1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

کتاب لـشکر خـوبان

شروع موضوع توسط ♫ Sαвα Bαɴυ ♪ ‏Oct 27, 2013 در انجمن داستان و رمان

1. ♫ Sαвα Bαɴυ ♪

♫ Sαвα Bαɴυ ♪ ♫ بـآنـویِ آسِــمـآن هـآ ♪

2,622
    13,349
    3,639
    سـلام به همه ی دوستای دهه هفـتادی ...
    به درخـواست بعضی دوستـان ایـن تایپیک رو زدم ...
    در مورد کـتاب " لـشکـ ــر خوبـآن " . . .

ایـن كتاب، خاطرات داستاني «مهدي قلي رضايي» از رزمندگان قديمي آذربايجان است. اگرچه او اكنون روزهاي 39 سالگي خود را مي‌گذراند، لشكر عاشورا كه بيشترين وقايع دربارة آن روايت شده است نوجواني را به ياد مي‌آورد كه با سماجت و همت ستودني، سخت‌ترين و ناگهاني‌ترين لحظات ميدانهاي خطر و حادثه را تجربه كرد و از هر جنگ و عملياتي، يادگار زخمي بر خود انداخت. «لشكر خوبان» حاصل گفت‌وگوي طولاني فرج قلي‌زاده با مهدي قلي رضايي است كه بخشي از آن به قلم معصومه سپهري بازنويسي شده و در اين كتاب آمده است. خواننده اين كتاب مي‌تواند در كنار راه جستن به ژرفاي روابط انساني، به ارزيابي مواجهة مردان رزمنده با خاطرات و حادثه‌ها بپردازد و در كنار آن، بخشي از ناگفته‌هاي جنگ را از زبان يك نيروي اطلاعاتي مرور كند. مهدي قلي، در روايت خود، جنگ را نه از منظر خاطره، بلكه گاه از چشم يك منتقد نگريسته است و همين شايد بتواند گامي نو در فهم زواياي گوناگون نبرد هشت سالة مردم ايران باشد. مهدي قلي‌رضايي صحنه‌اي را كه در جنگ زير آوار مانده است چنين تعريف مي‌كند: منتظر كسي بودم كه فكر مي‌كردم به زودي خواهد آمد و مژده خواهد داد و مرا با خود خواهد برد. به آنچه از احاديث خوانده و فهميده بودم، فكر مي‌كردم. هيچ وقت به آن شدت منتظر و مشتاق يك ذره نور نبودم. در آن حال تنهايي و بي‌خودي، دستي را روي دستم حس كردم. دست، نوازشم مي‌كرد و تكانم مي‌داد. به تدريج صداهايي هم وارد دنياي سياه شده بود؛ صداهايي عجيب و غريب، كلفت و بلند كه گاه شبيه گريه بود. سعي كردم دستي را كه دستم را در خود داشت فشار بدهم ....
    آیت الله خامنه ای نیز در مورد کتاب ، در یکی از دیدارهایشان گفته اند : " «این كتاب "لشكرخوبان" پر است از اعجاب و عظمت ناگفته‌ی رزمندگان غواص و اطلاعات عملیات جنگ.در ایامی كه این كتاب را می‌خواندم بارها و بارها متاثر شدم.»

cesar، saba1374، Majid r2 و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. Seyed Mahdi

Seyed Mahdi من عاشق محمد (ص )هستم....

1,868
    5,929
    1,311
    عالی بود
    نمیدونم چطورتشکرکنم ازت آبجی رها:22::22::22::22::22::22::22::22::22::22::22::22:

♪ Saba Banu ♫ از این پست تشکر کرده است.
  3. ♫ Sαвα Bαɴυ ♪

2,622
    13,349
    3,639
    ای بابا خجـالت ندین دیه ... وظـیفس داداشی ... :20:20
    بازم کتابی خواستین در خدمتم ... :smile::22:

4. Seyed Mahdi

1,868
    5,929
    1,311
    ن بابا چی وظیفه ای
    نظرلطفته آبجی
    میگم پررو نکن منو من آدمه بی تعارفیم دیدی همش ازت خواستم کتابایی که میخوامو بذاری!!!!!!:17:

5. ♫ Sαвα Bαɴυ ♪

2,622
    13,349
    3,639
    قـضیه همون تعارف اومد نیومد دارست ؟ :35:

6. Seyed Mahdi

1,868
    5,929
    1,311
    باشه خودت خواستی!!!!!!
    نورالدین پسرایران , انسان 2500ساله, پایی که جاماند, رقص در دل آتش, خاک های نرم کوشک بازم بگم البته یکم خجالت کشیدم آخه یکم تعارفه اومد!!!!!!:35:

7. ♫ Sαвα Bαɴυ ♪

2,622
    13,349
    3,639
    من نگرانم شما الان تعارف کنی ... تعارف نکردی دیگه .؟ :43:

cesar از این پست تشکر کرده است.