1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

کمی تکضرب بازی کنید، لطفا!

شروع موضوع توسط girl turk70 ‏Jul 22, 2012 در انجمن اخبار ورزشی

 1. فوتبال تکضرب نه تنها برای استقلال بلکه برای همه تیم ها ضرورت است و می بینید که امروزه راز موفقیت های پی در پی بارسا و قهرمانی تیم ملی اسپانیا در یورو 2012 همین مسئله بوده است.البته هیچ کس از استقلال و حتی دیگر تیم های ایرانی انتظار ندارد که فوتبال را تیکی تاکا بازی کند منتهی امر تیم های ما باید سعی کنند در حد توان تکضرب فوتبال کنند.
  گام نخست برای استقلال هم راضی کننده بود البته از نظر کیفیت بازی بلکه از حیث نتیجه ای که به دست آمد. البته نمی توان به خاطر این نمایش به امیر قلعه نویی و شاگردانش ایراد زیادی گرفت چون هفته اول بود و استقلال هم مثل خیلی از تیم ها تمرینات خود را دیر آغاز کرد و برخی از بازیکنان در روزهای پایانی نقل و انتقالات به این تیم پیوستند و حتی یکی دو بازیکن مثل جواد و گلر خارجی هم در راهند، مضاف بر اینکه سرمربی تیم میزبان نتوانست تیم رویایی خود را ارنج کند. به این ها عدم حضور امیر قلعه نویی روی نیمکت را هم اضافه کنید.
  به گزارش «تابناک»، امیر قلعه نویی در گام نخست تیمش را 3-3-4 ارنج کرد که این جای تحسین دارد چون فوتبال ما برای زیبا شدن و جذب تماشاگر نیاز به تهاجم دارد. خیلی ها با این سیستم به دلیل ترس از گل خوردن میانه خوبی ندارند در حالی که این سیستم در دفاع تبدیل به 1-5-4 می شود و اگر مهاجمان کاذبی که روی دست سانتر فوروارد بازی می کنند همانند برهانی و اکبرپور پرتلاش و درگیر باشند تیم در دفاع به مشکلی برنخواهد خورد همان طور که استقلال در این بازی آسیبی از این سیستم ندید.
  خب نمی توان اذعان کرد که استقلال به دلیل اتخاذ این سیستم فوتبالی نوین، کلاسیک و پرهیجان به نمایش گذاشت، خصوصا که جناح چپ به پاشنه آشیل تیم تبدیل شده بود و از سویی بهتر بود با وجود امین منوچهری از وجود این بازیکن در نوک خط حمله استفاده می شد چون میلاد در کنار برهانی و اکبرپور مهاجمان دور به دروازه هستند.
  البته امیر قلعه نویی در نیمه دوم با بازیخوانی و تعویض های خوبی که انجام داد به استقلال جان تازه ای بخشید، بطوریکه نمایش تیم در نیمه دوم کسل کننده نبود و در این نیمه شاهد گل برتری استقلالی ها هم توسط جان واریو بودیم. استقلال یک نقطه ضعف عمده دارد که اگر در همین شروع کار امیر قلعه نویی بر رفع آن کوشا نشان دهد استقلال تیم تر می شود و با توان بیشتری در مسیر قهرمانی حرکت خواهد کرد.
  استقلالی ها به خصوص بازیکنانی که در خط میانی به میدان می آیند تمایل زیادی به پاس«دور» مستقیم دارند و این نه تنها بازیکنان روی دست را از بازی خارج می کند بلکه بخت حریف را برای توپ گیری افزایش می دهد و این یعنی از دست دادن توپ و تغییر وضعیت از حمله به دفاع. معمولا در جریان بازی بیشتر هافبک خلاق پاس دور می دهد که در چنین پاس هایی سعی می شود توپ پشت خط دفاعی حریف فرود آید تا مهاجم نوک با فرار، خود را با گلر حریف در موقعیت تک به تک ببیند.
  فوتبال تکضرب نه تنها برای استقلال بلکه برای همه تیم ها ضرورت است و می بینید که امروزه راز موفقیت های پی در پی بارسا و قهرمانی تیم ملی اسپانیا در یورو 2012 همین مسئله بوده است.البته هیچ کس از استقلال و حتی دیگر تیم های ایرانی انتظار ندارد که فوتبال را تیکی تاکا بازی کند منتهی امر تیم های ما باید سعی کنند در حد توان تکضرب فوتبال کنند. تکروی ساده همانند سیستم 2-5-3 منسوخ شده مگر اینکه بازیکن صاحب توپ با پیشروی خود چند بازیکن حریف را از پیش رو بردارد و «درها» را برای بازیکنان هم تیمی باز کند، یا به عبارت ساده تر تکروی اش در قالب تاکتیک تیمی باشد.
  صحنه ای که گل استقلال به ثمر رسید شاهد فوتبال تکضرب سه بازیکن استقلال بودیم و دیدید که چگونه با این پاس های تکضرب یکی از «درها» باز شد و استقلال توسط جان واریو به گل رسید. در این صحنه سیاوش اکبرپور توپ را به جان واریو می دهد، جان واریو توپ را برای میلاد پاس می کند و میلاد توپ را به جان واریو برمی گرداند و این بازیکن هم به زیبایی هر چه تمامتر توپ را در قعر دروازه آلومینیوم جای می دهد.به این می گویند نمونه ای از فوتبال تکضرب یا همان فوتبال تیکی تاکا.
  قضاوت در مورد استقلال زود است. استقلال برای تیم تر شدن نیاز به زمان دارد اما تیمی که می خواهد قهرمان شود می بایست در دوران نا آمادگی هم یکسری اصول را رعایت کند از جمله فوتبال تکضربی که مد نظر ماست.