1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

چهارمین شکست تیم ملی ایران با گرفتن اولین امتیاز...

شروع موضوع توسط Sepodika:D ‏Jun 7, 2015 در انجمن توپ و تور

 1. Sepodika:D

  Sepodika:D Ara hastam... همراه انجمن

  5,626
  18,572
  53,426
  چهارمین شکست همراه با گرفتن اولین امتیاز/خنده های تحقیرآمیز لهستانی ها را در آزادی تلافی می کنیم
  ورزش > والیبال - تیم ملی والیبال ایران درحالی به مصاف لهستان رفت که دوباره جو ورزشگاه به مانند بازی اول بود اما تیم با نشاط تر از گذشته بازی می کرد.

  تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی با لهستان در هفته دوم لیگ جهانی در شروع بازی همانی بود که همه از والیبال ایران انتظار داشتند. بچه ها خیلی با نشاط تر از 3 بازی قبلی وارد میدان شدند و از شروع مسابقه سعی کردند روند بازی را در دست داشته باشند. بازی پایاپای دو تیم در ابتدا تا امتیاز 4 ادامه داشت و دو تیم به صورت تنیسی پیش می رفتند.
  بچه ها که قبل از بازی از نوع خبررسانی رسمی از تیم در تلویزیون گلایه داشتند ، در این بازی می خواستند کمی بهتر از بازی های قبلی باشند تا محتشمیان و کرده در دل حرکت های آهسته ای که از بازی های شان برای بینندگان تلویزیونی پخش می شد نتوانند مدام از بچه ها ایراد بگیرند. سرویس های خوب موسوی و معروف سبب شد تا ایران در یک شروع نزدیک ، برنده اولین تایم اوت بازی باشد.
  سالن چستووا لهستان این بار ایرانیان بیشتری هم در خود جای داده بود که بچه های تیم را تنها نگذاشته بودند. محمد موسوی که تا ساعتی قبل از بازی به دلیل درد پا ممکن بود بازی نکند ، این بار آمد و خیلی هم خوب آمد. او 4 سرویس متوالی را به امتیاز تبدیل کرد تا ایران در ست اول در امتیاز 16 ، 3 امتیاز از میزبان پیش باشد.
  در این ست توپ گیریهای خوب فرهاد ظریف در انتهای زمین در بازی روان تیم ملی موثر بود. به زمین امدن عادل غلامی در میانه های ست برای تیم خیلی خوشایند نبود چون او دو امتیاز متوالی از دست داد. درخواست وقت استراحت از کواچ ، روند امتیازگیری لهستانی ها را قطع کرد . ایران به امتیاز 20 هم رسید و حالا باید بازی را با دو پوئن اختلاف مدیریت می کرد و صاحب ست می شد . کاری بس دشوار.
  مثلث ظریف ، معروف ، موسوی برای امتیاز 21 جانفشانی کردند و حالا نوبت دفاع بود. شهرام امتیاز 22 را با سرویسی عالی گرفت. انتیگا چاره ای غیر از گرفتن وقت استراحت نداشت. امتیاز 22 با تک دفاع بی نظیر موسوی گرفته شد. دوباره آنتیگا وقت استراحت گرفت. او باورش نمی شد در کمتر از 24 ساعت ایران این قدر عوض شده باشد. تیم که از ست سوم بازی اول دوباره احیاء شده بود و خنده روی لب های بازیکنانش نشسته بود ، در ست اول بازی با لهستان هم روندی عالی داشت. بچه ها فاصله زیادی تا بردن اولین ست و پیش افتادن برای اولین بار در این تورنمنت نداشتند. امتیاز 24 را یانوش با بیرون زدن سرویسش به تیم هدیه داد. عبادی پور سرویسش را به اوت زد و حالا باید ما حمله می کردیم. این بار موسوی دفاع شد و انها به امتیاز 22 رسیدند. این بار کواچ وقت استراحت گرفت تا تیمش را از نو بسازد. این بار موسوی با آبشاری تماشایی ایران را پیروز ست اول کرد ؛ ایران 25 و لهستان 22.
  ست دوم:
  شروع ست دوم با برتری نسبی لهستانی ها همراه بود. آنها 3 بر یک پیش افتادند. در دفاع ها بهتر بودند و توانستند به امتیاز چهارم هم برسند. دریافت خوب ، سرعت در حمله و برش عالی غلامی ایران را به امتیاز 2 رساند.یک دفاع بی نظیر از موسوی ایران را صاحب امتیاز سوم هم کرد. اینبار عبادی پور بود که با یک آبشار عالی بازی را مساوی کرد. نواکفسکی اما با یک جای خالی بلند امتیاز 5 را برای تیمش گرفت. کورک سرویسش را به اوت زد و دو تیم مساوی شدند. شهرام در خط سرویس ایستاد. این بار کورک از او امتیاز گرفت. لحظه ای بعد ولی دوباره کورک خطا کرد و توپش به بیرون رفت. باز بازی مساوی بود. لهستانی ها برای اینکه امتیاز 7 را به ایران ندهند میز ناظرین را هم ریختند اما باز به امتیاز نرسیدند. آنها اما زودتر از ایران به امتیاز 8 رسیدند و وقت استراحت اول را بردند. در ادامه اما لهستانی ها دوباره بازی را در اختیار گرفتند. کوبیاک در سرویس توانست با ضربات خوبش آنها را به امتیاز 13 برساند و امتیاز 14 را هم گرفتند ولی ایران تنها توانست به امتیاز 9 برسد.عبادی پور در این دقایق که سید کمتر بازی می کرد ، ستاره تیم بود و عادل غلامی همچنان شب بدی را سپری می کرد. کواچ سعی می کرد در این بازی سعی می کرد از مهدوی بیشتر بازی بگیرد. لهستانی ها اما این ست بهتر بودند. آنها 5 امتیاز از ایران پیش بودند. در این دقایق کواچ از سوی گزارشگر بازی متهم به بد حرف زدن به بازیکنان هم شد. در شروع دوباره بازی اما میلاد باز امتیاز گرفت. در این ست تیم ملی یک مشکل بزرگ هم داشت ؛از دست دادن سرویس های زیاد. اختلاف 5 حفظ می شد همچنان. ایران سومین سرویس متوالی اش را هم از دست داد و امتیاز دو تیم 18 بر 14 بود. شهرام محمودی توانست ایران را صاحب امتیاز 15 کند و آتینگا بلافاصه وقت استراحت گرفت. امتیاز 17 برای و 21 برای لهستان ؛ این ست داشت به سود میزبان می شد اما دفاع خوب موسوی ایران را به امتیاز 18 رساند. دفاع عقب ایران در این ست فروغی نداشت و امتیاز های ساده ای به حریف داد. ظریف به عکس ست اول ، افت شدیدی داشت و مدام با بچه های دیگر قاطی می کرد و میزبان به امتیاز 23 رسیده بود. معروف از شرایط تیم در توپ گیری عقب زمین گلایه داشت.
  دو دفاع خوب از قائمی و موسوی ایران را به امتیاز 20 رساند. تصاویر آهسته اما اجازه نمی داد تا مشخص شود در زمین بازی چه می گذرد. سرویس عبادی پور به اوت رفت اما موسوی امتیاز 21 را برای ایران گرفت. ما برای برگرداندن این ست یک معجزه نیاز داشتیم. صنوبر برای سرویس آمد. او با سرویسش امتیاز 22 را گرفت. سوریس بعدی صنوبر ، دفاع عالی از عادل غلامی و امتیاز 23 برای ایران. آنتیگا درخواست ویدئوچک داد. امتیاز را از ایران گرفتند. اعتراض شدید کواچ به تیم داوری ف در این لحظه باعث شد مسئولان ویدئو چک کلی فیلم را بازبینی کردند و در نهایت امتیاز را به لهستانی ها دادند.
  ست سوم:
  شروع ست سوم بعد از استراحتی 10 دقیقه ای در شرایطی آغاز شد که امتیازهای ابتدایی ست را دو تیم یک به یک بین هم تقسیم می کردند. ابتدا ایران پیش بود اما در امتیاز 3 ، لهستانی ها پیش افتادند اما شهرام محمودی امتیاز 3 ایران را خیلی زود گرفت. این روند امتیازی ادامه داشت تا اینکه به مرور با درخشش کوبیاک ، لهستانی ها در امتیاز10 با ما 2 پوئن اختلاف پیدا کردند. سرویس مستقیم کوبیاک این اختلاف را به 3 هم رساند. او دوباره ستاره تیمش بود. شهرام اما این بار اما امتیاز گرفت و عبادی پور سرویس از دست داد. قائمی دفاع شد و اختلاف امتیاز دو تیم 4 شد.
  بچه ها دوباره استرس شکست پیدا کرده بودند و امتیازهای ساده ای از دست می دادند. ایران باید از این بازی حتما یک ست دیگر می گرفت و از این جهنم یک امتیاز می گرفت تا 4 بازی و بدون امتیاز نباشد.
  18 بر 14 امتیاز دو تیم در ادامه مسابقه بود. آیا ایران این ست هم می توانست امتیازها را کم کند؟ کوبیاک باز به خط سرویس رفته بود. او خیلی راحت 3 امتیاز متوالی گرفت. او تقریبا با رساندن تیمش به امتیاز 22 بازی را برای تیمش تمام کرده بود.
  ست چهارم:
  ست چهارم برای ایران اهمیتی ویژه داشت. بچه های تیم ملی اگر این ست را می باختند ، سفرشان به لهستان هم سفری برای هیچ بود. آنها به همین دلیل با تمام وجود بازی کردند. از همان شروع ، این ست پر جنجال در جریان بود. فریادهای کواچ ف به زمین آمدن صنوبر ، درگیری جزئی قائمی و موسوی در زمین. کری شدید بین بازیکنان ایران و لهستان و فحش های روی تور موسوی کوبیاک در طول بازی ، همه و همه نت امتیاز 16 بازی را برای ایران به همراه داشت.
  برتری خوب ایران در این ست که با سرویس های خوب صنوبر بدست آمده بود می توانست برتری در این ست را از ان ایران کند. ایران 21 بر 19 از حریف پیش بود. کواچ نکات مختلف را به تیمش می گفت . او که در امتیاز 8 با فریادهایش بر سر صنوبر با انتقاد محتشمیان گزارشگر بازی روبرو شده بود ، این بازیکن را آزاد کرد و استرسش را ریخت. در این ست فارغ از نتیجه اش صنوبر ستاره میدان بود . ستی که باید برای ایران می شد . ایران 22 بر 20 ست را پیش بود. عبادی پور باید سرویس می زد. دفاع عالی از موسوی ف ایران را صاحب امتیاز 23 کرد و تیم ملی در آستانه پیروزی بود.
  امتیاز 24 را لهستانی ها به ایران دادند و شهرام محمودی هم امتیاز 25 را برای ایران گرفت. تیم ملی صحب اولین امتیازش شد. بی شک این ست از جایی برگشت که کواچ برادرانه سر صنوبر فریاد زد و استرس وجود این بازیکن 210 سانتی متری را از بین برد. تیم جان گرفت و دلاورانه جنگید. تیمی که محمد موسوی برایش تا پای بزن بزن رفت و با بازیکن خوب اما بی ادب لهستانی مثل خودش برخورد کرد ، هرچند بسیاری شاید به درستی به سید بگویند ادب مرد به ز دولت اوست.
  ست پنجم:
  ست پنجم بازی والیبال ایران و لهستان با شروع رویایی لهستانی ها شروع شد. آنها خیلی زود به امتیاز 7 رسیدند درحالی که امتیاز ایران 2 بود. لهستانی ها با هر امتیازی که بدست می آوردند با حالت تمسخر ، بچه های ایران را تحقیر می کردند. آنها امتیاز 8 شان را هم بلافاصله کسب کردند تا چهره موسوی برافروخته باشد. این 5 امتیاز اختلاف را آیا می شد جبران کرد؟ عبادی پور سرویس زد ، آن هم به اوت . آنها پشت هم امتیاز می گرفتند. ست پنجم را با اختلاف زیاد پیش بردند. بچه های ایرانی حاضر در سالن از این شکست دلسرد بودند . جمعیت حسابی تیم میزبان را تشویق می کردند و بچه ها شاید از این پس فقط به بازی برگشت در تهران و ورزشگاه آزادی فکر می کردند. بازی 15 بر 6 شده بود. دیگر این بازی برای تیم تمام شده بود. بچه ها در این بازی همین که یک امتیاز گرفتند برای اینده امیدوار شدند. آنها حالا به بازی بعدی با روسها فکر می کنند. روسیه که این بار تیمی جوانتر را به لیگ جهانی فرستاده است. بعد هم بازی برگشت و البته بازی برگشت با کوبیاک و یارانش در تهران. اینجا در حضور 12 هزار هواداری که نشان شان دهند حمایت از تیم ملی یعنی چه.
   
  *ĦØRÂ*، M.G.Captain، Sαяαb و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
 2. Sαяαb

  Sαяαb فـــرفــــريـ❤ مدیر ارشد همراه انجمن

  6,198
  18,034
  91,110
  ست پنجم خراب کردیم...عاقااااااااااا:1banghead::cry::cry:
   
  *ĦØRÂ*، M.G.Captain و Sepodika:D از این ارسال تشکر کرده اند.
 3. Sepodika:D

  Sepodika:D Ara hastam... همراه انجمن

  5,626
  18,572
  53,426
  ب معنای واقعی گند زدن..باز خوبه اونا چندتا سرویس خراب کردن ما ب امتیاز شش رسیدیم...
   
  *ĦØRÂ*، M.G.Captain و Sαяαb از این ارسال تشکر کرده اند.