو این حجم کار کنن... صادرات کنن... واردات کنن... ترانزیت کنن... پخش کنن... پول شویی کنن ... همیشه پای یک عده لاشی در میان است، آقا بهزاد اینجانب باشگاه بودم مثه سگ کتک خوردم یذره خوابم میاد میترسم نتونم منطقی با شما تبادل نظر کنم، فکر نمیکنم مدرنیته به ساپورت ربط داشته باشه اگر همین یک عده نبودن که با بازار مسکن و آذوقه مردم و ... بازی نمیکردن الن جوونا قبل از 20 سالگی ازدواج میکردن چه دختر چه پسر نیاز به زیبایی یا هر چیز دیگشون تو محیط خانواده تامین میشد و نیازی به کشوندن این مسائل به خیابون هم نبود