1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

کشتی کج چیست؟

شروع موضوع توسط kamyar_mj ‏Sep 24, 2014 در انجمن کشتی و کشتی کج

 1. kamyar_mj

  kamyar_mj The Fault in Our Stars

  966
  2,199
  7,796
  کشتی کج چیست؟
  [xtable=skin1]
  {tbody}
  {tr}
  {td} کشتی کچ بازی خشن و نمایشی مخصوص به کشور آمریکا میباشد.این کشتی نمایشی در آمریکا «کشتی حرفه‌ای» و در فرانسه «کچ» نامیده می‌شود. {/td}
  {/tr}
  {/tbody}
  [/xtable]
  ايران اسپورت ۲۴:
  کشتی کچ
  بازی خشن و نمایشی مخصوص به کشور آمریکا میباشد.این کشتی نمایشی در آمریکا «کشتی حرفه‌ای» و در فرانسه «کچ» نامیده می‌شود. نام آن در فارسی از نام فرانسوی آن گرفته شده و گاه «کشتی کج» هم نامیده می‌شود.

  کشتی کج در اوایل به صورت بازی ایی همانند بوکس درآمده بود و طرفداران اندکی داشت و کج کارها در باشگاه های کوچک و محلی بازی می کردند.کم کم کشتی کج در سراسر امریکا رواج یافت و به سرگرمی محبوب تبدیل شد و باشگاه هایی با سرمایه گذاری بیشتری بر روی کج کارها تاسیس شد.
  .یکی از پایه گذاران اصلی کشتی کج کسی نبود جز Vincent James mcmahon ایشون کسی نیست جز پدر وینس مکمن رییس کمپانی wwe .در طی سالیان هم وینس مکمن هم پدرش در باشگاه های مختلف فعالیت کردند و استاره های مختلف جذب کردند تا جایی که کشتی کج یکی از سرگرم کننده ترین برنامه های تلوزیونی در آمریکا تبدیل شد.
  [​IMG]
  کشتی کج
  وینس مکمن در سال 1979 با نام WWWمخفف world wide wrestling شروع به کارکرد و قدم به قدم این کمپانی رو به شهرتی جهانی رساند.او در سال 1983 نام کمپانی رو به WWF یعنی world wrestling federation تغییر داد و تا سال 1994 این نام باقی ماند و بعد از آن به علت فشار مجلس امریکا به این کمپانی،قوانین این کمپانی رو عوض کرد و به نام WWE مخففWORLD WRESTLING ENTERTAINMENT تغییر داد.این کمپانی هم اکنون یکی از معروف ترین باشگاهای کشتی کج میباشد و مسابقات این باشگاه در سراسر دنیا پخش میشود.


  ٫٫٫ جهت مشاهده ویدیوهای مربوط به این شوی ورزشی روی لینک زیر کلیک کنید :

  ویدیوها
  انواع مسابقات کشتی کج


  Single Match
  این مسابقه ی کشتی کج به صورت 2 نفره برگزار میشود .در این مسابقه کشتی کج استفاده از هر نوع وسیله ممنوع است.
  اگر بازیکنان بیرون از رینگ باشند و داور تا شماره 10 شمرد و به رینگ بر نگشتند بازنده میشوند و اگر هر دو انها بیرون ماندند مسابقه Draw یا مساوی میشود.
  برای غلبه بر حریف در این نوع از کشتی کج باید بازیکن روی حریف بیافتد.بشیند و یا طوری که بر او غلبه کرده باشد و کمر بازیکن حریف روی زمین باشد.داور تا شماره 3 میشمارد اگر بازیکن کمر خود را از سطح زمین یا دست خود را بلند کرد بازنده نمیشود بازی ادامه پیدا میکند .به این عمل Pinfall گفته میشود.
  باز هم در این نوع کشتی کج راه دیگری برای پیروزی وجود دارد که حریف را با حرکتهای کششی تسلیم کرد.که بازیکن در برابر این فن نتواند استقامت کند و دست خود را به علامت تسلیم به زمین زند.که به این روش Submission گفته میشود.
  در این مسابقه کشتی کج اگر کس دیگری دخالت کرد بازی به نفع ان کسی که مورد هجوم قرار گرفته میشود و با رای داورها برنده میشود و همینطور اینکه اگر از عمد به داور ضربه ای ایجاد شود خود داور بازی را به نفع دیگری به پایان میرساند و این عمل را Disqualification که مخفف ان Dq است نامگذاری کرده اند.
  Tag team match
  [​IMG]
  کشتی کج
  این مسابقه ی کشتی کج به صورتی شریکی انجام میگیرد 2 به 2 یا 3 با 3 یا 4 به 4 و یا حتی 5 به 5 نفر تشکیل میشود.در این مسابقه ی کشتی کج باید 2 نفر در رینگ با هم مسابقه دهند و شریکهایشان از بیرون منتظر بمانند تا به انها tag یا دست داده شود یعنی با هم دست میدهند یا اینکه با دست به بدن شریک خود میزند و او وارد شده و دیگری باید از رینگ بیرون رود.در این مسابقات کشتی کج هم نباید از وسایل استفاده کرد و بیرون از رینگ داور تا شماره 10 میشمارد البته کسی که باید در رینگ حضور داشته باشد.
  هر دو حریف در خارج از رینگ گوشه مخالف یکدیگر باید قرار گیرند و روش برنده شدن در این مسابقه مانند مسابقه single است.اگر شریک خود را در حال باخت دیدند میتوانند وارد رینگ شود و برای چند ثانیه در رینگ باشند که البته با شماره داور باید برگردند.اما همین مسابقه ی کشتی کج هم شیوه های مختلفی دارد.
  tag team tornado


  در این نوع از کشتی کج هر دو شریک در رینگ هستند و با دو شریک حریف مسابقه میدهند تمام قوانین دیگر مانند تیگ تیم مچ ساده است.

  table tag team match
  این نوع کشتی کج هم به این صورت است که هر 2 در رینگ هستند با این تفاوت که برای برنده شدن فقط باید بازیکن حریف را روی میز قرار دهند و طوری که میز شکسته شود حریف را از پا در آوردند.

  6man elimination tag
  این مسابقه ی کشتی کج به صورت 3 به 3 است گاهی هم بیشتر اما اگر در حالت عادی باشد یعنی از elimination استفاده نشود مانند مسابقه 2 به 2 است اما در elimanation tag هر کدام که در رینگ مسابقه میداند باختند باید رینگ را ترک کرده و به رخت کن خود بروند و شریکانشان ادامه دهند و در اخر کسانی که مانده اند برنده میشوند.

  Triple Threat Match
  این مسابقه ی کشتی کج 3 نفره برگزار میشود شریکی وجود ندارد و یک نفر در این مسابقه برنده میشود قوانین مانند قبل است و فقط اینکه هر بازیکن نباید بگزارد که حریفش از دیگری برنده شود .

  Fatal 4 way
  این مسابقه کشتی کج دقیقا مانند مسابقه 3 نفره است با این تفاوت که به جای 3 نفر 4 نفر شرکت میکنند.

  Handicap match
  این مسابقه را مسابقه تعادل نام گزاری کرده اند.معمولی ترین ان مسابقه 1 نفر به 2 یا بیشتر است.در این نوع کشتی کج اگر 1 به 2 یا بیشتر باشد بازیکن 1 نفره باید با همه انها مسابقه دهد بیشتر اوقات به صورت تگ تیم است یعنی بقیه بازیکنان بیرون از رینگ منتظر تگ میشوند.گاهی هم همه در رینگ میباشند.

  Handicap match tag team match
  این مسابقه تگ تیم است با این تفاوت که ممکن است 3 به 2 یا 4 به 2 یا 4 به 3 و غیره باشد.

  Royal rumble
  این مسابقه کشتی کج در رینگ رویال رامبل برگزار میشود یعنی سالی یک بار.
  این مسابقه بین 30 مرد برگزار میشود. از شماره 1 شروع میشود و بعد از 2 دقیقه بازیکن بعدی وارد رینگ میشود تا به نفر 30 برسد پین فال یا همان شمارش 3 برای پیروزی وجود ندارد .تنها راه پیروزی این است که بازیکن حریف خود را از بالای طناب اول به بیرون بیندازد اگز بازیکن خود را کنترل کرد و پاهایش به زمین نخورد میتواند به بازی برگردد. اگر از زیر بند اول به بیرون افتاد هم میتواند برگردد و سرانجام اینکه یک نفر باید در رینگ بماند تا در رینگ رستل مانیا با قهرمان جهان مسابقه دهد برای کمربند مسابقه دهد.

  Stage Of Hell 3
  این مسابقه کشتی کج در واقع سه نوع مسابقه پشت سر هم است.که چه نوع مسابقه های باید بین انها بر گزار شود را مدیر مسابقات تعیین میکند.بازیکنان باید مسابقه حد اقل 2 مسابقه را برنده شوند مثلا مسابقه اول را اگه برنده شدند و مسابقه بعد را باختند باید مسابقه 3 را برنده شوند تا سرانجام پیروز گردند.گاهی هم مسابقه اول و دوم را هر دو میبرند و باید مسابقه اخر را به نفع خود به پایان برسانند.

  Backstage brawls
  [​IMG]
  کشتی کج
  در این نوع از کشتی کج مسابقه بین دو نفر است و ازاد هستند از وسایل استفاده کنند . این مسابقه در رینگ برگزار نمیشوند بلکه در داخل استادیوم حتی در پارکینگ و یا اتاقهای ان انجام میگیرد.
  Battle Royal Match
  [​IMG]کشتی کج

  این مسابقه کشتی کج بین 4 نفر یا پنج نفر یا 6 نفر یا گاهی اوقات بیشتر برگزار میشود.در این مسابقه مانند مسابقه 4 نفره است با این تفاوت که هرکس بازنده شد باید از رینگ بیرون رود و بقیه ادامه دهند تا یکی باقی بماند.

  Battle royal over top rope
  [​IMG]کشتی کج


  این هم مانند مسابقه قبل است اما کسی با شماره برنده نمشود بلکه باید مانند رویال رامبل از بالای طناب بیرون بیاندازند و این هم بین 4 .5 .6 و یا بیشتر برگزار میشود.
  Buried alive match
  [​IMG]کشتی کج
  [​IMG]کشتی کج
  این مسابقه کشتی کج بیشتر مخصوص اندرتیکر است همه وسایل آزاد است و بیرون از رینگ گودالی به شکل قبر درست شده است و یا اینکه از تابوت استفاده میشود و بازیکن باید حریف را درون ان انداخته و درب ان را ببند و یا ان را خاک کند وجود دارد که از تابوت استفاده میشود.
  Elimination chamber match
  [​IMG]کشتی کج
  و اما این نوع کشتی کج بین 6 مرد برگزار میشود.این مسابقه در یک نوع قفس برکزار میشود .4 نفر انها درون قفس شیشه ای هستند و دو نفر بیرون مسابقه میدهند و بعد از چند دقیقه تک تک درب انها باز میشود وبه جمع انها میپیوندند.هیچ شریکی وجود ندارد و هر کس باخت از قفس بیرون میرود تا یکی باقی بماند.
  First blood match
  [​IMG]کشتی کج
  این مسابقه نباید بازیکنان به طور مستقیم از وسایل استفاده کنند و شمارش 3 هم وجود ندارد فقط هرکس که زود تر از صورتش خون بیاید بازنده میشود.
  Hardcore match & street fight match
  این مسابقه با تمام وسایل است بازیکنان ازاد هستند که از هر وسیله ای استفاده کنند . شامل :Single . tornedo tag team . tornedo tag team 6 man . triple threat . fatat 4 away برگزار میشود.

  Hell in a cell match
  [​IMG]کشتی کج
  و اما این مسابقه کشتی کج که در قفس برگزار میشود.بازیکنان میتوانند از قفس بیرون بیایند حتی بالای قفس بروند . بالای این قفس سقف دارد . شمارش داور در همه جا وجود دارد. همه چیز آزاد است و میتوانند از وسایل استفاده کنند و به صورتهای مختلف Single. Tornado tag team triple theat .fatal 4 away
  انجام میشود.
  Steel Cage match
  [​IMG]کشتی کج
  این نوع کشتی کج هم در قفس است اما کسی نمیتواند خارج شود این قفس سر باز است و سقفی وجود ندارد .اگر کسی تنوانست ازقفس بالا رود و به بیرون بیاید برنده میشود . البته این مسابقه با شمارش و تسلیم بازیکن هم صورت میگیرد.استفاده از وسایل خظا محسوب میشود. و مسابقات :Single. Tornado tag team triple theat .fatal 4 awayدر آن صورت میگیرد.
  Iron man match
  مسابقه ای که در ان تایم مشخص میکنند گاهی اوقات 1 ساعت گاهی 30 دقیقه یا کمتر که در این تایم بازیکنان باید تعداد بیشتری از بازی را برده باشند مثلا 0-1 و2-1 و ... اگر بازی نتیجه نتیجه تساوی داشت برنده ندارد و مساوی میشود. این مسابقه 1 به 1 برگزار میشود و قانون همان مسابقه 1 به 1 را دارد.

  Ladder match
  در این نوع از کشتی کج بازیکنان باید به وسیله نردبان خود را به بالا برسانند و کمربند یا وسیله ای که در بالای رینگ اویزان هست را بردارند بیشتر اوقات کمربند در ان قرار دارد و هر کس توانست ان را بردارد برنده است .این مسابقه خطا و شمارش داور ندارد. مسابقات به صورت :Single. Tornado tag team. triple theat .fatal 4 awayبرگزار می شود .

  Triple threat tornado tag team
  این همان مسابقه تگ تیم است با این تفاوت که بین سه گروه دو نفره برگزار میشود .سه بازیکن در رینگ و 3 بازیکن بیرون قرار خواهند داشت. مانند مسابقه سه نفره و هر کس به شریک خود تگ یا دست میدهد و خود ش بیرون میرود.

  Last man standing match
  این مسابقه ی کشتی کج هم دو نفره است و ازاد هستند از وسایل استفاده کنند و شمارش 3 وجود ندارد بلکه بازیکنان انقدر مسابقه میدهند تا یکی از انها نقش زمین شود و داور تا شماره 10 میشمارد اگر بلند نشد یعنی زانوی خود را از زمین بلند نکرد بازنده است.

  Submission match
  این مسابقه به دو صورت انجام میشود معمولی و تایمی.بازیکنان باید با فنون کششی حریف را تسلیم کنند.در مسابقه تایمی مانند مسابقه ایرون من هرکس تعداد بیشتری را برنده شده بود پیروز از مسابقه بیرون می آید.

  Table match
  مسابقه میز. در ان گاهی اوقات شمارش داور وجود دارد گاهی هم فقط با شکستن میز به همراه بازیکن حریف برنده میشوند. یعنی بازیکن را روی میز قرار میدهند و ضربه ای به او میزنند که میز خورد شود.این مسابقه به صورت های :Single. Tornado tag team. triple theat .fatal 4 away. Triple threat tornado tagبرگزار میشود .

  TLC match or table , lader and chair match
  [​IMG]کشتی کج
  این مسابقه ی کشتی کج با وسایل مخصوص یعنی میز نردبان و صندلی استفاده میشود و معمولا اگر بر سر کمربند باشد مانند مسابقه نردبان در بالا قرار میگیرد ولی این مسابقه شمارش 3 داور هم وجود دارد.Single. Tornado tag team. triple theat .fatal 4 away
  برگزار میگردد.
  Lumber jack match
  در این نوع کشتی کج هر بازیکن میتواند همراه با تعدادی از دوستانش در این مسابقه شرکت کند یک نفر در رینگ و دوستانش دربیرون او را حمایت میکنند اگر بازیکن حریف بیرون از رینگ جلوی دوستان حریفش افتاد آنها میتوانند به او ضربه بزنند. بقیه قوانیین مانند مسابقه دو نفره است.
  Bra & panties
  این نوع مسابقه کشتی کج، مخصوص زنهای کشتی کج کار است در این مسابقه زنها فقط باید لباسهای حریف را از تنش جدا کنند و هرکس بیشتر و زودتر اینکار ار کرد طوری که ان را نیمه برهنه کند برنده است .

  Money in the bank
  [​IMG]کشتی کج
  در مسابقات رستل مانیا این مسابقه را شاهد خواهید بود مانند مسابقه نردبان اما به جای کمربند یک کیف در ان بکار گرفته شده که پول ریادی درکیف قرار دارد هرکس توانست ان را بردارد صاحب کیف خواهد شد.این مسابقه بین 8 مرد برگزار میگردد.
  I Quit match
  در این مسابقه همه چیز آزاد است شمارش3 داور و بیرون از رینگ وچود ندارد هر وقت یکی از بازیکنان در میکروفن اعلام شکست کرد ( گفت : I Quit ) مسابقه خاتمه پیدا میکند . کلمه ( I Quit ) به این معناست:من تسلیمم .

  Punjabi Prison match
  [​IMG]کشتی کج
  این نوع مسابقه کشتی کج فقط 2 بار در WWE انجام شده و کسی که این نوع رو اورد Great Khali بود از هندوستان.این سبک مخصوصو هندوستانه و برنده کسیه که بتونه از هر دو قفس فرار کنه.
   
  آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد: ‏Sep 25, 2014
  ︻╦̵̵͇̿̿̿̿ AnDiYa TeH╤─── از این پست تشکر کرده است.
 2. ︻╦̵̵͇̿̿̿̿ AnDiYa TeH╤───

  ︻╦̵̵͇̿̿̿̿ AnDiYa TeH╤─── ツ▂▃▄▅▆▇█▓▒░♥♥ی دخی چت مخ و شیطون♥♥░▒▓█▇▆▅▄▃▂ツ

  12,008
  103,087
  135,173
  این پسرا ک دیوونه ی کشتی کجن خخخخخخخخخخخخخخخخ^____^!
   

کلمات جستجو شده:

 1. کشتی کچ چیست