1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

چشم در برابر چشم....نمایشی درباره ی اسید پاشی

شروع موضوع توسط اترو ‏Jul 7, 2016 در انجمن نمایشنامه و فیلمنامه

1. اترو

اترو لعنت به این اوار ......من زیره اوارم

543
    6,453
    17,325
    قبل از دیدن نمایش میدونستم، این نمایش از اون دسته نمایشهاییه که به شدت متاثرم میکنه ...
    بله؛ و این اتفاق افتاد و قلبم به شدت فشرده شد...
    تابحال فقط و فقط از طریق اخبار روزنامه ها و یااخبار دنیای مجازی در جریان زندگی "" آمنه بهرامی"" قربانی اسیدپاشی؛ این خشونت نابهنجار و منفور اجتماعی قرار گرفته بودم.
    نمیگویم دیدن این نمایش تراژدی و مستند ؛ همه ابعاد زندگی این عزیز قربانی رو برای من به تصویر کشید، اما حداقل ذره ای از این زجر رو فقط و ففقط حس کردم و در حین نمایش با بازی خوب بازیگران خصوصا خانم سارا رسول زاده عزیز، همذات پنداری کردم و حقیقتا "" ســـوخــتــم ""...
    بازیها عالی بود.
    طراحی صحنه و بازی نور متناسب و بهتر از همه ترکیب و ادغام سه برش از زندگی آمنه بهرامی بود که این تو در تویی ، حس نزدیکی بیشتری به مخاطب القا میکرد. d29ac2eae4a77da9cd5f40ee7b7b2bce.
    اما آمنه؛
    دختری جوان و 24 ساله ، پر از شور زندگی و سرمست از حضور خواستگاران و هواداران پابرجا و حتی گذرا...
    پراز آرزوهای شیرین که وقتی با عشق و شیفتگی چهره پرطراوتش را در آینه نگا میکند و پوست جوان و چشمان پر از شیطنتش را با ظرافت ودقت خاصی آرایش میکند، تنها دغدغه ذهنیش دستیابی به آرزوهای سبز و پر امیدش است و به تنها چیزی که فکر نمیکند قربانی شدن جسم و روح و پوست وچشمان شاداب و پر نورش، به آتش کینه و حقارتی است که برای همیشه بی فروغش میکند...
    تور سپید عروسی که روزی با دستهای خود بر سر میگذارد و نمادی از سفیدبختی و خوشبختی است به دستان آمنه حادثه دیده تکه تکه و چندپاره میشود و بجای پوشش بر سر عروسی پر نشاط، حجابی بر صورت آسیب دیده او میشود...
    مرواریدهایی سپید که نمادی از آرزوهای ریز و درشت و سپیدش اوست؛ همه را با ظرافتش و عشق کنار هم چیده و جمع کرده ؛ اما رشته این آرزوها با دستهایی آلوده و پر خشم و نفرت پاره میشود و نقش بر زمین ...
    آمنه ، دچار شد... سوخت و ویران شد... سرگردان و به دنبال احقاق حق، روزها و لحظه های عمر و جوانیش را هزینه کرد...
    کاهوهایی سبز و پر طراوت که نمادی از روزهای جوانی و عمر پرنشاطش بود و با چاقوی گذر زمان خرد و تکه تکه شد....
    آمنه ماند و حسرت آرزوهای به خاک سپرده اش...
    آمنه ماند و آمنه....
    نمیدانم چشمان عادل خدا چگونه تاب می آورد، تکه های دلی را که با سنگ کینه ای شکست نظاره کند؟؟؟

Admin و Sαяαb از این پست تشکر کرده اند.
  2. Earthian

Earthian The True Version

570
    3,663
    7,487
    يعني تو ميگي بخرمش؟:279:

اترو از این پست تشکر کرده است.
  3. اترو

اترو لعنت به این اوار ......من زیره اوارم

543
    6,453