1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

پیوستن دختر المانی به داعش

شروع موضوع توسط Jud/Abbot ‏Apr 17, 2015 در انجمن مطالب جالب

 1. Jud/Abbot

  Jud/Abbot دختر همیشه خندون

  10,718
  18,141
  49,211
  ر ماه‌های اخیر، علاوه بر این‌که تعداد زیادی مردان اروپایی ازجمله مردان آلمانی به ارتش داعش پیوسته‌اند، تعداد زیادی از زنان و دختران در کشورآلمان نیز به‌منظور پیوستن به گروه‌های افراطی داعش و دولت اسلامی، به کشورهایی نظیر عراق و سوریه سفرکرده‌اند.
  گرچه پلیس خانواده‌های دخترانی را که برای پیوستن به گروه‌های اسلامی افراطی داعش، خانواده و کشور خود را ترک می‌کنند و ناپدید می‌شوند، مورد بازجویی قرار می‌دهند، اما آن‌ها پاسخ‌های زیادی در قبال سؤالات پلیس ندارند. به‌طور نمونه در جراید آلمان از فاطما (1) به‌عنوان یکی از صدها دختر اروپایی نام‌ برده شده که از کشورهای غربی به کشورهایی نظیر عراق یا سوریه پیوسته است. 727f5bd5d57c58df599bbb767161ca27.

  در آلمان فقط بیش از صد دختر و زن مسلمان به گروه داعش پیوسته‌ و بیش از نیمی از آن‌ها در تابستان 2014 دست به این کار زده‌اند. برخی از این زنان اروپایی به همراه همسران خود به گروه‌های اسلامی افراطی پیوسته‌اند، اما بیشتر زنان و دختران به‌صورت تنها به کشورهای عراق و سوریه سفرکرده‌اند.

  برخی از این زنان آن‌چنان انگیزه‌های قوی‌ای دارند که حتی برای حضور در خطوط مقدم جبهه نیز ابراز آمادگی کرده‌اند. حمدی (2)، پدر فاطما خاطرنشان کرده است که بر طبق آخرین اخباری که از دختر خود دارد، او هنوز در کشور ترکیه حضور دارد. بیشتر دختران آلمانی که به گروه داعش پیوسته‌اند، بین 16 تا 27 سال سن دارند و از شهرهای مختلف آلمان هستند.

  فاطما و خواهر بزرگ‌تر او امینه، جزیی از گروه‌های افراطی اسلامی در آلمان بوده‌اند و بنا به اذعان پدرشان در ظاهر هم به‌شدت پای‌بند به تقیدات شرعی و اسلامی بوده‌اند. پدر این دو دختر اذعان کرده است که دختران او، صورتشان را می‌پوشانند، با پسران ارتباط نداشته و الکل مصرف نمی‌کردند. فاطما در سن شانزده‌سالگی، برخلاف رضایت خانواده‌اش با یک پسر مسلمان از کشور موروکو که از طریق اینترنت آشنا شده بود، ازدواج کرد.

  یک ماه بعد از ناپدیدشدن فاطما، پدرش به همراه خواهر بزرگ‌ترش امینه، به ترکیه و سوریه سفر می‌کند. پدر فاطما اذعان کرده است که او را در خانه‌ای در یکی از روستاهای کوهستانی سوریه پیدا کردیم. عنوان این خانه، «خانه آلمانی‌ها»؛ محل استقرار جهادگران از کشور آلمان بود.