• این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

کاربرد متا تگ در طراحی وب سایت

ارسال ها
8
لایک ها
7
سن
31
#1
اگر فردی بهینه سازی و سئو را یاد گرفته باشد و یا با اصول اولیه ی آن آشنا باشد این کلمات را بخوبی می شناسد: متا تگ.
اغلب کاربران به استفاده از این کلمات اعتقاد دارند و آن را امری مهم می دانند،در حالیکه برخی متا تگ را فراموش کرده اند.در متن زیر به اهمیت کاربرد متا تگ و مواردی که لازم است درباره ی آن بدانید پرداخته ایم. در روزهای شروع کار سئو، خیلی از رتبه های داده شده به هر سایت در موتورهای جستجوگر مبتنی بر فاکتورهای بهینه سازی سایت بوده است و این عوامل در درجهء اول شامل: برچسب ها،متا تگ، سرفصل، تگ،عنوان،چگالی کلمات کلیدی و غیره...می باشد.
همانطورکه موتورهای جستجو پیشرفت کردند و توسعه یافتند، مانند هاست تاکید خود را از عوامل On-site بر روی عوامل Off-site منتقل کرده اند.به خاطر همین استفاده از متا تگ ها زمان طولانی نکشید، اما یقینا امروزه هم نقش بسزایی دارند.
متا تگ ها به سه نوع تقسیم شده اند:

"تگ های عنوان"

"تگ کلمات کلیدی"

"تگ توضیحات"

که هر کدام را به طور جداگانه بررسی می کنیم.


"تگ عنوان" آن چیزی است که در بالای مرورگرهای اینترنت وجود دارد( هر مرورگری مثل اپرا، اکسپلورر،فایرفاکس و...) از این سه نوع تگ،تگ عنوان مهمترین به حساب می آید.که بیشترین کاربرد آن برای نشان دادن کلمات کلیدیک استفاده شده در صفحات وب به منظور رنکینگ است. این برچسب تگی است که به عنوان تیتر و عنوان در نتایج موتورهای جستجوگر گوگل نشان داده می شود. پس مطمئن باشید که در تگ عنوان از کلمات کلیدی استفاده کرده اید و یک کپی خوب و مناسب برای جذب بازدید کننده تهیه نمایید.


"تگ کلمات کلیدی" احتیاجی به توصیف ندارد.برای منعکس کردن کلمات کلیدی ومهم که بهترین توصیف از محتوای صفحه می باشد از این تگ استفاده می کنند. می توانید مهمترین تا کم اهمیت ترین کلمات کلیدی را به وسیله کاما از هم جدا کنید و در این تگ قرار دهید.
نکته مهم این است که از بازتاب کلمات کلیدی انتخاب شده در محتوای صفحات وب مطمئن شوید.

"تگ توضیحات" همان چیزی است که توضیحات زیر تگ عنوان شما را در نتایج موتورهای جستجوگر نشان می دهد و محتوای مطالب را شرح می دهد. (برخی از موتورهای جستجوگر ترکیبی از این اطلاعات با مطالب و تگ های دیگر را نشان میدهند.)

هر کسی که طراحی وب سایت انجام می دهد باید به این تگ ها به عنوان شانس و فرصتی برای جلب توجه مشتریان به صفحات وب سایت نگاه کند. اندازهء مناسب برای این تگ ها 15 تا 25 کلمه است.
همانطور که اشاره کردیم دیگر تاکیدی بر استفاده از متا تگ ها نیست؛ به هر حال متا تگ ها در منوی ابزار وب مسترها، اساسی ترین ابزار محسوب می شود.

برای هر کدام از صفحات وب خود متا تگ اختصاصی درست کنید و در نحوه نوشتن کپی برای تگ توضیحات خلاقیت نشان دهید.
 
بالا