1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

کره جنوبی

شروع موضوع توسط μ~¤@ฯmit@¤~μ ‏Jan 31, 2014 در انجمن کشورهای قاره آسیا

 1. μ~¤@ฯmit@¤~μ

  μ~¤@ฯmit@¤~μ hastye eshgh Im lovable lovable for loveer

  9,041
  24,831
  2,771
  دستورالعمل هاي كلي سياست فرهنگي
  مردم كره به ميراث فرهنگي كشورشان افتخار كرده و قادر به تشخيص عمق غناي ميراث فرهنگي خود ميباشند. اين بدان معني است كه ملت كره به خوبي از عهده عوارض ناشي از تقسيم سياسي اخير كشور برآمده و به منظور رشد و توسعة آتي كشور به آباداني هر چه بيشتر كشور پرداختهاند. كشور كره از اوايل دهة 1960 به سرعت به سوي صنعتي شدن پيش رفت. در سال 1996 اقتصاد اين كشور به طور قابل ملاحظه اي رشد كرده و توليد ناخالص ملي آن در رتبه يازدهم جهان قرار گرفت. با اين حال، رشد سريع اقتصادي اين كشور، اثرات منفي نظير از ميان رفتن ارزشهاي سنتي و بومي و عدم يكپارچكي بين ساختارهاي اجتماعي و اقتصادي را به همراه داشته است. اقدامات اخير در جهت تدوين سياست فرهنگي مشخص اين نقيصه را منعكس نموده است. لازم به ذكر است كه آگاهي از سطح كيفي زندگي موضوعي حياتي در شكل گيري سياست فرهنگي ملت كره محسوب ميگردد. دولت جديد كره اقدام به طرح ريزي برنامةهاي 1 ساله براي بخش فرهنگ كشور با هدف ايجاد رفاه فرهنگي براي تمامي سطوح جامعه نموده است. به طوري كه تمامي افراد جامعه از مزاياي يكسان فرهنگي برخوردار گردند. در طرح فوق تعدادي از مفاهيم در طرح ريزي برنامه ها تغيير يافته اند. از جمله اين تغييرات مي توان به تغيير مفهوم نظارت به جاي خود گرداني و مركزي به جاي محلي اشاره نمود. از جمله ديگر اقدامات دولت در سال 1996 مي توان به مطرح نمودن طرح نگرش كيفي به زندگي و مسأله جهانيسازي اشاره نمود.
  در سال 1997 وزارت فرهنگ و تربيت بدني كشور مبادرت به انتشار دستورالعمل هايي توسط كميته فرهنگي 2000 و مقالاتي با عنوان ديدگاه فرهنگي 2000 اقدام نمود. اين گزارشات بر اين نكته تأكيد داشتند كه فرهنگ به عنوان يك ارزش مركزي و محوري در قرن بيست و يكم نقش مهمي را ايفاء نموده و نياز ارائه الگوهاي فرهنگي جديد را پديد ميآورد. وزارت فرهنگ و تربيت بدني كشور كره تعدادي از دستورالعمل هاي ويژة خود تحت عناوين ارتقاء سطح آموزش فرهنگي جهت ظهور افراد خلاق در جامعه، افزايش همايشهاي دولتي جهت شناسايي آثار برجسته فرهنگي كه پيشرفت اقتصادي را بدنبال خواهد داشت، مدرنيزه كردن فرهنگ سنتي، تشويق و ترغيب صنايع فرهنگي و ابداع هويت ملّي فرهنگي در جهت تقويت چهارچوبهاي سياست فرهنگي كشور را مطرح نموده است.
  شرایط سفر و اطلاعات سودمند
  1- واحد پول این کشور ون است که به راحتی می توان ارزهای خارجی را در بانکها صرافی ها و هتل های بزرگ به پول محل تبدیل نمود.
  2- کره جنوبی از نظر آمار مربوط به مرگ و میر ناشی از تصادفات مقام دوم را درجهان دارا می باشد بنابراین در رانندگی احتیاط نمائید. مضاف بر اینکه چنانچه فرد در تصادفات منجر به خسارت جانی مقصر شناخته شود، با مسئولیت کیفری و مجازات های مربوط به آن مواجه خواهد گردید.
  4_3- بهتر است در زمان استفاده در تاکسی مقصد خودرا به صورت نوشته و به زبان کره ای در اختیار داشته باشید زیرا آشنایی رانندگان تاکسی دراین کشور به زبان های متداول خصوصا انگلیسی بسیار کم است.
  4- برای تماس با پلیس با شماره 112، برای آمبولانس 119را بگیرید. شماره 112 پلیس از ساعت 7 صبح تا 10 شب مترجم انگلیسی دارد.
  5- در بدو ورود به این کشور چنانچه در سئول اقامت نمودید، سعی کنید در اولین زمان ممکن آدرس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را که به همین منظور در اختیار شما قرار گرفته است، پیدا نمائید تا در صورت وقوع حادثه و یا نیاز به مراجعه، دچار مشکل نشوید.
  6- چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محل برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت نمائید. بدیهی است گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهاد های مربوطه به نحو موثرتری پیگیری نمائید.