1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

کانون هواداران باشگاه پرسپولیس

شروع موضوع توسط zhigol ‏Feb 21, 2013 در انجمن تیم های باشگاهی ایران

1. MahD!ye

MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

15,168
    16,846
    1,083
    رویانیان: آقای کفاشیان به رای مردم در برنامه 90 احترام بگذارید

کانون هواداري قرمزته : محمد رویانیان از کفاشیان می خواهد به رأی مردم احترام گذاشته و در مدیریت داوریتغییراتی ایجاد کند.
    مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به نتیجه نظرسنجی شب گذشته برنامه 90 اظهار کرد: در 90 هم مشخص شد که مردم نسبت به داوری چه قضاوتی دارند. آرای مردم پیام مهمی برای فدراسیون فوتبال دارد. آقای کفاشیان باید به رأی مردم احترام بگذارید و در مدیریت داوری تعبیراتی ایجاد کنید. به هر حال این حرف مردم است و فدراسیون باید به نظر مردم عمیقا احترام بگذارد.

وی ادامه داد: انتقاد من به سیستم داوری بود نه خود داوران. اشتباه ها در داوری زیاد شده چرا که برنامه ریزی و مدیریت درست نیست. مهمترین دغدغه ما هم این است که پرسپولیس دیگر از ناحیه داوری ضربه نخورد اما متأسفانه برخی از عملکردها نشان می دهد که هنوز باید مراقب این موضوع باشیم.

رویانیان با اشاره به اینکه درباره دپارتمان داوری صحبت های زیادی دارد، گفت: درباره عملکرد دپارتمان داوری و اشتباه های داوران که می تواند لطمه های جبران ناپذیری به تیم ها وارد کند به طور جدی صحبت دارم اما بعدا آنها را مطرح خواهم کرد. داوران به شدت مورد احترام من هستند اما نحوه داوری ها به نوع مدیرت فدراسیون برمی گردد. سیستم داوری به ما ضربه زده است و آثار آن را در نیم فصل دوم دیده ایم. 9 پنالتی پرسپولیس را نگرفتند و اخراج ها و آفسایدهای بی موردی هم علیه تیم ما گرفته شده است .

وی افزود: مثلا در بازی قبل داوری با سوت هایش ریتم بازی را خراب کرد. این موضوع از اشتباه های داوری نیست اما داور می تواند با این نوع تصمیم ها در روند بازی تأثیرگذار باشد. ما یک سال برای پرسپولیس هزینه کرده ایم و انصاف نیست که حتی با اشتباه های نا خواسته با سرنوشت تیم ما و 30 میلیون هوادار بازی شود. این حق ماست که بخواهیم که اشتباهات داوری به حداقل برسد هر چند که اصل بر این است که اشتباهی وجود نداشته باشد.

رویانیان در ادامه گفت: برای بازی ما با آلومینیوم داوری فرستادند که دو، سه هفته قبلش محروم بوده است این غلط بودن مدیریت را نشان می دهد. داوران هم نیاز دارند که بعد از اشتباه توجیه شوند و به نوعی ریکاوری داشته باشند. باید این باور به وجود بیاید که اشتباه داوران از سوی مسئولان پذیرفته و اعلام شود.

همچنین مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پایان نشست هیات مدیره این باشگاه درباره نتایج این نشست در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در هیات مدیره درباره پیشنهاد بنده برای کنار کشیدن تیم از لیگ و جام حذفی صحبت کردیم و قرار شد، کلیه جوانب و تبعات این پیشنهاد بررسی شود و در جلسه بعد به طور قطعی درباره آن تصمیم گیری کنیم. اعضای هیات مدیره بر این باور هستند که باید محاسن و معایب این پیشنهاد را بررسی کرد اما من مصرم که این اتفاق بیفتد .

وی ادامه داد: همچنین قرار شد همه از تیم و گل محمدی حمایت کنند. ضمن اینکه اعضای هیات مدیره اقدام داور در بازی قبل که دو مربی ما را اخراج کرد را تقبیح کردند. این کار در 20 سال گذشته سابقه نداشته که در عرض نیم ساعت دو مربی از یک تیم اخراج شوند.

رویانیان درباره این صحبت کفاشیان که گفته بود پرسپولیس ی ها باید موقعیت های خود را گل می کردند، گفت: ما هم می خواهیم گل بزنیم اما یا آفساید می گیرند و یا پنالتی هایمان را نمی گیرند. معلوم است که در این شرایط نمی توانیم گل بزنیم، چراکه بازیکنان ما تا می آیند گل بزنند، داور سوت می زند. ماشاءالله مسوولان فدراسیون عجب هنری کردند که چنین حرفی زدند. آفتاب را می بینند و می گویند روز است. هر موضوعی به کسی ربطی دارد اگر ما گل نزنیم، به کادرفنی تیم مربوط می شود و عملکرد داوران هم به فدراسیون برمی گردد. ما باید عملکرد خودمان را درست کنیم و آنها هم باید به فکر کار خودشان باشند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه افزود: در نیم فصل اول همه مردم دیدند که در نتیجه گرفتن ناکام بودیم اما این ناکامی را گردن هیچ کس نینداختیم. در فصل گذشته دوازدهم شدیم اما به داور کاری نداشتیم. در نیم فصل اول هم نگفتیم که وضعیت داوری ما را به این رتبه فرستاده است. در حال حاضر به نظر خودم بهترین تیم لیگ هستیم، اما نمی گذارند پرسپولیس به جلو برود. نمی دانم از ریخت و قیافه من خوششان نمی یاد یا مساله دیگری وجود دارد.

وی ادامه داد: من می گویم که تمام داوران ایران مورد احترام من هستند و هر بازیکنی که به آنها بی احترامی کند با او برخورد می کنم اما اصلا رییس دپارتمان داوری و مدیریت داوران را قبول ندارم، چراکه آنها داوری را بی حرمت کردند. مدیریت داوری باید عوض شود. داوران ما تضعیف شده اند. من معتقدم که از مربی و بازیکن گرفته تا داور و باشگاه همه ارزش دارند. الکی نیست که با بازی و خنده زحمات افراد بی ارزش شود. چرا داور ما باید بی ارزش شود.

رویانیان با انتقاد از برخورد دوگانه کمیته انضباطی گفت: چطور فحش به بازیکن خوب است، اما به داور خوب نیست؟ مگر می شود؟ حرفی که بد است برای همه بد است و هرچه خوب است هم برای همه. شما خبرنگارید، رییس تان غذا میل می کند و نیاز به هوا دارد آن وقت می شود شما به غذا و هوا نیاز نداشته باشید؟ در مسائل عدالت و قانون همه با هم برابرند و هیچ فرقی بین افراد وجود ندارد. فرقی نمی کند که چه کسی به ورود ممنوع می رود می خواهد وزیر باشد یا یک فرد عادی.

رویانیان تاکید کرد: اما در فوتبال برخورد دوگانه وجود دارد. اگر یک مربی خطایی کرده، مربیان دیگر هم خطا کرده اند. اگر بازیکنی اشتباه کرده، بازیکنان دیگر هم اشتباه کرده اند.

خبرنگاری از رویانیان درباره اظهارنظر علیپور که گفته بود "درودگر و رویانیان را از حضور در فوتبال تعلیق می کنیم" سوال کرد که وی در جواب، گفت: آنهایی که این حرف را زده اند، این کاره نیستند و بالاتر از حد خودشان حرف می زنند. آقای علیپور سرور من است اما این موضوع در ارتباط با هرکس باشد نمی توانند کسی را تعلیق کنند. ضمن اینکه اگر دوست دارند تعلیق کنند. خیلی خوشحال می شوم که تا ساعت 9 فردا صبح (امروز) من را از حضور در فوتبال تعلیق کنند. احترام علیپور برای من واجب است اما او باید در حرفش تجدیدنظر کند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه هنوز اصرار دارد که از لیگ کنار بکشد، گفت: متاسفانه هیات مدیره هم باید نظر بدهد. البته من تبعات این تصمیم را می پذیرم. چرا فوتبال درست نمی شود؟ همه به اینجا می رسند و می خواهند کنار بکشند. ما اگر کنار هم بکشیم، محکوم می شویم، بلکه جریان سازی هایی که می شود محکوم است و رسانه ها محکومند. خبرنگاران یکی از سنگربانان ارزش های هر جامعه هستند. خبرنگاران هم باید برای پاکسازی و اصلاح فوتبال تلاش کنند تا وقتی قیر سیاه باشد، چیزی عوض نمی شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مدیریت فدراسیون فوتبال ضعیف است، گفت: اعتقاد جدی به ضعف مدیریت در فدراسیون دارم. من به کفاشیان رای دادم اما در آن زمان تازه به فوتبال آمده بودم و امیدوار بودم که در فوتبال تغییر ایجاد کند اما الان دیگر به او رای نمی دهم و برای این کار هم دلیل دارم. یکی از دلایل من برای ضعف کفاشیان همین بحث داوری است. مدیریت داوری جدا ضعیف است. اصلا چرا وقتی داور خطایی انجام می دهد، آن را اعلام نمی کنید؟ شاید جراتش را ندارند. چرا محکومیت مربی و بازیکن را اعلام می کنیم اما محکومیت داور را نمی گویید؟ اشتباه داوری ممکن است اتفاق بیفتد ، ما هم کاری به اشتباه داوری نداریم، اما این موضوع برای ما از حالت اشتباه خارج شده و تبدیل به یک پدیده شده است که باید مدیریت شود. این نشان دهنده ضعف فدراسیون است.

وی افزود: وقتی بازیکنی خطا می کند، تصویرش را در تلویزیون نشان می دهند و او را محکوم می کنند اما چرا خطای داور را به تصویر نمی کشید؟ چرا او را محکوم نمی کنید؟ در همین ورزشگاه آزادی چند سال پیش برخورد پلیس با تماشاگران به حالت قهری بود و باعث می شد صندلی ها و خیلی چیزهای دیگر شکسته شود اما الان هواداران آرام هستند. چراکه می دانند پلیس با آنها دوست است. چرا شما فکر می کنید داور از یک کره دیگر آمده است؟ دور داوران خود یک سپر کشیده اید، داور باید باور کند که بازیکن هم احساس دارد. باید در بین همه اعتماد متقابلی ایجاد شود. اگر اینطور باشد وقتی داور تصمیم می گیرد، همه بازیکنان به او احترام می گذارند. ما باید به سمت چنین فضایی برویم. نه اینکه دور داوران سپر بکشیم، به خاطر همین بود که گفتم که داوری را دو هفته دست من بدهید. شما باید به داورنتان هم تعلیم بدهید. این فرموده پیامبر ماست که زگهواره زگور دانش بجوی. مگر کسب علم ننگ است؟

رویانیان با اشاره به عملکرد دوگانه کمیته انضباطی گفت: یکسری افراد با شخصیت در کمیته انضباطی هستند اما خروجی این کمیته باعث شده اقتدارش زیر سوال برود. یک جا زودتر حکم می دهد و یک جا دیرتر. چرا؟ به خاطر اینکه مدیریت ضعیف است. چرا ما همه این اتفاقات را تهدید می دانیم. اینها همه فرصت است. یک مدیر خوب، همه تهدیدها را تبدیل به فرصت می کند اما در فوتبال ما فرصت سوزی می شود. کسی که تازه به فوتبال آمده است را می کوبند اما آدم های جدیدی به فوتبال آمدند. خوب بیایید از ظرفیت آنها استفاده کنید. همه باید با هم یکی شویم.

وی افزود: من رویانیان مخلص همه هستم. اما وقتی نماینده پرسپولیس م، دیگر نمی توانم سکوت کنم و باید اعتراض کنم اگر من را تعلیق کنند، حتی به من توهین هم بکنند، از خودم دفاع نمی کنم.

رویانیان در پاسخ به این سوال که هنوز هم روی حرفتان هستید که عسگری یک فرد تبانی گر است، گفت: بله، رییس دپارتمان داوری بعد از بازی چرتکه انداخته و گفته شما دو تا پیاز داشتید و یک دوغ و فلان چیز. مگر می شود که شما بگویید پرسپولیس دو مربی اش اخراج شده، دو آفساید برایش به اشتباه گرفته شده و بازیکنش هم با کارت زرد سه اخطاره شده است. بعد می گویید که اتفاقی نیفتاده است. من از این نوع گفتمان متنفرم. مرد باشید. چرا می ترسید. هرکس دکان داشته باشد می ترسد. کسی که دکان ندارد، ترسی هم ندارد. مثلا من که سرباز صفرم می خواهید با من چه کار بکنید؟

رویانیان در ادامه صحبت هایش با اشاره به مدیریت کفاشیان گفت: شما با دولت مخالفید و دولت هم با شما. شما دارید زنده زنده سرمان را می برید. معلوم است که دولت شما را حمایت نمی کند، باید اعتمادسازی کنید. همه چیز در سایه تفاهم حل شدنی است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پایان درباره پیگیری پرونده "مانوئل ژوزه" گفت: ما پیگیر این پرونده هستیم. آن آقا به ما ضربه زده و ما هم باید جلوی او بایستیم. اگر بخواهد ناحق پول بگیرد، ما ازحقمان نمی گذریم.

2. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    حسینی: بازی سختی مقابل سایپا پیش رو داریم/ امتیازات لازم را کسب می کنیم

کانون هواداري قرمزته : مدافع تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد، سرخپوشان بازی سختی را مقابل سایپاپیش رو دارند.
    سیدجلال حسینی درباره دیدار پرسپولیس مقابل آلومینیوم که با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید اظهار داشت: این نتیجه به درد ما نخورد و نتوانستیم به پیروزی برسیم. در حال حاضر تمام فکر و ذکر ما به بازی مقابل سایپا است و امیدواریم که بتوانیم مقابل این تیم نتیجه خوبی بگیریم.

حسینی ادامه داد: سایپا تیم خوبی است و تاکنون نتایج مناسبی هم گرفته است. ما مقابل این تیم بازی سختی پیش رو دارم. پس از یک روز استراحت از روز گذشته تمرینات ما برای رویارویی با سایپا آغاز شده و روز گذشته تمرین شادابی را برگزار کردیم.

مدافع پرسپولیس درباره حضور نداشتن گل محمدی و دستیارش روی نیمکت به دلیل اخراج در بازی مقابل آلومینیوم هرمزگان گفت: این مسئله کمی ما را اذیت می کند ولی سایر همکاران گل محمدی روی نیمکت هستند و نکات لازم را می گویند.

وی درباره داوری و انتقادهایی که به قضاوت های داوران بازی های پرسپولیس می شود گفت: شرایط به گونه ای است که من در این مسئله ورود نکنم بهتر است. سعی می کنم که تمرکزم را روی بازی خودم بگذارم.

سیدجلال حسنی درباره اینکه مقابل تیم سابق خود بازی می کند، گفت: چند وقت پیش هم مقابل تیم قبلی ام سپاهان بازی کردم و باید مقابل سایپا به میدان بروم. من در حال حاضر در خدمت پرسپولیس هستم و برای موفقیت این تیم تلاش می کنم.

بازیکن پرسپولیس درباره اینکه آیا برای این تیم لیگ تمام شده است یا خیر گفت: امتیازات زیادی را از دست داده ایم و شرایط برای مان مشکل شده است. سعی می کنیم در چند بازی آینده امتیازات لازم را کسب کنیم.

وی درباره دیدار مقابل ذوب آهن در چارچوب جام حذفی عنوان کرد: در حال حاضر فقط به بازی با سایپا فکر می کنیم و تمرکزمان روی این دیدار است. هرگاه به بازی با ذوب آهن رسیدیم درباره آن نیز فکر می کنیم.

3. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    نامه محرومیت بنگر تازه امروز به باشگاه پرسپولیس رسید!

کانون هواداري قرمزته : نامه محرومیت محسن بنگر به باشگاه پرسپولیسارسال شد.
    با اینکه حکم کمیته انضباطی چند روز قبل درباره محسن بنگر اعلام شده است اما نامه محرومیت این بازیکن تا اطلاع ثانوی امروز به دفتر باشگاه پرسپولیس ارسال شد.

این در شرایطی است که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پیش از بازی پرسپولیس مقابل آلومینیوم هرمزگان حکم محرومیت موقت محسن بنگر را رسانه ای کرده بود.

4. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    شرط بندی به لیگ برتر ایران رسید/ قهرمان ها، قهرمان نیستند!

کانون هواداري قرمزته : شرط بندی آنلاین روی لیگ برتر ایران. آنها که کارشان قماربازی ست از ابتدای امسال در همه دنیا این فرصت را داشتند که روی لیگ ایران قمارکنند.
    سال های سال است که لیگ زیر سایه تبانی و قمار پیش می رود. اینکه نتایج بیرون از زمین مسابقه رقم می خورند. قهرمان ها قهرمان واقعی نیستند و آنها که می افتند نباید می افتادند. دست هایی پشت پرده مدام متهمند. متهم به رقم زدن نتایج قبل از بازی.

شرط بندی ، قمار و تبانی ؛ این سایه شوم همیشه حوالی لیگ ایران بوده. اما هیچ گاه کسی نتوانسته این ادعا را ثابت کند. روزی مجید جلالی ، یکبار محمد مایلی کهن ، روزی امیر واعظ آشتیانی و حالا محمد رویانیان .

شرط بندها ، آنها هستند یا نیستند؟ آنها اسم شان بوده بی آنکه حضورشان ثابت شود. قمار ، این فعل حرام اما روی لیگ ایران صورت می گیرد. همین حالا البته خارج از مرز های سرزمینی مان. جایی خارج از کنترل مان. ، Bet365 یکی از بنگاه های شرط بندی معتبر اروپایی. دلارهای آمریکایی هر هفته هم برای لیگ برتر و هم لیگ یک ایران قمار می شوند.

نتایج آنلاین بازی ها روی سایت هستند و از 5 دلار تا رقم هایی غیرقابل باور . این امکان هست تا روی هر یک از بازی های لیگ برتر بشود قمار کرد.

زیر ساعتی های امجدیه
    زیر ساعتی ها. اسم شان را وامدار جایی بودند که می نشستند. برای شان فرقی نداشت کی با کی بازی می کند. همیشه آنجا بودند. بودند تا روزی که امجدیه تعطیل شد. کارشان این بود: «قمار».

باید می بستند. شرط بندی تو خون شان رفته بود. می نشستند و می بستند. سر نتیجه، سر کرنر، نه اصلا سر اولین کفتری که روی آسمان می پرید. کارشان این بود. بستن. باید می بستند تا وقت شان بگذرد. پولشان بچرخد. اصلا آنها معتاد بستن بودند. حشمت مهاجرانی پیر فوتبال ایران می گوید: «به بودن شان عادت کرده بودیم. همیشه همان حوالی بودند. آدم های عجیبی بودند. صدای شان می کردیم زیر ساعتی ها. سر شان به کار خودشان بود. یک مشت قمار باز بودند که پول شان به پوکر بازی نمی رسید. می نشستند آنجا و روی بازی، تیغی می بستند. شب ها هم پاتوق شان کافه های دور سینما مولن روژ بود. اما بعید می دانم از آن نسل کسی زنده مانده باشد. آنها پاک باخته بودند. قمارباز که باشی همیشه باختی»

این نسل البته به سال های بعد از انقلاب هم رسیدند. به سال هایی که اسم استادیوم پیر امجدیه تغییر کرد و شد شهید شیرودی. دهه 60 اوج باور های اعتقادی مردم بود. گفتن از شرط و قمار قبیح تر از همیشه بود ولی در همان سال ها هم این جماعت علاف قرارشان سر جایش بود. منصور پورحیدری بهتر از هر کسی آن روزها را روایت می کند: «آن سال ها لیگ تهران برگزار می شد، قبل از بازی یکی آمد و گفت منصورخان خواب دیدم اگر ما زودتر از حریف برویم، حتما برنده می شویم. این یک مدتی فیلم شده بود. مثلا می آمدند می گفتند خواب دیدند اگر کرنر اول را بگیریم برنده ایم. بعد از مدتی فهمیدیم این ها شرط بندی می کنند و برای اینکه زندگی شان را نبازند می آیند با التماس این حرف ها را می زنند. بعد از این دیگر کنار تیم هم راه شان ندادیم. نکته مهم درباره این آدم ها این بود که آنها اصلا به خودشان جرات نمی دادند به بازیکن و مربی نزدیک بشوند تا درباره نتیجه بازی ها حرفی بزنند. زیر ساعتی ها شرط می بستند اما نه روی نتیجه. البته بعد ها هم که بازی ها رفت ورزشگاه آزادی دیگر خبری از آنها نشد.»

بازی ها که از امجدیه به آزادی رفت، زیرساعتی ها هم تاریخ مصرف شان سر رسید. آنها اما طبق عادت هنوز می رفتند سر قرار قدیمی. پاتوق شان شده بود زمین شماره 2 و سکوهای فلزی قدیمی. مهم برای شان این بود که مسابقه ای باشد. فرقی نداشت بازی دوستانه تیم های لیگ برتری باشد یا بازی های لیگ یک و دو. کرنر ها، اوت ها و رنگ پیراهن تیم ها ... این ها بودند که اهمیت داشتند و پول ها روی شان قمار می شد. بساطی که با تعطیلی کامل زمین فوتبال امجدیه قفلی خورد و منتقل شد به ته گاراژ های اطراف چهارره استانبول. توپ جایش را داد به تاس و اسمش شد…

قهرمان ها قهرمان نیستند !
    «قهرمان ها واقعی نیستند و آنهایی که می افتند نباید بیفتند...» این بخشی بود از یک نامه جنجالی. نامه ای که 6 سال قبل مجید جلالی نوشت. چهره ارزشی فوتبال ایران ، مربی مکتبی از مکتب وحدت. از تیم بچه حزب اللهی ها. آنها که اوایل حتی با گرمکن فوتبال بازی می کردند. بچه مذهبی های غیاثی و عارف که دریبل توی خون شان بود و باورهای اعتقادی شان زیر پوست شان. جلالی کارد به استخوانش رسیده بود که دست به قلم برد. از پول های کثیف فوتبال تا «ویچ» های قلابی. نشست و نامه نوشت. نامه ای به رئیس جمهور؛ «قهرمان ها قهرمان نیستند. تیم هایی که می افتند، نباید بیفتند. فساد بی داد می کند. شما که دست تان می رسد کاری کنید. هوا بس ناجوانمردانه سرد است. زمستان است؛ فوتبال مان سرد است و اینجا زمستان است!»

او اما دیگر علاقه ای به گفتن از آن اتفاقات ندارد: «حرف هایم را همان روزها زدم و انتقاداتم را کردم. اما دیدی که چه برخوردی با من کردند. دیگر حرفی نمی زنم. البته آن موقع جای شکرش باقی بود که خبری از شرط بندها نداشتیم. امیدوارم که هنوز هم نیامده باشند سمت فوتبال. که اگر پای شان اینجا باز شود اوضاع مان سیاه تر از کشورهای شرق آسیا می شود.»

شرط بندها و قمارباز ها در لیگ برتر
    «شرط بندها و قمارباز ها در لیگ برتر» این دیگر ادعایی برای همین روزهاست. ادعایی از سوی محمد رویانیان مدیر پرسپولیس. روزی که به سیم آخر زد و علیه فدراسیون و فضای فوتبال ایران افشاگری کرد. او از شرط بندهایی گفت که روی نتایج لیگ قمار می کنند. از آنها که نتایج بازی ها را رقم می زنند. از شبکه ای که همه جا هست حتی تا درون گردانندگان باشگاهی و مدیریتی فوتبال کشور. یعنی گروهی که مافیایی راه انداختند و می گویند چه کسی ببرد، کدام بازیکن گل بزند. چه کسی بازی نکند و...

این گردش مالی بزرگ، پول های «کثیف» را تولید می کنند. پول هایی که حاصلش شده به سراشیبی افتادن فوتبال ملی. حرف هایی که واکنش تندی از سوی علی کفاشیان به همراه داشت: «کدام قمار؟ کدام شرط بندی؟ ما فوتبال مان پاک است ، برای این حرف ها سند و مدرک رو کنید.»

رویانیان البته آن روز آتش بس داد اما وعده داده بعدها این شبکه مافیایی را افشاء و رسوا کند. اسنادی که اگر باشند و رو شوند شاید «کالچوپولی» ایرانی به بار بیاورد. این ها اما هنوز تنها ادعا هستند. منصور پورحیدری در این باره می گوید: «راستش در لیگ برتر ندیدم از این شایعات باشد ولی متاسفانه درباره لیگ یک چیزهایی شنیدم. این ها همه ناشی از همین دلال بازی هاست. یکسری دلال بی سواد برای پول به هر کاری دست می زنند. اگر روزی به آنجا برسیم که قمار نتایج بازی های مان را رقم بزند ، باید تعطیلش کنیم چون همه افتخارمان در همه این سالها سلامت نتایج مان بوده.»

این حرفی است که مجید جلالی هم می زند: «امیدوارم فقط به روزی نرسیم که مشخص شود این اتفاق هم افتاده.»

حالا حتی اگر فرصت شرط بندی بین المللی روی لیگ ایران باشد. شاید تنها دلخوشی لیگ برتر هنوز این است که برای یک مشت دلار «کثیف» نتایجش روی میز قمار رقم نمی خورد. دلخوش و امیدوار به اینکه روزی نشود که رویانیان یا دیگران بتوانند ادعاهای شان را ثابت کنند. روزی که می شود روز سقوط همه ارزش های فوتبال.

5. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    حقیقی: اخراج مربیان ما بی انصافی بود/ باید با داوری ها کنار بیاییم

کانون هواداري قرمزته : هافبک پرسپولیس می گوید اخراج مربیان این تیم در بازی با آلومینیوممنصفانه نبود.
    رضا حقیقی درباره دیدار روز پنجشنبه پرسپولیس مقابل سایپا اظهار داشت: فکر می کنم بازی مشکلی مقابل این تیم داشته باشیم. سایپا تیم خیلی خوبی است و رده آنها نیز مانند ما در جایی از جدول که نباید باشد، است. از آنجایی که هر دو تیم چندان امیدی برای حضور در رده های بالای جدول و دغدغه سقوط ندارند بازی فیزیکی را شاهد خواهیم بود.

وی درباره اینکه امکان دارد سایپا مقابل پرسپولیس دفاعی بازی کند عنوان کرد: فقط سایپا اینگونه نیست، آلومینیوم هم مقابل ما به یک امتیاز راضی بود. اکثر تیم ها مقابل پرسپولیس و استقلال دفاعی بازی می کنند و روی ضدحمله نیم نگاهی به پیروزی دارند. این مسئله کار بازیکنان پرسپولیس و استقلال را سخت می کند و فکر می کنم ما باید در این بازی به پیروزی برسیم و با این پیروزی دل هواداران ناراحتمان را به دست بیاوریم.

هافبک پرسپولیس درباره غیبت گل محمدی و حسینی مقابل سایپا گفت: عزیزیان روی نیمکت حضور دارد و فکر می کنم بگوویچ نیز در این بازی روی نیمکت بنشیند. متاسفانه داور مقابل آلومینیوم بی رحمانه دو نفر از اعضای کادر فنی مان را اخراج کرد.

حقیقی درباره اینکه گفته می شود داوری ها علیه پرسپولیس است گفت: فکر می کنم ما باید با این موضوع کنار بیاییم که در هر بازی مان 4،5 پنالتی گرفته نشود، باید آنقدر قوی کار کنیم تا با اختلاف بالا پیروز شویم.

او درباره اینکه آیا پرسپولیس به موفقیت در لیگ امید دارد یا خیر گفت: 7،8 بازی دیگر باقی مانده و امکان دارد هر اتفاقی بیفتد و ممکن است به رده های بالای جدول صعود کنیم و یا در لیگ نزول داشته باشیم اما چیزی که نمی توان چشم پوشی کرد این است که بیشتر برنامه ریزی ما برای جام حذفی است و در آنجا باید دل هوادارانمان به دست بیاوریم. با قهرمانی در جام حذفی می توانیم شرایط خوبی برای حضور در آسیا پیدا کنیم که حق پرسپولیس هم هست.

6. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    تقدیر هنرمندان از کریمی و باقری/ پرسپولیسی ها این بار به کانادا می روند

کانون هواداري قرمزته : مسئولان باشگاه پرسپولیس به زودی شرکت این باشگاه را در کانادا افتتاح می کنند.
    به مناسبت یازدهمین سالگرد تاسیس باشگاه هنرمندان قرار است مراسمی پنجشنبه در تالار وحدت برگزار شود و از یازده برگزیده تقدیر انجام پذیرد در بین این 11 بازیکن و پیشکسوت از جمله کریم باقری و علی کریمی هم حضور دارند که قرار است با توجه به هماهنگی هایی که با باشگاه پرسپولیس شده پنج شنبه از این 2 بازیکن در تالار وحدت تقدیر شود.
    همچنین با توجه به رایزنی های انجام شده پس از برقراری رابطه هایی با باشگاه آث میلان ایتالیا و رئال مادرید این بار قرمز پوشان با کانادایی ها به توافق رسیدند که تا چند روز آینده شرکت خود را با نام پرسپولیس در آن کشور افتتاح کنند.
    در این شرکت قرار است محصولات باشگاه پرسپولیس و تاریخچه ای از این باشگاه به علاقمندان ارائه شود.

7. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    آنچه در ۹۰ دیشب گذشت / رای منفی مردم به جامعه داوری

کانون هواداري قرمزته : برنامه شب گذشته ۹۰ از ساعت ده و چهل و پنج دقیقه آغاز شد؛ این برنامه، مثل روال گذشته دوشنبه شب از شبکه ۳ پخش شد و در ادامه به بررسی بازی های هفته بیستم و هفتم لیگ بر تر پرداخت.

در بخش نخست برنامه ۹۰ صحنه های کوتاهی از بازی های صبا و نفت تهران و سپاهان - ملوان و گل های آن به تصویر کشیده شد.

هدایت ممبینی کار شناس داوری برنامه 90 بود که بر این باور بود در بازی پرسپولیس و آلومینیوم داور دو موقعیت تک به تک سرخپوشان را بی دلیل آفساید و خطا اعلام کرد. عادل فردوسی پور وقت های تلف شده بازی را هم بیش از 10 دقیقه محاسبه کرده بود در حالی که داور تنها 3 دقیقه اعلام کرد!

جعفری مدیر عامل تراکتورسازی مهمان تلفنی 90 بود ، وی در ابتدا گفت اشتیاق زیادی در تبریز وجود دارد ، استادیوم پر می شود.
    در ادامه برنامه اعتراض جواد کاظمیان به تعویض،درخواست ابراهیمی از لوپز برای زدن پنالتی و اعتراض های سید صالحی در میانه میدان سوال دیگری بود که جعفری در موردش این طور پاسخ داد: شاید این کارها منفی باشد اما ما این کارها را می گذاریم به حساب رفاقت بازیکنان! اولیویرا خارجی است و با این طور حرکات مماشات می کند. ولی در کل این طور کارها باعث می شود تا هواداران ناراحت شوند.

جباری زاده مدیر عامل آلومینیوم هرمزگان:از رویانیان گله دارم،این صحبت ها عادی نیست !

جباری زاده مدیر عامل آلومینیوم هرمزگان هم مهمان تلفنی 90 بود ، وی اظهار داشت :اگر قرار بود داوری ها به نفع ما باشد پس چرا تا به حال این اتفاق نیفتاده است؟در این چند هفته حتی یک ضربه پنالتی هم به نفع ما گرفته نشده است. جبازی زاده تا این حرف را زد فردوسی پور برای او مثالی زد و گفت: من دقیقا یادم هست که در بازی آلومینیوم و مس روی تنهایی خطا شد که داور آن را اعلام نکرد. درست در همین لحظه تلفن جباری زاده قطع شد!

وی حرف هایش را این طور ادامه داد: ما در بدترین شرایط هستیم. عین بی انصافی است که این حرف ها را علیه تیم ما می زنند.نوروزی هفته گذشته توپ را با دست وارد دروازه حریف کرد. چرا تا زمانی که به نفع آنها بود اعتراضی نمی کردند اما وقتی به ما می رسد بحث تبانی را پیش می کشند؟اصلا منصفانه نیست؛درست است که ما استانی دورافتاده هستیم اما قرار نیست که در آخرهای لیگ این شرایط را برای ما به وجود بیاورند.هر کسی در هر کجا که از داور ناراحت است وتیمش مشکل گلزنی دارد نباید به ما گیر بدهد.من از رویانیان گله دارم چون این صحبت ها عادی نیست و نباید فوتبال هرمزگان را وارد این حاشیه ها کنند.

درادامه فردوسی پور برگه ای را که توسط باشگاه پرسپولیس در اختیار نود قرار گرفته بود را جلوی دوربین آورد.برگه ای که نشان می داد آلومینیوم ی ها پول هتل داور بازی صالحی را پرداخت کرده اند. جباری زاده در واکنش به این حرکت گفت: خرج تمام داورانی که به شهرستان ها سفر می کنند با تیم میزبان است.

رویانیان : از داوران حمایت کردم اما به رئیس دپارتمان حمله کردم
    پیش از رویانیان مدیر عامل پرسپولیس جباری زاده مدیر عامل تیم آلومینیوم هرمزگان مهمان تلفنی برنامه فردوسی پور بود و با گلایه از رویانیان حرفهایش را زد. به همین جهت رویانیان پس از اینکه روی خط آمد گفت: من از آقای جباری زاده و همه هواداران آلومینیوم هرمزگان عذر خواهی می کنم که اختلاف من و فدراسیون روی سر آنها خراب شد. پرسپولیس پس از بیست و چند سال به هرمزگان رفت با استقبال خوب هواداران خود روبرو شد.
    وی سپس ادامه داد: نکته دوم که باید بگویم این است که تیم من در نیم فصل اول مدام می باخت اما حتی یک بار هم به مسائل داوری اعتراض نکردم. به آنها بی احترامی نکردم و علیه آنها حرف نزدم.مشکل من با رییس دپارتمان داوری است که الان هم می گویم که ایشان ناکارآمد هستند.من روی حرفی که زده ام ایستاده ام اما هرگز به داوران بی احترامی نکردم.به نظر من فدراسیون و دپارتمان داوری بزرگترین جفا را در حق داوران می کنند.اگر می خواهند من را تعلیق کنند و از من شکایت کنند اما من حرفم را زده ام.به نظر من مدیریت داوری ضعیف است و باعث خدشه دار شدن شان داوری می شود.

در این لحظه فردوسی پور به رویانیان گفت با وجود اینکه برخی از بازی ها به ضرر شما تمام شده است اما رقابت هایی هم بوده است که داورها به نفع پرسپولیس سوت زده اند که رویانیان گفت: بی خود به نفع ما گرفته اند! من هرگز در مسائل فنی ورود نکرده ام و نمی کنم من فقط به این اعتراض دارم که چطور در کمتر از نیم ساعت دو تا مربی را از زمین اخراج کردند.در کجای دنیا این کارها انجام می شود؟من تجربه ندارم اما کارشناسان ما و همکاران ما به من تاکید کرده اند که ممکن است در هفته های آخر لیگ به صورت سریالی همه اشتباهات به ضرر پرسپولیس شود.من به فدراسیون رفتم خواهش کرده ام که سر ما را نبرید اما این کار را نکردند و سر ما را بریدند.

رویانیان در پاسخ به این سوال که می گویند با انجام این مصاحبه ها فرافکنی می کنید گفت: در ارتباط با این مسئله باید بگویم که من مدیر عامل تیمی بودم که فصل قبل دوازدهم شد و در نیم فصل اول هم مدام می باخت و کسی از من اعتراض نشنید و حتی از داوران حمایت هم کردم.حالا که به تصمیمات اعتراض می کنم به طور حتم مشکلی وجود دارد و من هم وظیفه دارم از حق باشگاه خود دفاع کنم. من مدیری نیستم که فرافکنی کند.خدا شاهد است که اگر گهر یا هرمزگان ما را ببرد من احساس غرور می کنم.ما در نیم فصل اول بارها باختیم اما فرافکنی نکردم.اگر لازم باشد دوستان بیایند تا من رودرروحرفهایم را بزنم.من هنوز هم اعتقاد دارم که در دربی پنالتی های ما گرفته نشد.من نماینده باشگاه پرسپولیس هستم.من باید به احساسات هواداران احترام بگذارم.آنها نباید به سخره گرفته شوند.

در این لحظه مجری برنامه نود گفت که به سخره گرفتن یعنی اینکه شما بگویید پرسپولیس را از لیگ و جام حذفی کنار می کشید در صورتی که هرگز این کار را انجام نخواهید داد.آیا گالیانی این کار را می کند و میلان را از کالچو کنار می کشد که رویانیان گفت: ما از طریق مرکز تصمیم گیری فدراسیون داریم ضربه می خوریم. که باز هم فردوسی پور گفت اما این دلیل نمی شود که بگویید پرسپولیس را از لیگ کنار می کشید در صورتی که خودتان هم می دانید این کار را نمی کنید؛این کار بازی کردن با افکار عمومی است.اما واکنش رویانیان به این اظهارات: من روی حساب معرفت و رای مردم الان حرفی نمی زنم.من فقط اشاره می کنم که ما 50 سال است که با پدیده هایی که به وجود آمده کنار آمده ایم.چه اشکالی دارد؟شما به این فکر کنید که ما تیم را بیرون بکشیم و روی تصمیمی که گرفته ایم بایستیم.فوتبال یک سال تعطیل شود بهتر است اما درست می شود.

مدیر عامل راه آهن : مقابل پرسپولیس بازی نمی کنیم!

صادق رئیسی کیا مدیر عامل باشگاه راه آهن مهمان تلفنی 90 بود که تاکید داشن این باشگاه از حق میزبانی خود در بازی مقابل پرسپولیس و استقلال و هر مسابقه دیگری صرف نظر نخواهد کرد و حاضر نیست در زمین دیگری غیر از اکباتان بازی کند.

وی در فاصله دوهفته مانده به بازی راه آهن و پرسپولیس گفت: ما برابر استانداردهای ورزش حرفه ای و مقررات بین المللی روی حق میزبانی خودمان تاکید داریم و حاضر نیستیم در ورزشگاهی غیر از اکباتان با پرسپولیس بازی کنیم .

رئیسی کیا در پایان در پاسخ به سوال عادل فردوسی پور در مورد تغییر نام تیم راه آهن گفت: من مدیر باشگاه هستم و به همراه مالک تیم حق خود می دانیم که در مورد تغییر نام تیم تصمیم بگیریم !

دروازه بان ملی پوش فوتبال کشورمان در گفتگوی ویژه برنامه، مهمان عادل فردوسی پور بود و به سوالات وی پاسخ داد.

رحمان احمدی در خصوص حضورش در سپاهان گفت: با حضور در سپاهان تغییرات مثبتی داشتم اما در فصل دوم وقتی آقای قلعه نوئی و رحمتی آمدند من نیمکت نشین شدم. بعد از آن بازهم بعد از حضور در پرسپولیس به سپاهان برگشتم و سال خیلی خوبی در آنجا داشتم.
    دروازه بان تیم فوتبال سایپا درباره ماجرای دو کارته بودنش در بازی های آسیایی سپاهان و حذف این تیم از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا گفت: یادم رفته بود که دو کارته بودم و متاسفانه آن اتفاق تلخ رخ داد.
    وی در ادامه درباره علت جدایی اش از سپاهان عنوان کرد: دوست داشتم در سپاهان بمانم اما اتفاقاتی افتاد که سبب شد از این تیم جدا شوم.
    احمدی در خصوص وضعیت تیم سایپا گفت: ما اوایل فصل خیلی خوب شروع کردیم اما مشکلات تیم به وضعیت فنی دامن زد و متاسفانه با جداشدن دو تن از بازیکنان در نیم فصل، وضعیت تیم بدتر شد.
    وی افزود: در نیم فصل از سمت سپاهان پیشنهاداتی مطرح شد اما من با باشگاه سایپا قرار داد داشتم و نمی توانستم جایی بروم.
    دروازه بان تیم فوتبال سایپا در پایان خاطر نشان کرد: من وقتی در لیگ بازی می کنم به دنبال این هستم که بهترین عملکرد را داشته باشم. خدا را شکر هم نظر آقای کی روش روی من مثبت شد و توانستم از دروازه تیم ملی حفاظت کنم.

در بخش پایانی، دیدار دوستانه هنرمندان به مناسبت بزرگداشت شهید تهرانی مقدم به نمایش داده شد که در آن فرشاد پیوس ، وجید شمسایی و حجت الاسلام علیپور گلهای زیادی به ثمر رساندند.

پس از آن به حواشی فوتسال پرداخته شد که در آن در مسابقه حفاری اهواز و صبای قم دروازه بان نیمکت نشین صبا با یک حرکت بولینگی با آب معدنی توپ را از زیر پای مهاجم حفاری دور کرد و همین مساله بازی را به جنجال و تعطیلی کشاند و در نهایت بازی ابتدا سه بر صفر به نفع حفاری و سپس به نفع صبا اعلام شد!

پرسش و پاسخ نظرسنجی
    پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که آیا انتقاد از کمیته داوران و داوری فوتبال منصفانه است یا خیر ؟ 1- بله 2- خیر در این نظرسنجی، نزدیک 69 درصد به گزینه یک رای دادند و انتقاد از کمیته داوران و داوری فوتبال را منصفانه دانستند ، و نزدیک 31 درصد مخالف این نظر بودند.

8. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    رویانیان: ۱۹ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۹۹۷ تومان جریمه کمیته انضباطی برایم نامشخص است!

کانون هواداري قرمزته : مدیرعامل باشگاه پرسپولیس جواب کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را پس از جریمه ۲۰ میلیون تومانی داد.
    در خصوص جریمه 20 میلیون تومانی کمیته انضباطی اظهار داشت: آن طوری که من بررسی کردم، یک تومان آن به دلیل مصاحبه علیه عسگری است و دو تومان آن به دلیل مصاحبه علیه فدراسیون فوتبال است اما 19 میلیون و 999 هزار و 997 تومان دیگر را نمی دانم چرا جریمه شده ام و از کجا این ارقام را آورده اند نمی دانم!
    وی افزود: اعتراض من همین است و دیگر حرفی ندارم، حالا شاید آقایان همه چیز را به قِران حساب کردند که من در مورد این موضوع حرفی ندارم و باید خودشان درباره این موضوع به رسانه ها پاسخگو باشند. ان شاءالله همه آقایان موفق باشند.

9. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    رویانیان در تبریز با تراکتورسازی تفاهم نامه امضا کرد/ استقبال از حضور مدیرعامل پرسپولیس

کانون هواداري قرمزته : مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در سفرش به تبریز با باشگاه تراکتورسازی تفاهم نامه امضا کرد.
    محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برای دیدار الجزیره و تراکتورسازی صبح امروز عازم تبریز شد.
    او ابتدا دیداری با استاندار تبریز داشت و قرار است تا ساعتی دیگر به ورزشگاه یادگار امام برود. همچنین رویانیان در سفرش به تبریز تفاهم نامه ای را با جعفری مدیرعامل تراکتورسازی تبریز با نام اتحاد در فوتبال پاک به امضا خواهند رساند.
    مدیرعامل پرسپولیس همچنین با برخی از مسئولان تیم های دیگر تبریز نیز دیدار خواهد داشت تا با آنها بر سر مسائل فوتبالی به توافق برسد.
    رویانیان در شرایطی وارد تبریز شد که با استقبال گرم هواداران و مسئولان ورزشی مواجه شده است.

10. MahD!ye

15,168
    16,846
    1,083
    حکم انضباطی مدیرعامل پرسپولیس اعلام شد/ 200 میلیون جریمه و تهدید به محرومیت

کانون هواداري قرمزته : کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن جریمه 200 میلیون ریالی مدیرعامل باشگاه پرسپولیسوی را تهدید به محرومیت از انجام کلیه فعالیت های فوتبالی کرد.
    به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، رای کمیته انضباطی درباره شکایت دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال از رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ، اعلام شد که این رای به شرح زیر است:

پس از شکایت دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال از محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس ، به خاطر مصاحبه اش علیه دپارتمان داوری که در رسانه ها انعکاس داشته و با توجه به اینکه رویانیان ، رئیس دپارتمان داوری را تبانی گر معرفی کرده، به داوران دیدار آلومینیوم و پرسپولیس اهانت کرده و اظهارات تحریک آمیزی علیه فدراسیون فوتبال مطرح کرده است، مدیر عامل پرسپولیس به پرداخت 200 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می شود.

همچنین به وی تذکر داده می شود که در اظهارات رسانه ای درباره مقامات فوتبال کشور، ضمن رعایت تعالیم اخلاقی دین مبین اسلام، هر گونه انتقاد یا شکایت مورد ادعایش را از طریق مبادی قانونی مرتبط با فدراسیون منعکس کند.

در صورت تکرار تخلفات فوق، تنبیهات شدیدتری از جمله معلق کردن فعالیت های مرتبط با فوتبال اعمال خواهد شد.

این رای براساس مقررات ظرف مدت یک هفته پس از ابلاغ، قابل تجدید نظر خواهی در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال است.