• این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

چرا حضرت زهرا (س) رفتند پشت در ؟

diamondpower

مادری دست به دیوار شود میمیرم...
ارسال ها
865
لایک ها
13,963
#1
مطلب از سخنرانی حاج آقا _ادیب یزدی_ یادداشت برداری و تایپ شده است:

چرا حضرت زهرا اینطور از امیرالمومنین دفاع میکردند؟ انگیره های مدافعه؟ (جواب) "خودشان احساس مسئولیت کردند"
بعضی گفتند: علی حضرت را تحریک میکردند که: شبیه پیامبری و برو از من دفاع کن!!! (جواب) "تشخیص و اجتهاد خود حضرت بوده"
بعضی هم گفتند: حضرت زهرا که آمد پشت در وقتی مهاجمین آمدند... با اذن شوهرش آمد یا بی اذن شوهر؟ اگر بی اذن شوهر بود که نباید میرفتند با عده ای نامحرم صحبت کنند! اگر هم با اذن بوده که چرا علی اجازه داد؟
او که میدانست اینا مردمان پلیدی هستند، هر دو صورت محکوم است، یا علی یا فاطمه! کی جرات داره همچین تهمتی بزنه؟ هر دو معصومند...! پس اصلا دروغه، گذاشتند که تفرقه درست کنند.

نویسنده حضرت زهرا را نمیشناخته، زهرا ذات مستقله در ولایت است یعنی برای اینکه کاری کند احتیاجی به اجازه کسی ندارد، خودش منبع علوم الهی است منشأ ذخائر علوم اولین و آخرین است، امام صادق (ع): "ما حجت خدا هستیم بر مردم و مادر ما فاطمه حجت خداست بر ما"
که مریم و ساره و هاجر کنیز در خانه اش هستند و جبرئیل بعد از رحلت رسول خدا حداقل 9 مرتبه بر حضرت نازل شده و ملائکه علوم خودشون رو از حضرت زهرا اتخاذ میکردند، 9 سال با علی زندگی کرد یکبار علی بدون اجازه بر ایشان وارد نشده، شخصیتی که ریشه و ماهیت عصمت از او نشئت میگیرد پیامبر در هر تشرفی دستش را می بوسید و فرمود خدا از غضب فاطمه غضب میکند و از سرور فاطمه مبتهج میشود، "یعنی اصل عصمت" خودشان تشخیص میدن و احتیاج به اجازه کسی ندارن، در شمار معصومین است... نباید اینطور گفت! ایشان حقیقت عصمت و ریشه معصومین است.

ام الائمه...
اُم در اصطلاح عرب یعنی مادر، ولی در لغت بیش از 20 معنا دارد: ریشه_ اساس و اصل_ ماهیت_ نهاد_ چیستی_ ستون اصلی خیمه (مادر یعنی ستون اصلی خیمه که همه دور او می گردیم و اگر تو نباشی هیچی نیست)، انسیه الحوراء... حوراء الانسیه (فرشته ای در لباس انسانی)، امام صادق فرمود: اگر جد ما علی نبود در پهنه زمین کسی نبود که لایق کفوییت و همسری مادر ما باشد.

هرکس می آمد پیامبر جواب میکرد و میگفت اختیار زهرا دست حضرت حق است ایشان حجت خداست من نمیدانم باید دستور از بالا بیاید، تا علی نیت کرد تشریف بیارد قبلش جبرئیل آمد ... یا رسول الله علی داره میاد برای خواستگاری نکند دست خالی برگرده؟ سلام ما را به فاطمه برسان بگو بپذیرد. اصلا مخفی بودن قبر حضرت یکی از اسرارش اینه که هر کسی لیاقت نداره کنار مرقد ناموس الهی قدم بگذاره، آدم اسم همسرش را با نام دیگه جلوی جمع صدا میکنه... نشانه غیرت مرده، چه کسی غیرتمندتر از خدا؟ هرکسی میرفت و خدا را قسم میداد خدا نمیتوانست رد کند چون زهرا مادر عالم هستی ست مادر آسمان_ مادر زمین_ مادر بهشت_ ام الانوار_ ام الفضائل،_ ام المناقب_ ام الشموس_ ام النجوم_ ام القرا _ ام ابیها_ ام الکتاب_ ام الانبیاء_ ام الحجج_ ام الحُسنَین_ ام الام الحَسَنِین_ ام الائمه_ و کنیه های عجیب دیگر...

آنچه فاطمه در دفاع از علی کرد تشخیص خودشان بود، خودش به این جمع بندی رسید بره این کارو کنه، اگر تشریف بردن پشت در مهاجمین را برگرداند تشخیص خودشان بود، اگر بعد از بهوش آمدن دنبال جمعیت رفتن با اون وضعیت تشخیص خودشان بود.

رفتن مسجد سخنرانی کردند آماده شدند برای نفرین نیت کردند که معجر را از سر بردارند و نفرین کنند (چون روایت است مادر زیر آسمان کبود گیسوانش را پریشان کند خدای متعال حیا میکند دست خالی برگرداند، مقام مادر... همون فاطمه زهراهای کوچکی هستند که در خانه های ما هستند بهر حال در مقام مادر با زهرا شریکند)، علی آثار عذاب را دیدفریاد زد سلمان بخدا اگر زهرا نفرین کند نه در زمین کسی باقی میماند نه در آسمان (در تاریخ اینهمه پیامبران نفرین کردند ولی نداشتیم کسی نفرین کند سکان آسمان ها از هم بپاشد) یعنی مقام مقام طبیعی نیست... فوق العاده است، که سلمان پیر مرد رفت و گفت یا زهرا بعد از اسلام شریعتی نیست و بعد از محمد پیامبر دیگری نیست زحمات پیامبر را فراموش نکن و نفرین نکن که همه از بین برن که فاطمه آنچنان فریادی بر آورد و دیگر نفرین نکردند.

و سایر حرکت ها همه تشخیص خود حضرت بود، فاطمه فاطمه است، خودشان با استقلال و صاحب ولایت هستند، دوازده امام و 124000 پیامبر را قبول داشته باشی ولایت حضرت زهرا رو قبول نداشته باشی یقین کن اهل جهنمی... یعنی ذات مستقلۀ در ولایت.
و دفاعشان از علی بسیار جدی بود و جانش را گذاشت.... احساس مسئولیت میکردند

آیا دفاع از علی روی احساسات زن و شوهری بوده...؟ استغفرالله، اولا فعلِ عصمت برای ما حجت است، اگر هم هر احساسی بوده مورد رضایت خدا بوده و مبنایش عصمت بوده _که این نیست_

اساس حرکت بر مبنای تکلیف شرعی بوده میدانستند رضای خدا در این است حضرت حرکت کردند، به احساسات زن و شوهری ربطی نداره. قصه قصۀ امامت و ولایت است، تکلیف میدانستند با همه وجود از علی دفاع کنن بخاطر اینکه امامش بود چون سوابق علی را می دید 5 سالشون بود که مادرشون فوت کرد 8 سال بعد از رحلت خدیجه در کنار پیامبر بوده در اوج شدائد و گرفتاریها کنا پیامبر بود و اولین زنی بود که هجرت کرد و بعد از رسول خدا خودشان را رساندند به مدینه کنار رسول خدا و به محض اینکه وارد مدینه شدند کنار پیامبر قرار گرفتند و این 10 سالیکه حضرت رسول در مدینه بودن فاطمه بود از تمام جریانات سیاسی کشور با خبر است، نزدیکترین عنصر اُناث (مونث) در میان بقیه بانوان مسلمان به پیامبر بودند، هراتفاقی می افتاد در جریان بودند، در بسیاری از جنگ ها حضور داشتند...

کسی اینهمه فضائل عظیم و بی سابقه را از امامش بداند و دریا دریا فضائلی که زهرا از آنها مطلع است و ما بی خبر، آیا شوهرش را در معرکه ها و جنجال ها و غوغاها و فتنه های سیاسی تنها میذاره؟ علی که دریای بی کران فضائله و این رجّاله های خبیث فرصت طلب هستند که با علی مخالفت می کنن، زهرا باید تماشا میکرد؟ ...
 
بالا