1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

کانون هواداران باشگاه پرسپولیس

شروع موضوع توسط zhigol ‏Feb 21, 2013 در انجمن تیم های باشگاهی ایران

1. MahD!ye

MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

15,168
    16,846
    1,083
    آشتیانی:اگر اشتباهات داوری نبود، پرسپولیس هم بالای جدول بود

کانون هواداري قرمزته : پیشکسوت و کارشناس فوتبال کشورمان گفت: پرسپولیس با حذف اشتباهات داوری می توانست تیم بالای جدولیباشد و این مساله لیگ را فنی تر و جذاب تر می کرد تا تیم ملی هم از ثمره آن استفاده کند.
    ابراهیم آشتیانی افزود: در حال حاضر این فقط پرسپولیس نیست که با شرایط کنونی باید نگران داوری ها باشد، شرایط فعلی یک هشدار برای فوتبال ایران و خود جامعه داوری است. داوری ایران همین حالا به شکل قابل لمسی در حال از دست دادن جایگاه خود در آسیا است. داورها اشتباهات زیادی داشته اند. در تمام موارد اینطور نبوده است اما در بعضی موارد افرادی داور شده اند که فوتبالیست نبوده اند. این کار، گاهی شغل چندم آنها است و روی کارشان تمرکز و حساسیت لازم را ندارند.

وی ادامه می دهد: کار یک داور چند بعد دارد. قاعدتا تفاوت داورها باید بر اساس توانایی مدیریت آنها در زمین باشد و مسائلی مثل اطلاع و اجرای قوانین باید با رویه مشترکی از سوی همه اجرا شود. البته در اینباره کارشناسان داوری صاحب نظر هستند ولی مسائلی مثل قانون آفساید و قانون پنالتی مسائل مشخصی در فوتبال هستند و داوران در این بخش اصلا خوب عمل نکرده اند. نمی شود شما یک خطا را در بازی دربی به سود یک تیم پنالتی اعلام نکنی و برخوردی خیلی ملایم تر از آن را یکی، دو هفته بعد، برای همان تیم پنالتی اعلام کنی. وقتی چنین می شود، نظم لیگ و داوری به هم می ریزد. بدون نظم هم سنگ روی سنگ بند نمی شود.

عضو کمیته فنی پرسپولیس با اشاره به امتیازاتی که پرسپولیس در این فصل از دست داده است تصریح کرد: الان فوتبال به شکلی است که نتایج روی یک گل رقم می خورد. از دست دادن فرصت هم برای همه تیم ها است و این دلیل نمی شود که وقتی قرار است یک تیم گل بزند، عوامل دیگر بازی مثل داور با عملکرد خود مانع از آن شوند. فوتبال با گذشته فرق کرده است و نمی شود گفت یک تیم باید آنقدر موقعیت ایجاد کند که اگر اشتباه داوری هم مشکل ساز شد باز پیروزی حاصل شود. عملکرد بازیکنان تیم به مربی و مسئولان فنی مربوط می شود و داور هم جای خودش را دارد.

آشتیانی درباره اینکه اشتباهات باید پنجاه، پنجاه باشد، پس چرا در بازی های پرسپولیس اکثر قریب به اتفاق اشتباهات علیه سرخپوشان است خاطر نشان کرد: این پدیده جای سوال دارد و نمی توان آن را توجیه کرد، البته فکر می کنم این مساله بی تاثیر نیست که داوران مثل بعضی معلمان اعتقاد دارند اگر بزرگ کلاس را بزنید، بقیه حساب کار دستشان می آید. در لیگ هم بزرگتر از پرسپولیس نداریم. از سوی دیگر باید به مسائلی در زمان سرپرستی خودم در پرسپولیس اشاره کنم. در آن فصل یکی از تیم های لیگ با حرف و حدیث زیادی قهرمان شد و بعدها یکی از داوران هم در این باره حرف هایی زد.

به اعتقاد من دپارتمان داوری باید به جای حساسیت های غیر ضروری، روی ارتقای سطح داوری کار کند. آنها روی کارشناسی های داوری هم حساسیت نشان می دهند اما روی این مساله حساس نیستند که چرا در تصمیم های داوران با هم و حتی تصمیم های یک داور در بازی های مختلف اختلاف وجود دارد.

در واقع قبل از اینکه باشگاهی مثل پرسپولیس و مدیر عامل آن لب به اعتراض بگشایند خود دپارتمان و کمیته داوران باید روی اعتبار داوری حساس بوده و از اشتباهات ، شاکی باشند. در این حوزه تعصب کور معنی ندارد. در همان بازی دربی اگر یکی از پنالتی ها گرفته می شد استقلال هم جلو می آمد و آنگاه بازی جذابتر می شد و این همه انتقاد پیش نمی آمد.

داوری ما وقتی ضعیف باشد، امنیت سرمایه گذاری در لیگ از بین می رود. آنها نقش بسیار تعیین کننده ای دارند. همین حالا اگر امتیازات از دست رفته پرسپولیس به خاطر اشتباهات داوری را لحاظ کنیم، پرسپولیس می توانست یک تیم بالای جدولی باشد. این مساله مسابقات را جذابتر می کرد. ورزشگاه ها پر می شد. اسپانسرها جدی تر جلو می آمدند. لیگ از نظر فنی و مالی تقویت می شد و ثمره همه اینها به تیم ملی و کل فوتبال تزریق می شود. به همین سادگی می بینیم که داوری چقدر تعیین کننده است و من فکر می کنم آنها چنین اهمیتی برای نقش خود قائل نشده اند. داوران قشر زحمتکش فوتبال هستند و باید با کم کردن اشتباهات مانع از بر هم ریختن ذهن افکار عمومی نسبت به خود شوند.

2. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    نصیرزاده: فقط با باشگاه پرسپولیس در ارتباط نیستم

کانون هواداري قرمزته : کارشناس حقوقی فوتبال ايران در خصوص صحبت های جباري زاده گفت: مديرعامل باشگاه آلومينيوم بیان کرده که من با باشگاه پرسپولیسهمکاری می کنم اما باید به وي بگويم که مواظب حرف های کذبی که می زند، باشد.
    هوشنگ نصیرزاده افزود: جباری زاده طوری صحبت کرده که انگار قراردادی بین من و باشگاه پرسپولیس وجود دارد در صورتی که اصلاً اینطور نیست.

کارشناس حقوقی فوتبال کشورمان اظهار داشت: وظیفه ام در فدراسیون فوتبال به صورتی است که با همه باشگاه های فوتبال ارتباط دارم و فقط با تیم پرسپولیس کار نمی کنم.

وی تصریح کرد: ما در فدراسیون فوتبال کلاس های مدیریتی برای اکثر باشگاه ها برگزار می کنیم. من برای تمام تیم های لیگ برتر به جزء آلومینیوم هرمزگان و گهر درود لرستان، آیین نامه نوشتم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: جباری زاده نباید به همراه تیمش سایر افراد را در فوتبال غرق کند.

3. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    پرسپولیس و رویانیان خیلی ها را دست پاچه کرده اند/ صادقی: سرنوشت لیگ با اشتباهات داوری دربی، تغییر کرد

کانون هواداري قرمزته : پیشکسوت فوتبال ایران و پرسپولیس گفت: همه کسانی که در پرسپولیس بوده اند باید از حق پرسپولیسو داوران دفاع کنند.
    ما نیاز به تیم های داوری هماهنگ و خوب داریم که اشتباه نکنند، مثلا شرایط لیگ با اشتباهات داوری در دو بازی دربی عوض شد.

محمد صادقی افزود: داوران قشر محترم و زحمتکشی در فوتبال هستند و هیچکس نمی تواند منکر آن شود، اما حرمت امامزاده با متولی آن است. من قبول ندارم که وقتی یک داور یا تیم داوری اشتباه می کند، نباید آن را به دپارتمان داوری کشید، چون آنها مسئول این داوران هستند.

وی ادامه داد: می گویند فلان اشتباه داوری تاثیرگذار نبوده است اما کسی که خودش فوتبال بازی کرده باشد، این حرف را نمی زند. حالا یک وقت داور در کل بازی یک اشتباه نه چندان مهم انجام می دهد، قضیه فرق می کند اما ما می فهمیم بازیکنان حال حاضر پرسپولیس چه می کشند و چطور حرص می خورند.

محمد صادقی در ادامه گفت: اگر در یک بازی، داور چند صحنه معمولی را هم به ضرر یک تیم سوت بزند، ذهن بازیکنان آن تیم به هم می ریزد، چه رسد به اینکه قرار باشد روی چند موقعیت گل یک تیم به غلط اعلام آفساید شود یا در یک بازی چند پنالتی یک تیم اعلام نشود، کل تیم به هم می ریزد.

پیشکسوت فوتبال کشورمان تصریح کرد: به نظر من هر کس در پرسپولیس بوده است باید به این شرایط اعتراض کرده و از حق هواداران دفاع کند. وقتی ما صحبت کنیم، دیگر مدیر عامل باشگاه مجبور نیست وارد چنین مسائلی شود. در فوتبال امروز دنیا رقابت به قدری نزدیک شده است که با یک سوت اشتباه کل جریان بازی تغییر می کند چه رسد به اینکه در تعداد زیادی از بازی های یک تیم چنین شرایطی اتفاق بیفتد.

صادقی در ادامه صحبت های خود پیرامون اخراج یحیی گل محمدی خاطرنشان کرد: شاید داور اینطور فکر کرده است که باید گربه را دم حجله بکشد. یحیی گل محمدی اخراج شد چون بازی از دست داور در رفته بود و او می خواست با این اقدام خود به بازی شوک بدهد و به نظر من پرسپولیس و گل محمدی قربانی شدند، در حالی که از تصاویر تلویزیون و از مطالبی که در رسانه ها منتشر شد، بر می آید که حرف های او در مقابل اعتراض هایی که دیگر مربیان انجام می دهند چیز مهمی نبود.

وی ادامه داد: پرسپولیس در حال برداشتن قدم های بزرگی است. وقتی از اقدامات رویانیان با پیشکسوتان دیگر تیم ها صحبت می کنیم غافلگیر می شوند. به نظر من اینطور می آید که پرسپولیس همه را شوکه کرده است و این باعث شد تا علیه آن موضع گیری کنند. بعضی مدیران هم که دست پاچه شده اند، چون می بینند اگر برنامه های پرسپولیس و رویانیان به نتیجه برسد، عملکرد خودشان زیر سوال می رود و دیگر نمی توانند کارها را توجیه کنند.

صادقی در پایان افزود: به نظر هیچکس به اندازه داوران نمی تواند از آنها دفاع کند و اینکار باید با قضاوت های خوب انجام شود نه با حرف زدن! الان اگر به او دربی این فصل نگاه کنیم. با توجه به عدم اعلام پنالتی پرسپولیس در هر دو بازی، باید گفت شرایط لیگ در همان دربی ها تغییر کرد. به نظرم مشکل اصلی ما نه خود داوران، بلکه تیم داوری است چون با ناهماهنگی آنها اشتباهات رخ می دهد. دپارتمان باید تیم های داوری خوب، هماهنگ و کارآمد درست کند. بازیکنان پرسپولیس هم باید در این شرایط در شروع هر بازی فکر کنند که دو گل عقب هستند و با این تفکر بازی را دنبال کنند.

4. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    دایی خطاب به نماینده اش در کمیته انضباطی: اگر رویانیان آمد تماس بگیرید من هم بیایم

کانون هواداري قرمزته : جلسه کمیته انضباطی شکایت علی دایی و رویانیان علیه هم در حال برگزاری است اما هر دو طرف، نمایندگانخود را به این جلسه فرستاده اند.
    جلسه کمیته انضباطی دایی و رویانیان در حال برگزاری است. هیچ یک از طرفین در جلسه حضور ندارند و تنها نمایندگان تام الاختیار آنها شرکت پیدا کرده اند.

دایی به نماینده خود سپرده است که در صورت حضور رویانیان در این جلسه، به وی نیز اطلاع دهند تا وی نیز شخصا حضور یابد.

5. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    حسن زاده: جریمه رویانیان در بندهای قانونی فیفا نیز گنجانده شده

کانون هواداري قرمزته : رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: هر مصاحبه ای علیه مسئول های فوتبال طبق موارد قانونی فیفا که منجر به انزجار، تحریک و تشویش اذهان عمومی می شود مستوجب جریمهمی باشد.
    اسماعيل حسن زاده گفت: هر مصاحبه ای علیه مسئولان فوتبال طبق موارد قانونی فیفا که منجر به انزجار، تحریک و تشویش اذهان عمومی شود مستوجب جریمه می باشد که این جریمه به صورت تفکیکی علیه شخص خاص نیست و 20 میلیون تومان جریمه به صورت کلی در مورد مصاحبه های تحریک کننده وی بوده است.

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال افزود: اینکه رویانیان جریمه های نقدی را به تفکیک عنوان کرده درست نیست، مبلغ جریمه به صورت کلی است و ایشان می توانند نسبت به رای اعتراض کنند.

وی در پایان تاکید کرد: در بندهای اساس نامه انضباطی فیفا با عنوان " انزجار" نیز تاکید شده است و ما بر حسب قانون رای را صادر کرده ایم.

6. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    مذاکره تلفنی رویانیان با مدیر برنامه های پروویچ برای تمدید قرارداد

کانون هواداري قرمزته : یاشگاه پرسپولیس با هافبک صرب این تیم برای تمدید قرارداد وارد مذاکرهشفاهی شد.
    محمد رویانیان امروز به صورت تلفنی با مدیر برنامه های مارکو پرویچ برای تمدید قرارداد این بازیکن در قصل آتی مذاکره کرد. همچنین پرویچ که در نیم فصل به پرسپولیس پیوست، به زودی صاحب خانه هم می شود.

باشگاه پرسپولیس با نیلسون هم برای تمدید قراردادش وارد مذاکره شده و طرفین به توافق اولیه دست یافته اند.

7. ~pegah*~

~pegah*~ بدوتندتر نمی رسی عمرا

1,270
    2,874
    357
    :268: به قول بابا م
    دلوم پی دلته جومه ناز قرمز
    چشام منزلته جومه ناز قرمز

کلوچه خانوم از این پست تشکر کرده است.
  8. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    تو روووووووووووووووووووووووح همه اونایی که چشم دیدن بالا اومدن پرسپولیس تو جدول رو ندارن:8:

9. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    رویانیان: چه محرومم کنند، چه اخراج و چه تعلیق، به راه خود ادامه می دهم!

کانون هواداري قرمزته : مدیر عامل باشگاه پرسپولیس تهران گفت: با وجود اینکه کمیته انضباطی به خاطر حرف های من در خصوص اشکالات داوری 20 میلیون تومان جریمه ام کرده است به هیچ وجه ناراحت نیستم و از حق پرسپولیسنخواهم گذشت.
    محمد رویانیان خبرنگاران اظهار داشت: این 20 میلیون تومان جزو هزینه هایی است که باید بپردازم و من حاضرم بیشتر از این مبالغ را نیز پرداخت کنم زیرا معتقدم در راهی که پا گذاشته ام کوتاه نخواهم آمد و بخاطر اشتباهات فراوان در فدراسیون فوتبال، دپارتمان داوری و مجموعه فوتبال است که باید متحمل چنین هزینه هایی شویم اما آنها چه محروم و چه اخراج و چه تعلیقم کنند به وظیفه خود عمل خواهیم کرد.

** پول های فدراسیون به کجا می رود؟

وی تصریح کرد: از زمانی که من وارد پرسپولیس شدم این باشگاه جریمه های بسیاری را به کمیته انضباطی فدراسیون پرداخت کرده است و به حمداله همچنان ما را جریمه می کنند اما سوال من این است که این پول ها به کجا می رود؟

پول های حق پخش تلویزیون، پول های حاصل از بلیط فروشی ها و در آمد های حاصل از تبلیغات دور استادیوم به کجا می رود؟

** من و فتح اله زاده مشکل های داریم!

مدیر عامل تیم فوتبال پرسپولیس تهران افزود: شاید هیچیک از علاقمندان به فوتبال باور نکند که من و فتح اله زاده مشکل مالی داریم و در چند روز اخیر با وی صحبت های زیادی در خصوص چگونگی پرداخت هزینه های هتل، مسابقات و غیره داشتیم و تلاش هر دوی ما این است که به هر طریقی بتوانیم این هزینه را جبران کنیم اما هنوز خبری از پرداخت مطالبات ما در خصوص پخش تلویزیونی، بلیط و تبلیغات در زمین به باشگاه های پرسپولیس و استقلال نیست.

** نباید وارد فوتبال می شدم!

وی ادامه داد: من نباید وارد فوتبال می شدم اما حالا که قبولش کرده ام نباید عقب نشینی کنم و با توجه و به اینکه روزهای بسیار سختی داريم و دو باشگاه مردمی مشکل مالی دارند اما از موضع خود عقب نشینی نمی کنم .

رویانیان خاطر نشان کرد: ما در روزهای حساسی قرار گرفته ایم چرا که فدراسیون فوتبال از کسی که مدیریت ضعیفی دارد و انسان ناکار آمدی است که تمامی شئون داوری را به زیر سوال برده دفاع می کند و تمامی باشگاه ها را به نابودی می کشاند و این یک اتفاق بد در فوتبال ماست در حالیکه علم مدیریت بیان می کند که اگر یک مدیر اشتباهی انجام داد باید آن را قبول کند و یا درصدد اصلاح آن بر آید که رئیس دپارتمان داوری به هیچ وجه روحیه اصلاح ندارد.

** ده مربی و بازیکن به برزیل دعوت شدند!

محمد رویانیان در پایان تاکید کرد: پنج مربی و پنج تن از بازیکنان پرسپولیس از کشور برزیل دعوت نامه های خود را دریافت کرده اند و اکنون منتظر دریافت روادید خود هستند تا آماده شود و در صورت اینکه بتوانیم هزینه های این سفر را پرداخت کنیم و روادید این پنج مربی و پنج بازیکن آماده شود تا پیش از سال جدید به برزیل اعزام خواهند شد.

10. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    دومین ابلاغیه رویانیان به مدیران، بازیکنان و کادر فنی؛ صحبت درباره داوری و فدراسیون فوتبال ممنوع است

کانون هواداري قرمزته : مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در گفت وگویی با گل محمدی و با اعلام دومین ابلاغیه از پرسپولیس ی ها خواست که درباره داوری و فدراسیون فوتبال صحبت نکنند.
    پس از تنش هایی که بین محمد رویانیان و دپارتمان داوری پیش آمد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس امروز در تماسی تلفنی با یحیی گل محمدی با اعلام دومین ابلاغیه، تاکید کرد که کادر فنی، بازیکنان و حتی مسئولین باشگاه از هرگونه اظهارنظر در مورد مسائل پیش آمده بین دپارتمان داوری، داوران، فدراسیون و مسئولان آن جدداً خودداری کنند و فقط به بازی خود فکر کنند.
    رویانیان اعلام کرد: هرگونه اظهار نظر د راین مورد و احترام نگذاشتن به تصمیمات داور در بازی با سایپا مورد تأیید ما نیست.
    وی همچنین از هواداران نیز خواسته در بازی مقابل سایپا از هرگونه بی احترامی به داوران جدداً خودداری کنند و سعی کنند تا بهترین شرایط را برای قضاوت خوب داوران مهیا کنند.
    این در شرایطی است که رویانیان اعلام کرده که به هیچ عنوان از موضع خود در مقابل مسئولان عقب نشینی نمی کند و قطعاً حق پرسپولیس را خواهد گرفت.