1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

چپ دست ها چه فرقي با راست دست ها دارند؟

شروع موضوع توسط BahAr_b ‏Jun 18, 2013 در انجمن عمومی

1. BahAr_b

BahAr_b

855
    4,973
    808
    افراد چپ دست در زمينه استفاده همزمان از هر دو نيمکره مغز خود توانايي بيشتري دارند و به همين دليل در کارهايي که نيازمند هر دو نيمکره مغز هستند، از افراد راست دست ماهرتر هستند.از قديم و نديم هميشه اين بحث در بين مردم مطرح بوده است که تفاوت بين انسان‌هاي چپ‌دست و راست‌دست چيست. در اين بين برخي از افراد معتقدند که راست‌دست‌ها باهوش‌ترند و برخي ديگر چپ دست‌ها را زرنگ‌تر مي‌دانند.

اين در حالي است که نتيجه تحقيقات برخي محققان نشان مي‌دهد، افراد چپ دست سرعت‌عمل بيشتري دارند، البته اين سرعت‌عمل بيشتر در بازي‌هاي رايانه‌اي و حرکات ورزشي نمود پيدا مي‌کند.

دانشمندان در توجيه اين مسئله مي‌گويند، انسان‌ها در هنگام انجام کارهايي مانند بازي‌هاي رايانه‌اي، رانندگي در ترافيک و نيز بازي‌هاي ورزشي که به سرعت بالا و پردازش حجم زياد اطلاعات نياز دارند، از هر دو نيمکره مغز خود استفاده مي‌کنند.

اما افراد چپ دست در زمينه استفاده همزمان از هر دو نيمکره مغز خود توانايي بيشتري دارند و به همين دليل در کارهايي که نيازمند هر دو نيمکره مغز هستند، از افراد راست دست ماهرتر

من که چپ دستم.:34::11::11:
    شوما چطور؟؟؟:167:

Atousa از این پست تشکر کرده است.
  2. Atousa

Atousa

602
    1,434
    431
    اا...منم همینطور:164:

bahar77 از این پست تشکر کرده است.
  3. ★SARINA★

★SARINA★ بانوی زمستان:d

11,703
    27,122
    1,447
    م راست دستم...ولی چپ دست ها رو خیلی دوست دارم.........:inlove:

bahar77 از این پست تشکر کرده است.
  4. :29: من راست دستم...

!!HISS!! و BahAr_b از این پست تشکر کرده اند.
  5. امضای قشنگی داری