1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

کابالا(جن گیری)

شروع موضوع توسط DA.vinsic ‏Sep 2, 2014 در انجمن ماورا الطبیعه

 1. نمی دانم کاری که می کنم درست است یا نه اما از انجایی که می دانم افراد زیادی مثل خودم علاقمند به علوم غریبه هستند و احتمالا سوالات زیادی ذهنشون رو به خودش مشغول کرده می خوام روشی رو که خودم بهش رسیدم و خیلی چیزها برام روشن شد رو توضیح بدم قبلش ذکر چند نکته لازمه:

  1. از دوستانی که قصد متهم کردن من به دروغ گویی دارند ! تقاضا دارم یکبار روش رو امتحان کنند و در صورتی که جواب نگرفتند اونوقت متهم کنند!
  2. کسی که این احضار رو انجام می ده در صورتی که نیروی درونی و روحی بالایی نداشته باشه ممکنه تا مدتی دچار کسالت ، افسردگی و در موارد حاد تر جنون بشه ! بنابراین هیچ مسئولیتی متوجه من نخواهد بود.
  3. کسانی که قدرت تمرکز قوی تری دارند در احضار موفق ترند چون قراراست شما مدیوم باشید

  روش احضار جن:
  در یک اتاق نیمه تاریک و ساکت ترجیحا نیمه شب (که تمرکز بالاتر و احتمال موفقیت دو چندان است) بنشینید .10 دقیقه تمرکز کنید و در این مدت فقط به اجنه و ارتباط با اونها فکر کنید. سوره جن را تا آخر بخوانید. سپس یک قلم و کاغذ بر دارید و قلم را در دست گرفته نزدیک کاغذ نگه دارید بطوریکه نوک قلم روی کاغذ باشد . سپس بگویید از ارواحی که در اینجا حاضر هستند می خواهم که از طریق این قلم با من صحبت کنند و چند بار این جمله را تکرار کنید.و بگویید سلام .خواهید دید که دست شما بدون اراده و خواست شما شروع به نوشتن می کند و جواب شما را می دهد و این بدلیل این نکته است که جن اکنون در بدن شما میهمان است و از طریق دست شما با شما ارتباط برقرار کرده البته در صورتی که از تمرکز بالاتری برخوردار باشید نیازی به قلم و کاغذ نخواهید داشت و جن بصورت ذهنی با شما حرف می زند و تفاوت میان افکار خودتان و حرفهای جن میهمان برایتان کاملا ملموس خواهد بود و اینجاست که به معنای واقعی کلمه ی "وسوسه " پی خواهید برد.در حین جلسه برای اینکه مطمئن شوید اینها تلقین نیست از جن بخواهید که به نحوی حضور خودش رو براتون ثابت کنه مثلا پرده رو تکون بده یا ضربه ای به در بزنه
  .در ضمن مراقب باشید که سر کار نرید چون جنها هم مانند ما انسانها خوب و بد دارند و ممکن است یک جن شرور به تور شما بخورد که بخواهد کمی اذیتتان کند مثلا خودش را بعنوان روح یکی از بستگانتان معرفی کند و اشک شما را در بیاورد بعد آخر سر بفهمید که داره شما رو دست می ندازه و بهتون می خنده ( جنها اغلب از این کارها لذت میبرند)
  اکثر اوقات در این احضار ها این اجنه هستند که حاضر میشند و احتمال حضور ارواح خیلی کمه.
  در پایان جلسه خداحافظی کنید و بگویید "اخرج به حق سلیمان بن داوود" تا جن از بدن شما خارج شود.
  از دوستانی که این روش رو امتحان خواهند کرد تقاضا میکنم که نتیجه رو در همین بحث اعلام کنند و اگر به مشکلی برخوردند سریعا با من تماس بگیرند و یا نظر بگزارید.  هر گاه خواستی یک جن را تسخیر کنی که تو را در امورات زندگی

  و کارهایت یاری کند

  ۱- باید ۴۰ روز ریاضت بکشی و بعد شروع به خواندن عزیمت کنی

  ۱- ترک حیوانی( گوشت نخور)

  ۲- ترک معصیت و گناه صغیر و کبیر

  ۳- به جا آوردن نماز یومیه و نماز شب ۱۱ رکعت

  ۴- با نیت به اینکه خدمتگذار خلق شوی و در راه حق

  گام بگذاری و هر شب در مکانی خلوت و پاک و با غسل

  و طهارت نشسته و بخور می کنی به مقبل ازرق

  و کندر و سندروس

  و عزیمت زیر را ۱۰۰۰ مرتبه می خوانی به مدت ۴۰ شب

  تمام و هرگز از جن و ارواح نترسی چرا که اگر بترسی

  دیگر روبرویت نخواهد آمد.

  و این عزیمت را باید هر شب ۱۰۰۰ مرتبه خواند

  و عزیمت چنین است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  اللهم صلی علی محمد و آل محمد بعدد الفاس المخلوقات

  اللهم صلی علی محمد و آل محمد بعد اشجار الموجود


  راه های گوناگونی برای دفع اجنه وجود دارد یکی از انها دود کردن اسفند است

  پیامبر گرامی اسلام میفرماید خداوند برای هر برگ شاخه ریشه و دانه اسفند یک

  ملک قرار داده دیگر امام صادق فرموده اند که در خانه ای که اسفند باشد اجنه

  تا هفتاد خانه گرد آنجا نمیروند ولی پراکندن اسفند در جائی موجب دعوا و نزاع میشود

  راه دیگر برای دفع اجنه نوشتن اسامی اصحاب کهف بر روی کاغذ و آویختن آن به

  دیوار یا شخص جن زده است اسامی از این قبیل است:تملیخا.مکسلمینا.مشلینا.مرنوش

  ربینوش.شاذنوش.مرطونس و نام سگ ایشان قطمیر

  خلاصه‌ای از خصوصیات جن‌ها  1- موجوداتی ناپیدا و نادیدنی هستند. ما را می‌بینند ولی ما آن‌ها را نمی‌بینیم .

  2- از آتش (نار) آفریده شده‌اند .

  3- آب جوش و اجسام فلزی تیز می‌تواند به آن‌ها آسیب برساند .

  4- ازدواج، زاد و ولد و مرگ و میر دارند .

  5- تفکر و احساسات دارند .

  6- بین‌شان خوب و بد، کافر و خداپرست و همچنین مسلمان و غیر مسلمان وجود دارد .

  7- قدرت‌هایی نیز دارند مانند طی الارض (در یک لحظه می‌توانند از یک طرف زمین به طرف دیگر بروند)

  8- جن، شیطان نیست اما شیطان از جن است. یعنی ابلیس و فرزندانش نوعی جن هستند اما لزوما هر جنی شیطان نیست. برخی نیز معتقدند که تمام اجانین از نسل شیطان (ابلیس) هستند اما عده‌ای از آن‌ها پس از ملاقات با پیامبران خدا مخصوصا پیامبر اسلام توبه کردند و خداپرست شدند.

  9- جن، فرشته نیست. فرشته از نور آفریده شده اما جن از آتش آفریده شده است. فرشته معصوم است اما جن معصوم نیست و مانند ما انسان‌ها گناه هم مرتکب می‌شود .

  10- برخی می‌گویند جن‌ها نمی‌توانند به انسان آسیب برسانند. برخی می‌گویند که می‌توانند و نوع شرور آن‌ها این کار را می‌کند. برخی می‌گویند که جن‌ها از آسیب رساندن به انسان به طور عادی منع شده‌اند اما اگر انسان بهانه به دست جن‌ها بدهد، مثلا تسخیر یا احضار جن‌ها یا آسیب رساندن به آن‌ها در آن صورت می‌توانند و اجازه پیدا می‌کنند تا انسان را تا حتی سرحد مرگ آزار بدهند .

  12- عبارت «بسم الله» یا «بسم الله الرحمن الرحیم» و برخی ادعیه دفع جن آن‌ها را دور می‌کند. یا خواندن هفت مرتبه سورهٔ زلزال (کتاب جن‌ها همه جا هستند، ص 37)

  13- عمر جن‌ها خیلی طولانی‌تر از عمر انسان‌هاست .

  14- جن‌ها شامل سه نژاد عمده هستند : (کتاب جن‌ها همه جا هستند، سید محمد مهدی حسینی، ص6)

  الف- دیو: پست‌ترین نژاد، خاکستری رنگ، خشن، چشمانش فی‌مابین عمودی و افقی و هیکل دیو کمی درشت‌تر از انسان است.

  ب- جن: نژاد متوسط، سرخ رنگ، چشمان عمودی، پاهای کوتاه و گرد (شبیه سم)و هیکل جن کمی ریزتر از انسان است .

  ج- پری: نسبت به دو نژاد قبلی از نظر خلقت برتری دارد. سفید رنگ(مثل انسان‌های سفید پوست)، زیبا، چشمانش مثل چشم انسان افقی است .

  دفع جن

  تاکنون برای دفع جن راه‌ها و ادعیهٔ مختلفی پیشنهاد شده است.

  مثلا بسم الله الرحمن رحیم، اثر بد جن‌های کافر را خنثی می‌کند.

  سید محمد مهدی حسینی در کتاب «جن‌ها همه جا هستند»، بهترین و مجبوبترین و معروف‌ترین حرز (دعایی که به گردن بیاویزند) برای دفع اذیت اجانین و شیاطین را «حرز ابی دجانه» دانسته است . در همان کتاب از قول امام صادق نقل کرده است که هرکسی سوره‌های فلق و ناس (معوّذتین) را بسیار بخواند از وسواس و شر جن و انس محفوظ می‌ماند .

  همچنین از امام صادق نقل کرده است: کسی که سورهٔ جن را تلاوت نماید در زندگی دنیا هرگز آسیبی از جن و انس به او نرسد و مورد سحر آن‌ها واقع نشود .

  پرسش و پاسخ

  1. قرآن چه ويژگيهايی را برای جن ذکر می کند؟

  جن موجودی است ناپيدا که مشخصات زيادی در قرآن برای او ذکر شده است:

  موجودی است که از شعله های آتش آقريده شده است.

  دارای علم و ادراک و تشخيص حق از باطل و قدرت منطق و استدلال است.

  دارای تکليف و مسئوليت است.

  گروهی از آنها مومن صالح و گروهی کافرند.

  آنها دارای حشر و نشر و معادند.

  در ميان آنها افرادی يافت می شوند که از قدرت زيادی برخوردارند.

  آنها قدرت بر انجام بعضی کارهای مورد نياز انسان را دارند.

  خلقت آنها در روی زمين قبل از خلقت انسانها بوده است.

  2. آيا زندگی در هوا و زمين برای جن ممکن است؟

  ابن خرم در کتاب الفصل می نويسد:طايفه جن امتی هستند دارای عقل،فکر و قدرت تميز که به ايشان از طرف خدا وعده و وعيد نازل شده و آنها نيز پذيرفته اند. جنيان دارای اجسام لطيف،شفاف و هوائی هستند يعنی زندگی در هوا و زمين برای آنها امکان دارد زيرا عنصر آنها از آتش است.

  3.آیا جن وجود دارد ؟
  کسانی که منکر وجود جن و شیاطین اند برای اثبات مدعای خود و جوهری ذکر می نمایند که جواب انها داده شده .
  اول می گویند درصورتی که جن و شیاطین وجود داشته باشند یا باید از اجسام کثیفه باشند(اجسام کثیفه دارای معانی گوناگون است یکی انکه به اجسامی که دارای جرم باشند کثیفه گویند و نیز به اشیاء غلیظه و سطبر هم کثیف می نامند و طبق معنی معمولی به هر چیزی که دارای الودگی باشد اطلاق نمی گردد) و یا از اجسام لطیفه ، اگر جسم کثیف باشد باید هر کسی که دارای حس سالم باشد انها را ببیند و حال انکه ما انها را هیچ نمی بینیم و اگر جسم لطیف باشند باید کارها و اعمال شاقه ای که به انها نسبت می دهند از انها سر نزده باشد زیرا بروز اعمال شاقه و کارهای سخت از اجسام لطیف بسیار بعید است.جواب این اشکال ان است که بگوئیم:به فرض اینکه از اجسام کثیفه و لطیفه نباشد دلیل نمی شود که انها جوهر مجرد هم نباشند و امکان دارد از جواهر مجرده باشند(جوهر بر دو قسم است مجرد و غیر مجرد ، اصولا جوهر به چیزی گویند که قائم به ذات خود باشد و این قائم به ذات اگر دارای ماده باشد به ان جوهر غیر مجرد نامند همانند دیوار در صورت جمادات و همانند انسان در حیوان ناطق و همانند درخت در صورت نباتات ولی این قائم به ذات اگر دارای ماده نباشد جوهر مجرد گویند همانند روح و نفس و عقل) و باز هم به فرض اینکه جسم کثیف باشد ممکن است انرا از راه حکمت و مصلحت از دیدگاه انسان دور نموده که کسی آن ها را نبیند،چنان که در قران می فرماید:(انه بریکم هو قبیله من حیث لا ترونهم).یعنی شیطان شما را می بیند و نیز بستگان او هم شما را می بیند ولی شما آن ها را نمی بینید و اگر جسم لطیف فرض کنیم امکان دارد که ترکیب آن ها همانند افلاک محکم باشد.

  4. آیا جن و شیطان می خوابند؟

  تنها ذات اقدس احدیت است که نمی خوابد و همه مخلوقات حتی فرشتگان خواب دارند.

  5. می گویند جن در بعضی از موجودات از جمله گربه وجود دارد آیا این گفته درست است ؟

  در تعریف جن گفته اند : جن جسم و موجودی است آتشی و از موجودات عالم پایین که به شکل های مختلف جلوه می کند حتی به شکل سگ و خوک در می اید.
  بنابراین جن ها می توانند به صورت موجودات کوچک و بزرگ درایند حتی موش و گربه

  6. جن ها بهشت و جهنم دارند؟

  در تفسیر فخر رازی در پاسخ به این سوال که شیطان و بدان از جن از آتش خلق شدند پس چگونه هیزم آتش بر آنها اثر می کند بر آمده است:درست است که از آتش خلق شدند ولی تغییر کیفیت داده و گوشت و خون می شوند و ابن عربی هم در این باره می گوید:عذاب شیاطین جنی و اکثرا به زمهریز یعنی سرمای شدید است و نیز روایت است که از امام(علیه السلام)پرسیدند:آیا مومنین از جن به بهشت داخل می شوند؟فرمود:نه ولی برای خداوند باغهایی بین بهشت و جهنم است که ایشان و فساق شیعه در آنجا خواهند بود

  7. آیا جن و شیطان در زمره میکروب ها هستند!؟

  در پاره ای از روایات می خوانیم که امیر المومنین(ع) فرمود:از قسمت شکسته ظرف و دستگیره آن آب نخورید زیرا که شیطان روی دستگیره و قسمت شکسته ظرف می نشیند.این روایت و روایاتی دیگر سبب شده که عده ای جن و شیطان را نوعی میکروب بنامند اما این نظریه غلط و نادرست می باشد.و تصریح قرآن به جن به عنوان موجودی مختار و دارای که در ثواب و عقاب و داخل شدن در بهشت و جهنم با انسان مساوی هستندبه خوبی نشان می دهد که جن و شیطان هیچ ارتباط منطقی و عقلی با میکروب ندارند.در مورد حدیث بالا می توان گفت که چون در زمان آن حضرت هنوز علوم پیشرفتی نکرده بود و مردم با معنی و مفهوم میکروب آشنا نبودند حضرت برای اینکه متوجه وجود امراض در قسمت های شکسته و دستگیره ظرف شوند از لفظ شیطان استفاده کرده اند.

  8. جنیان چه نوع غذایی می خورند؟

  جن ها غذا می خورند و غذای آنان باقی مانده غذای انسان و نیز مغز استخوان است چنان که ابن بابویه نیز نقل کرده :گروهی از طایفه جن به خدمت پیامبر اکرم (ص)شرفیاب شدند و عرض کردند:یا رسول الله چیزی برای خوردن به ما عطا کن.حضرت استخوان و بازمانده غذا به آنها عطا کرد.

  9. وادی الجن چه جایی است؟

  سرزمینی است بین مکه و طائف که گروهی از جنیان به حضو ر رسو ل خدا (صلی الله علیه و آله ) رسیدند و به آن حضرت ایمان آوردند.

  10. مسجد الجن کجاست؟

  مسجد جن محل دیدار رسو ل اکرم با برخی از فرستاده های جنیان است. این مسجد از مساجد قدیمی و شناخته شده مکه معظمه است. خیابانی در سمت غربی آن به نام مسجد الجن وجود دارد. سمت شرقی آن خیابان مسجدالحرام قرار گرفته است. نام گذاری این مسجد به جن به نازل شدن سوره جن در این مکان مربوط می شود. ونامیده شدن آن به مسجد البیعه به دلیل بیعت جن ها با آن حضرت در آن محل بوده است.

  11. لیله الجن چه شبی بوده است ؟

  لیله الجن شبی بوده که جن ها به حضور رسول خدا (صلی الله علیه واله) شرفیاب گشتند و همراه با آن حضرت به نزد قوم خود رفته و تعالیم دینی را از و ی آمو ختند و نیز در این شب بود که کلام الهی را شنیدند.

  12. آیا می توان ابلیس را از سفیهان جن دانست؟

  آیه چهارم سوره جن از زبان مومنان جن می گوید: ما اکنون اعتراف می کنیم که سفیهان ما سخن ناروا و دور از حق درباره خدا می گفتند. سفیه اشاره به ابلیس است که بعد از مخالفت فرمان خدا نسبت های ناروائی به ساحت مقدس او داد حتی در امر سجده بر آدم مخالفت ورزید و آن را دور از حکمت شمرد و خود را برتر از آدم پنداشت و از آنجا که ابلیس از جن بوده،مومنان جن به این وسیله از او ابراز تنفر می کنند

  ۲. جن ها همه جا هستند ج ۱

  سحر در اصل به معنی هر کا ری است که ماخذ و منشا آن پنهان است . سحر جلب شیا طین از راهها ی خاص و کمک گرفتن از آن هاست . به بیان دیگر سحرعبارت است از نوشتن یا خواندن اوراد مخصوص یا سوزاندن با آتش و دود کردن چیز های مخصوص ، نقش کردن صورت ، دمیدن یا گره زدن و یا چیز خاصی را در جاهایی دفن کردن به طوری که در قلب یا عقل شخص سحر شده اثر کند مثل حاضر کردن فرد یا ایجاد محبت یا دشمنی بین افراد. سحر حرام و از گناهان کبیره است.

  علومی که از تاثیرات غریبه و خارق العاده صحبت می کند بسیارند ولی معروف ترین آن ها عبارتنداز :

  ۱ـ سیمیا : در باره چگونگی ضمیمیه کردن قوای ارادی یا قوای مخصوص مادی برای انجام تصرفات عجیب و غریب در موجودات طبیعی بحث می کند یکی از شعب این علم همان چشم بندی است که به وسیله تصرف در قوه خیال بیننده آثار عجیبی به نظرش مجسم می سازد این علم واضح ترین اقسام سحر است.

  ۲ـ لیمیا : یا علم تسخیرات که از کیفیت تاثیر قوای ارادی به وسیله ارتباط با ارواح قوای عالم بالا مانند ارواح متعلق به کواکب یا ارتباط و استمدار از جن و تسخیر آن ها بحث می کند .

  ۳ ـ هیمیا : یا طلسمات که از کیفیت ترکیب و انضمام قوای عالم بالا با موجودات عالم پایین برای انجام تاثیرات غریبه صحبت می کند .

  ۴ ـ ریمیا : یا شعبده بازی که درباره چگونگی استفاده از قوای مادی و خواص موجودات برای وانمود کردن آثار خارق العاده بحث می کند .

  ۵ ـ کیمیا : که درباره کیفیت تبدیل صورت عناصر به یکدیگر بحث می کند منند تبدیل عنصر مس به طلا یا قلع به نقره .

  این پنجگانه که شمرده شد علوم پنجگانه مخفی می نامند .

  ملحق به این علوم :

  الف : علم اعداد و اوفاق که درباره ارتباط اعداد و حروف مطالب به یکدیگر و تشکیل جدول های خاصی به صورت مثلث یا مربع و قرار دادن حروف و اعداد مزبور را در خانه های آن ها به طرز مخصوصی برای رسیدن به مطالب مختلف .

  ب : علم خافیه که درباره چگونگی تغییر و تکسیر حروف اسم چیزی که مورد نظر است و استخراج نام های ملائکه و شیاطین(و اجنه ی) موکل بر آن ها و دعا کردن به اورادی که از این نام ها تشکیل یافته برای وصول به منظو ر آن بحث می کند .

  ج : از جمله علو می که جزء موارد بالا محسوب می شود علم تنویم مغناطیسی (هیپنو تیزم) و علم احضار ارواح می باشد .

  هیپنو تیزم عبارت است از ایجاد خو اب مصنوعی یا حالتی خلسه مانند از سوی کسی در کس دیگر که دران حالت شخص خواب رفته مطیع خو ابگر شده و حتی ممکن است خاطرات گذ شته اش حیلی روشن و واضح به یاد آورد تا آن جا که باور می کند که در گذشته به سر می برد به عبارت دیگر فرایند به حواب مصنو عی بردن شخص بر اثر القائات خاصی که در آن فرد به پرسش هائی که از او می شود بر مبنای خاطرات گذشته و فرامو ش شده پاسخ می دهد.  تسخیر حلا له یا خیر؟


  تسخير جن امكان داره ولي كار خوبي نيست از نظرشرعي حرامه و جزء گناهان كبيره

  است . تو اين زمينه ممكنه سوالاتي براتون پيش بياد كه چطوري ممكنه؟

  دو راه داره يكي اينكه جن با اختيار خودش بياد.ويكي ديگه اين كه به واسطه دعا وورد

  احضاربشه كه هردو راه باعث صدمه ديدن فرد احضار كننده ميشه ونتيجه اي جز

  تباهی براش نداره .اگه شما با دعا وتعويذ جنها رو حاضر كنين تضميني در احضار

  نوع جن نیست . احضار و تسخير جن از طريق چله نشيني موثره.

  حالا چند راه براي دفع جن: براي دور كردن جن وشيطان بايد به خدا توسل جست. جن

  به محض شنيدن ذكر و ورد فرارمي كنه وقتي(بسم الله الرحمان الرحيم) گفته مي شه جن

  وشيطان از آدم دور ميشن بجزجن هاي مؤمن چون اونها با انسان دشمن نيستن.وهر

  كس سوره هاي معوذتين (سوره هاي فلق وناس)روزياد بخونه هم ميتونه از

  شر جن وشيطان راحت باشه.

  بعضي ها هم هستن كه حتي ازخوندن دعا براي دور

  كردن جن مي ترسن اما بايد بگم جن ها هيچ گونه ترسي ندارن مگه اينكه ازطرف

  انسان بهانه اي بدستشون بياد كه دراين صورت براي آدم خطرناك ميشن كه اينم به

  وسيله همراه داشتن دعا هاي دفع جن برطرف ميشه....مي دونيد كه انسان ازلحاظ

  آفرينش ازجن برتره زيرا او اشرف مخلوقات است لذا نيازي به تسخيرجن نداره

  توصيه ميشه به جاي تسخيرجن به امرتزكيه نفس وخود سازي بپردازه.

  برگرفته شده ازكتاب جن هاهمه جاهستند....................  وجودات ماوراء الطبيعه معمولا به نام مستعار جن شناخته مي شوند زيرا از ديدگان انسان

  مستورند. درحالي كه اجانين گروهي ازموجودات جهان آفرينش هستند كه ازآتش خلق

  گشته و یکی ازانواع بي شمار مخلوقات الهي مي باشند .

  راغب اصفهاني درمفردات چنين مي نويسد: جن بر دو وجه است يكي آن كه جن موجودات

  روحاني هستند و از تمام حواس بشر مستور و پنهانند در اين صورت جن مقابل انس

  است(كه محسوس وشناخته شده مي باشد)و همه فرشتگان و شياطين را شامل

  مي شود. پس هرملكي و فرشته اي جن است و هرملكي جن نيست. درتفسير نمونه

  جلد ۲۵ آمده است:اين نكته قابل توجه است كه جن گاهي بريك مفهوم وسيع تراطلاق

  مي گردد كه انواع موجودات ناپيدا را شامل مي گردد اعم از آن كه داراي عقل و درك اند

  و آنها كه عقل ودرك ندارند.

  جن در اصطلاح به موجودی که ناپیدا است گفته می شود و در لغت به معنای پنهان و پوشیده است.مانند جنین و نیز باغی که بوسیله شاخ و برگ درختان مستور شده باشد را جنت می گویند.

  "جن" به معنای موجود پنهان آمده که دارای فهم و درک و شعور و دارای قدرت تشخیص حق و باطل است . جن هم مانند انسان دارای تکلیف شرعی می باشد و حشر و نشر معاد دارد .هدف از آفرینش جن هم مانند انسان عبادت کردن خداوند است.

  جن قبل از انسان خلق شده و خداوند آن را از شعله های آتش آفرید و پس از خلقت انسان خداوند از ملائکه خواست که بر انسان سجده کنند و ابلیس که بزرگ طایفه جن بود از این کار اجتناب ورزید و از فرمان خداوند سر پیچی کرد. دلیل دیگر در اثبات برتری انسان بر جن این است که پس از آفرینش آدم تمام پیامبران الهی از انسان ها برگزیده شده اند.

  اجنه مسخر دو گروه بوده اند :

  1- پیامبران الهی و بندگان شایسته خداوند. ۲ -انسان های فرصت طلب و منحرف و یا سود جویی که با انجام اعمال خلاف عقل و شرع مثل آتش زدن کتب آسمانی و یا آلوده کردن و ملوث ساختن آن و سایر اعمال زشت و نادرست دیگر اجنه را تسخیر خود کرده و اخبار غیبی را از آنها گرفته و برای دیگران بیان می کنند و یا از جنیان سوء استفاده های دیگر می کنند که از این عمل در منابع اسلامی به کهانت و سحر تعبیر شده و از گناهان کبیره و کفر و شرک شمرده شده و به شدت از آن نهی شده است . ( گناهان گبیره ، شهید دستغیب ، ج1، بحث سحر و کهانت)


  ۱ـ جن ها در کجا و چه زمانی به فعالیت مشغول اند ؟

  آن ها در زیر زمین ها خرابه ها و جاهای متروک و قدیمی در شب ها به فعالیت و تلاش می پردازند.


  ۲ـ آیا جن ها دارای دین و مذهب هستند؟

  این موجودات دو دسته اند مومن و صالح ، کافر و شرور و دارای مذاهب مختلف اند جز این که سنی ندارند زیرا کسانی از آن ها در واقعه غدیر خم حضور داشته اند و وا قعه را همانگونه اتفاق افتاده است تو صیف می کنند.

  ۳ـ جن زدگی چیست و جن گیر چه شخصی است؟

  جن زدگی یک بیماری روحی و روانی است که بر اثر مس شیاطین بوجود می آید که معمولا بر اثر آزارهای نا خواسته که در حق آنها توسط انسان بوجود می آید . جن زدگی را در قدیم ناشی از ورود یک روح شیطانی در کالبد یک انسان می دانستند و اشخاصی نیز بوده اند که اصطلاحا به آنها جن گیر می گفتند که این اشخاص با فنون خاص و حرفه خود مبادرت به خارج کردن آن روح شیطانی از بدن شخص جن زده می کردند.
   
  ❤Sepideh❤، fatemeh99، nagi و 5 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
 2. ︻╦̵̵͇̿̿̿̿ AnDiYa TeH╤───

  ︻╦̵̵͇̿̿̿̿ AnDiYa TeH╤─── ツ▂▃▄▅▆▇█▓▒░♥♥ی دخی چت مخ و شیطون♥♥░▒▓█▇▆▅▄▃▂ツ

  12,008
  103,087
  135,173
  وووووووووووووووووووووی ترسناک بود ولی میسی عزیزم!
   
  SαოıN از این پست تشکر کرده است.
 3. Faranak.M

  Faranak.M Very Good girls

  1,037
  6,258
  1,705
  اوه
  0_0
   
  ︻╦̵̵͇̿̿̿̿ AnDiYa TeH╤─── از این پست تشکر کرده است.
 4. ♥Mahdi♥

  ♥Mahdi♥ پلاک آدم ها گذر موقت است...

  351
  3,023
  1,043
 5. ღҲ̸☜ نیـمــ☠ــا ☞Ҳ̸ღ

  ღҲ̸☜ نیـمــ☠ــا ☞Ҳ̸ღ @! حقیقــت فــاز بــدی میـــاره طرفـــت !@

  1,969
  10,458
  28,213