1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

کانون هواداران باشگاه پرسپولیس

شروع موضوع توسط zhigol ‏Feb 21, 2013 در انجمن تیم های باشگاهی ایران

1. Sonya

Sonya حس خوبيه ببینی یه نفر همه رو بخاطر تـــو پس زده

10,226
    58,479
    33,493
    بله عزيزم پرسپوليسيا به تيمشون وفادارن.تيمشونو نميفروشنو با چيزي عوض نميكنن.:268:

behnam7503، rezaco2196 و کلوچه خانوم از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. MahD!ye

MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

15,168
    16,846
    1,083
    با اجازه گیلدا پست اول رو یکم تغییر میدم تا جون بگیره:wink:

zhigol و rezaco2196 از این پست تشکر کرده اند.
  3. باوووشه ...با خودتون خوش باشین....:35::35::35::35:

4. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    کانون هواداري قرمزته :
    یحیی گل محمدی پس از تمرین امروز ۱۸ بازیکن خود را برای بازی مقابل آلومینیوم مشخص کرد.
    آخرین تمرین پرسپولیس قبل از دیدار مقابل آلومینیوم صبح امروز برگزار شد که پس از تمرین، گل محمدی 18 بازیکن خود را برای بازی مقابل آلومینیوم هرمزگان مشخص کرد.
    در این لیست با تشخیص گل محمدی، علی کریمی حضور ندارد و به جای مهرزاد معدنچی و محسن بنگر نیز غلامرضا رضایی و نوری نسبت به بازی با سپاهان به لیست اضافه شدند.
    نیلسون، عابدزاده، نورمحمدی، حسینی، پولادی، ماهینی، رضایی، نوری، فشنگچی، نوروزی، انصاری فرد، قاضی، کلاه کج، ولادتکو، پروویچ، خانزاده، نقی زاده، رضاحقیقی.
    مهدی مهدوی کیا نیز به دلیل مصدومیت از لیست پرسپولیس خط خورد.
    کاروان تیم فوتبال پرسپولیس ساعت 15 امروز برای بازی مقابل آلومینیوم عازم هرمزگان خواهد شد.

zhigol و behnam7503 از این پست تشکر کرده اند.
  5. behnam7503

behnam7503 ناظم انجمن

3,895
    10,884
    1,729
    عسل حرف نداری در کل عالی داری بزن کف قشنگه رو :262::262::262:

کلوچه خانوم از این پست تشکر کرده است.
  6. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    کانون هواداري قرمزته :
    مهاجم ایرلندی- لیبیایی آلومینیوم هرمزگان می گوید رویارویی با تیم سابقش برای او بسیار سخت خواهد بود.
    ایمون زاید؛ سوپرمن پرسپولیس ی" class="link_to_index"> پرسپولیس ی ها در دربی 74. کسی که با هت تریک خود نامش را برای همیشه در دل هواداران پرسپولیس ماندگار کرد. او حالا باید در پیراهن آلومینیوم در مقابل تیم سابقش قرار بگیرد، اتفاقی که حتی زمانی تصور آن را هم نمی کرد: «حس عجیبی دارم، هیچ زمان نمی خواستم مقابل پرسپولیس بازی کنم اما فوتبال همین است. دوست داشتم روزهای زیادی را در پرسپولیس پشت سر بگذارم اما نشد.» مهاجم لیبیایی- ایرلندی تیم آلومینیوم از حال و هوا خود در آستانه بازی با پرسپولیس صحبت کرد.

*بعد از جدایی از پرسپولیس قصد داشتی فوتبالت را در خارج از ایران ادامه دهی، چه شد که از آلومینیوم سر در آوردی؟
    زمانی که پرسپولیس را ترک کردم به هواداران قول دادم که در ایران برای هیچ تیم دیگری بازی نکنم، به خصوص تیم های استقلال، سپاهان یا تراکتور. من پیشنهاد هایی از چند تیم آمریکایی، استرالیایی و اماراتی داشتم که در نهایت تصمیم گرفتم به دوبی بروم. در آنجا مشغول مذاکره با تیم دوبی امارات بودم که پیشنهاد تیم آلومینیوم مطرح شد و آقای جباری مدیر عامل این تیم با من مذاکره کرد. پس از آن با مدیر عامل باشگاه پرسپولیس صحبت کردم و آقای رویانیان گفتند که با پیوستن من به آلومینیوم هیچ مشکلی ندارند. به هرحال من علاقه زیادی داشتم که فوتبالم را در ایران ادامه دهم و نمی خواستم در کشور امارات بازی کنم.

*در اولین بازی ات هم برای آلومینیوم گلزنی کردی، تنها 20 ثانیه پس از ورود به زمین...
    پس از آن گل احساس بسیار خوبی داشتم. مصدومیت همسترینگ باعث شده بود که در چند هفته ابتدایی قادر به بازی نباشم اما وقتی به میدان آمدم اولین تماسم با توپ تبدیل به گل شد. آن گل برای ارزش زیادی داشت چرا که توانستم بعد از مدت ها خودم را در لیگ برتر ایران نشان دهم.

*این هفته برای اولین بار مقابل تیم سابقت پرسپولیس قرار می گیری، چه حسی نسبت به این دیدار داری؟
    حس عجیبی دارم، فوتبال همین است. در ابتدا فصل با پرسپولیس قرارداد بستم تا روزهای درخشانی را با این تیم پشت سر بگذارم و گل های زیادی به ثمر برسانم اما رفته رفته با مانوئل ژوزه به مشکل برخوردم. او کاملا مرا از ترکیب اصلی تیم دور کرد و باعث شد احساس ناامیدی کنم. من هیچ زمان نمی خواستم مقابل پرسپولیس بازی کنم اما این فوتبال است و من هم یک بازیکن حرفه ای هستم. در حال حاضر من از آلومینیوم پول می گیرم و باید کمک کنم تا 3 امتیاز این بازی را کسب کنیم. اگر پرسپولیس را شکست دهیم برای ما پیروزی خیلی خیلی بزرگی خواهد بود.

*فصل گذشته در دیداری خاطره انگیز مقابل تیم پرویز مظلومی هت تریک کردی و حالا او مربی تو است...
    این هم از مسائل عجیب فوتبال است. در آن دربی هم میلاد میداوودی گل اول بازی را برای استقلال به ثمر رساند که در حال حاضر کنار من در خط حمله آلومینیوم بازی می کنند. مظلومی هم مربی حرفه ای و خوبی است.

*پس هیچ مشکلی با او نداری؟
    در حال حاضر نه. باید همه با هم کمک کنیم تا آلومینیوم در لیگ برتر بماند.

* پرویز مظلومی اعتقاد دارد که تو مقابل پرسپولیس هت تریک خواهی کرد...
    او در تمرین دیروز به شوخی به من گفت که باید به پرسپولیس سه گل بزنی. چنین چیزی بسیار عجیب خواهد شد اما در فوتبال هر اتفاقی امکان پذیر است. من بازی پرسپولیس مقابل سپاهان را تماشا کردم، پرسپولیس ی" class="link_to_index"> پرسپولیس ی ها واقعا خوب بودند. من فصل گذشته در چندین مسابقه هت تریک کردم چرا که بازیکنانی چون مهدوی کیا، کریمی و نوری پشت سر من بازی می کردند اما اینجا در آلومینیوم چنین بازیکنانی را در اختیار نداریم که این کار را برای مهاجمان تیم بسیار دشوار می کند.

*اگر مقابل پرسپولیس گلزنی کنی، خوشحالی خواهی کرد؟
    نه خوشحالی نخواهم کرد. من خاطرات بسیار خوبی در پرسپولیس دارم و آرزو دارم که روزی دوباره برای این تیم بازی کنم. من برای پرسپولیس و هوادارانش احترام خاصی قائلم و نمی خواهم با این کار آنها را ناراحت کنم.

zhigol از این پست تشکر کرده است.
  7. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    کانون هواداري قرمزته : پس از حضور مهدوی کیا در تمرین امروز ، مشخص شد این بازیکن به دلیل اسپاسم شدید کمر در ۲ بازی آینده پرسپولیس نیز غایب است.
    غیبت مهدوی کیا در تمرینات پرسپولیس باعث شد تا در خصوص این بازیکن حرف و حدیث های زیادی پیش آید اما مهدوی کیا بالاخره پس از مدت ها در تمرین امروز تیم شرکت کرد.
    پس از MRI این بازیکن مشخص شده که کاپیتان قرمزپوشان در 2 بازی آینده این تیم حضور نخواهد داشت. البته مهدوی کیا باید فیزیوتراپی، آب درمانی خود را نیز طبق برنامه انجام دهد و سپس پس از معاینات مجدد تکلیف او مشخص شود.
    علی کریمی نیز که به تازگی از بند مصدومیت رهایی یافته پس از تست های مجدد کادر پزشکی مشخص شد که برای بازی با سایپا و ذوب آهن مشکل خاصی ندارد و می تواند به میدان برود، البته گل محمدی می توانست از این بازیکن در بازی مقابل آلومینیوم هم استفاده کند اما اعلام کرد چون علاقه ای به ریسک کردن ندارد و بازی با ذوب آهن خیلی برایش مهم است این بازیکن را تا آن وقت بازی نخواهد داد.

Sonya و zhigol از این پست تشکر کرده اند.
  8. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    گل زنان برتر پرسپولیس تا امروز:

1-کریم انصاری فرد------------------- 6 گل زده
    2-هادی نوروزی ----------------------5 گل زده
    3-محمد قاضی----------------------- 3 گل زده
    4-مهدی مهدوی کیا------------------ 3 گل زده

9. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    کانون هواداري قرمزته :
    محمد رویانیان با انتقاد از حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره محسن بنگر گفت: این کمیته گاها انضباطی است!

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از مراسم عقد قرارداد همکاری با مسوول فوندانسیون و توسعه تجارت فوتبال باشگاه رئال مادرید درباره حکم کمیته انضباطی برای محسن بنگر گفت: متاسفانه کمیته انضباطی کار یکطرفه ای انجام داده و برای خودش حکم صادر کرده است. اگر بنگر آن چیزی که در عکس ها و فیلم ها باشد را انجام داده باشد، ما متاسفیم و کسی این کار را تایید نمی کند. ما باید از ارزش ها حمایت کنیم و اشتباه خودمان را هم بپذیریم.

وی افزود: اما اینکه کمیته انضباطی فحاشی ها به محسن بنگر در بازی رفت و همچنین در بازی دو روز پیش را نادیده می گیرد و عکس العملی به آنها نشان نمی دهد اصلا خوب نیست، در حالی که برای بازیکن ما سریع ابلاغیه صادر می کند. من از مسولان کمیته انضباطی خواهش می کنم که به شکایت بنگر و باشگاه پرسپولیس از هواداران باشگاه سپاهان رسیدگی کنند.

رویانیان تاکید کرد: ما رفتار بنگر را به هیچ وجه تایید نمی کنیم اما اینکه گفته اند تا 15 اسفند او باید در کمیته انضباطی حاضر شود، درست نیست. اگر یک بازی او را محروم می کردند، اشکالی نداشت اما می خواهیم که فقط به یک بازی محرومیت اکتفا کنند و بگذارند بعد از آن بنگر در پرسپولیس بازی کند چون تیم به او نیاز دارد. کمیته انضباطی باید به رفتارهایی که به بنگر شده هم توجه کند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: در بازی قبلی دو بازیکن ما توسط داور محروم شدند و بنگر در بازی های آینده به وسیله کمیته انضباطی محروم شده است. فدراسیون ، سازمان لیگ و ... هم ما را محروم می کنند، اصلا بهتر است تا آخر فصل ما محروم شویم و به یک باره ما را محروم کنند تا خیال مان راحت شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه با کنایه به مسوولان کمیته انضباطی گفت: این کمیته گاها انضباطی است و شاید کمیته انتظامی برایش بهتر باشد. هروقت به همه موارد و پرونده ها رسیدگی کرد، می شود کمیته تمام انضباطی و عدالت محور. البته مسوولان کمیته انضباطی برای ما قابل احترام هستند.

وی افزود: نمی دانیم چرا همه محرومیت ها برای پرسپولیس است. در بازی قبل دو بازیکن ما به وسیله داور محروم شدند و الان هم فدراسیون و سازمان لیگ می خواهند یک بازیکن دیگر را محروم کنند، اگر همین طور پیش برود، تا آخر فصل همه ما را محروم می کنند، خدا کند یکدفعه ما را مرحوم کنند تا دیگر راحت شویم.

رویانیان با انتقاد از فضای حاکم بر فوتبال گفت: ما در فوتبال فرهنگ درستی در توسعه و برخورد با مسائل فوتبال نداریم. یا اتفاقات را نادیده می گیریم و یا به صورت چالشی با آنها برخورد می کنیم. در ورزشگاه 30 هزار نفر بودند و حرکت بنگر را دیدند اما وقتی این کار در تلویزیون نشان داده می شود 30 میلیون نفر آن را می بینند. باید یک کمیته انضباطی پیدا شود که این تخلف را محکوم کند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینکه از زمانی که به فوتبال آمده ام، همه در حال زدن من هستند، گفت: فوتبالی ها هر روز من را دفن می کنند. گلوبول های قرمز و سفید فوتبال من را می زنند. اما من آمده ام که کارهای بزرگی انجام دهم و برایم مهم نیست که کسی قدر این کارها را می داند یا نه. بالاخره یک روز می آید که همه چیز مشخص می شود. چرا باشگاه محروم می شود؟ چرا فحش هایی که داده می شود دیده نمی شود؟ تمام گلبول های قرمز و سفید علیه من هستند و همه من را می زنند، نمی دانم علی رغم کارهای بزرگی که می کنیم مورد کم لطفی قرار می گیریم و کسی قدر نمی داند، این مسائل برایم مهم نیست و من با عدالت کارم را دنبال می کنم.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد وینگو بگوویچ که به تیم های پایه منتقل شده است، عنوان کرد: وینگو به یحیی کمک می کند اما به دلیل نیازی که به او در تیم های پایه داشتیم و می خواستیم از تجربه اش استفاده کنیم اعلام کردیم او به تیم های پایه برود، شاید به یحیی هم کمک کند و منعی ندارد. من از او خواهش کردم و خواهش های ما شمالی ها «باید» است.

رویانیان در پاسخ به سوال خبرنگاری که اعلام کرد بگوویچ وقتی آمد پرسپولیس مساوی کرد اما از وقتی که رفته می برد، خندید و پاسخی نداد.

10. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    پرسپولیس
    نام کامل : باشگاه فوتبال فرهنگی ورزشی پیروزی (پرسپولیس)
    لقب ها : ارتش سرخ - سرخ پوشان
    بنیان گذاری : دی 1342
    ورزشگاه : ورزشگاه آزادی تهران
    گنجایش : 120و000 نفر

مالک :
    سازمان تربیت بدنی
    مقدمه: باشگاه شاهین (۱۳۴۶-۱۳۲۱)
    باشگاه فوتبال شاهین در سال ۱۳۲۱ به دست عباس اکرامی بنا شد. او یک معلم بود و باشگاه را با کمک تعدادی جوان دانشجو با شعار «اول اخلاق، دوم درس، سوم ورزش» بنا نهاده بود. باشگاه شاهین توانست بازیکنان بزرگی مانند پرویز دهداری، امیرمسعود برومند، همایون بهزادی، حمید شیرزادگان، حسین کلانی و بسیاری دیگر را که در تیم ملی بازی کردند، به فوتبال ایران بشناساند. شاهین در دهه ۱۳۴۰ به اوج محبوبیت رسید اما برخی اتفاقات، فدراسیون فوتبال ایران و روزنامه کیهان ورزشی (مهمترین روزنامهٔ ورزشی آن زمان) را روبروی آنها قرار داد. اختلاف بین آنها بیشتر شد و باعث شد تا در روز ۱۸ تیر ۱۳۴۶، دو روز پس از برد ۳-۰ شاهین رو در روی باشگاه تهرانجوان، سازمان ورزش و تفریحات ایران شاهین را منحل اعلام کند.
    درمورد دلایل انحلال باشگاه شاهین حرف و حدیث های بسیاری وجود دارد. اگرچه سازمان ورزش دلیل انحلال این باشگاه را در متن ابلاغیه رسمی «منافات فعالیت ها با روح عالیه ورزش» عنوان می کند، اما برخی تحلیلگران، دلایل سیاسی؛ از جمله مخالفت عباس اکرامی با حکومت پهلوی را موثر می دانند. بنابر ادعای یکی از بازیکنان شاهین ردپای تحریک های پرویز خسروانی، مدیر عامل وقت باشگاه تاج هم در این انحلال دیده می شود.
    پس از انحلال شاهین هواداران با ادامه لیگ همراهی نکردند. هنگامی که شاهین منحل شد، چند باشگاه مانند پاس، راه آهن و عقاب درپی جذب بازیکنان شاهین برآمدند و این به معنی از هم پاشیدن این تیم بود. اما با رایزنی علی عبده با پرویز دهداری و مسعود برومند، بازیکنان باشگاه شاهین به تیم پرسپولیس پیوستند.

باشگاه پرسپولیس (۱۳۴۶-۱۳۴۲)
    باشگاه پرسپولیس تهران در سال ۱۳۴۲ به دست علی عبده بنیانگذاری شد. این باشگاه جزو دارایی های «شرکت سی. آر.سی» بود که به جز عبده، فاطمه پهلوی و همسرش محمد خاتم نیز از سهامداران آن بودند. عبده از آمریکا به ایران آمده بود و در مشت زنی آمریکا صاحب عنوان قهرمانی و مسئولیت بود. در آن زمان باشگاه پرسپولیس در رشته های ورزشی بولینگ، والیبال، بسکتبال و اسکیت فعال بود و یک تیم فوتبال ضعیف در دسته دوم داشت که بهترین بازیکن آن محمود خوردبین بود.
    پس از انحلال شاهین و در زمستان ۱۳۴۶، با رایزنی عبده و پرویز دهداری، ۴ نفر از بازیکنان شاهین به نام های ابراهیم آشتیانی، ناظم گنجاپور، کاظم رحیمی (به عنوان کاپیتان) و بهمن نوروزی در یک بازی دوستانه با باشگاه جم آبادان (که در آن زمان باشگاهی صاحب نام و قهرمان اولین دوره جام منطقه ای ایران بود) در ترکیب تیم دسته دومی پرسپولیس قرار گرفتند.
    حضور این ۴ نفر در آن بازی زمینه ساز پیوستن بقیه ی بازیکنان شاهین به پرسپولیس و آغاز محبوبیت این باشگاه شد. پرسپولیس سال ۱۳۴۷ را با مربیگری پرویز دهداری و سرپرستی مسعود برومند آغاز کرد. این تیم باید کار خود را از دسته دوم آغاز می کرد، اما انحلال چند تیم در آن زمان باعث شد تا مسابقات رده بندی برای تعیین دسته باشگاه های کشور برگزار شود. در آن مسابقات ۴۴ تیم شرکت کردند که تیم های پرسپولیس، تاج، پاس و عقاب در گروه های خود صدرنشین شدند.

سالیان نخست (۱۳۵۲-۱۳۴۶)
    از سال بعد پرسپولیس وارد لیگ ایران شد و با قهرمانی باشگاه های تهران به عنوان نماینده ی ایران به جام باشگاه های آسیا که در تایلند برگزار می شد راه یافت، اما پرسپولیس در آن جام موفق نبود و در مرحلهٔ گروهی این رقابت ها حذف شد. در سال ۱۳۴۸ کارخانه ایران ناسیونال خودروی پیکان را تولید کرد. محمود خیامی مالک آن برای تبلیغ محصول جدید کارخانه اش با عبده توافقنامه ای امضا کرد و تمام بازیکنان پرسپولیس به جز عزیز اصلی و محمود خوردبین را برای باشگاه پیکان به صورت قرضی خریداری کرد. در آن سال پیکان با اقتدار قهرمان شد و پرسپولیس با بازیکنانی جوان به مقام یازدهم رسید. پیکان آن سال پرسپولیس را با گل علی پروین شکست داد. سال بعد تمام بازیکنان به پرسپولیس بازگشتند.
    در سال ۱۳۵۰، پرسپولیس اولین قهرمانی خود را با اقتدار به دست آورد. آن ها فصل را با ۱۳ پیروزی و ۱ شکست برابر تاج مسجد سلیمان پشت سر گذاشتند. در سال ۱۳۵۱ عبده مانور تبلیغاتی بزرگی به راه انداخت و باشگاه پرسپولیس را یک باشگاه حرفه ای اعلام کرد، اما در پی حمایت نکردن دیگر باشگاه ها، پرسپولیس بار دیگر آماتور شد.

دوران جام تخت جمشید (۱۳۵۷-۱۳۵۲)
    جام تخت جمشید در سال ۱۳۵۲ راه اندازی شد. این جام تا آن زمان، معتبرترین و برترین جام برگزار شده در ایران بود. در ۵ دورهٔ برگزاری این جام، پرسپولیس با ۲ قهرمانی در سال های ۵۲-۵۱ و ۵۵-۵۴ و نایب قهرمانی در ۳ سال دیگر، پرافتخارترین تیم ایران لقب گرفت. در نخستین دورهٔ جام تخت جمشید نیز پرسپولیس بدون شکست و با اقتدار تمام قهرمان شد و حتی تاج، رقیبش را که نایب قهرمان شد؛ ۶-۰ شکست داد.
    پرسپولیس با پیروزی ۲-۰ برابر ماشین سازی تبریز در ۲۲ مرداد ۱۳۵۷، دوران حضور خود را در جام تخت جمشید به پایان برد.

سال های نخست پس از انقلاب (۱۳۶٥-۱۳۵۸)
    چند ماه پیش از انقلاب اسلامی، ساختمان بولینگ عبده آتش گرفت. در پی این آتش سوزی بیمه تمام خسارت را به فاطمه پهلوی پرداخت نمود. از این رو برخی او را در آتش سوزی سهیم می دانند. عبده و فاطمه پهلوی پس از آتش سوزی به آمریکا رفتند.
    با این که پرسپولیس در سال ۱۳۵۸ در جام شهید اسپندی به قهرمانی رسید، اما تیم از هم پاشید و بسیاری از بازیکنان عوض شدند. بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی باشگاه پرسپولیس را مصادره کرد و باشگاه بدون زمین تمرین و دفتر در اوج تنگدستی زیر نظر سازمان تربیت بدنی قرار گرفت.
    با وقوع جنگ ایران و عراق و برگزار نشدن لیگ کشوری، پرسپولیس از دوران خوب خود فاصله گرفت، اما همچنان یکی از تیم های برتر جام باشگاه های تهران و جام حذفی تهران بود.

تغییر نام به پیروزی (۱۳٧٠-۱۳٦٥)
    در سال ۱۳۶۰ سازمان تربیت بدنی نام بولینگ عبده را به مجموعه ورزشی شهید چمران تغییر داد و دفتر باشگاه به خوابگاه تبدیل شد. سازمان تربیت بدنی قصد داشت نام باشگاه را هم تغییر دهد اما بازیکنان در اعتراض به تغییر نام باشگاه، در بازی با هما در لیگ تهران حاضر نشدند و قهرمانی این مسابقات را از دست دادند.
    در دی ۱۳۶۵، پرسپولیس تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار گرفت و مدیرعامل باشگاه اعلام کرد که نام باشگاه به «آزادی» تغییر خواهد کرد. بار دیگر بازیکنان برابر تغییر نام باشگاه مقاومت کردند و محمود خوردبین (سرپرست تیم)، به نمایندگی از پرسپولیس، از حضور در مسابقات انصراف داد.
    پس از مدت کوتاهی بنیاد مستضعفان از باشگاه داری انصراف داده و امتیاز آن را به شرکت فرهنگی ـ ورزشی پرسپولیس که در تاریخ 16/2/70 به ثبت رسیده و 49% از سهام آن به سازمان تربیت بدنی تعلق داشت، واگذار نمود. اما در روز ۲۷ بهمن 137٠، با ثبت مؤسسه فرهنگی ـ ورزشی پیروزی، امتیاز این تیم ناباورانه به آن مؤسسه انتقال یافت و تاکنون نیز معلوم نشده که علت انتقال امتیاز باشگاه پرسپولیس از شرکت فرهنگی ـ ورزشی پرسپولیس که مالک واقعی آن بوده، چیست. هرچند به هر حال هنوز هم اکثریت مردم ایران این تیم را با نام پرسپولیس می شناسند.