1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

پیر پسر شناسی

شروع موضوع توسط zekri ‏Jan 13, 2012 در انجمن مطالب طنز

1. zekri

zekri

218
    521
    237
    0889be19c30ead47711ae82dec5b1bf1.
    پیر پسر شناسی اولیه :

درپست قبلی برخی ازدوستان به اینجانب یعنی پیر پسر ایراداتی وارد کرده بودند مبنی براینکه با توجه به بالارفتن سن ازدواج اصولا واژه پیر پسر هم دچار تورم کاذب شده ودرنتیجه تو (یعنی من) با این سن و سال یعنی 28 سال که پیر پسر نیستی! دراینجا با احترام به نظر دوستان باید عنوان کنم که اصولا پیر پسر بودن یک محصول ترکیبی ازعناصر مختلف می باشه مثلا اگه به قوطی شامپو دقت کنید روی قوطی شامپو دهها عنصر رو نوشته که باهم ترکیب شده وشامپو ر و بوجود میاره درنتیجه بوجود اومدن یک پیر پسر هم محصول ترکیب عناصر مختلفیه ودرعین حال خود پیر پسر بودن هم دارای درجات وانواع مختلفیه . از پیر پسر مرغوب گرفته تا پیر پسر بنجل و انواع و اقسام دیگه که من سعی می کنم که برای شما برخیشو دردفعات بعدی توضیح بدم و اگه جائی کم وکسر گفتم شما دوستان لطف کنید وکمک کنید!(هم اکنون نیازمند یاری پیر پسران هستیم )

برخی از عناصری که ترکیب اونها باعث بوجود آمدن پیر پسر می شه عبارتند از:

1- سن وسال : این که دیگه تابلوئه . هر چی سن بیشتر پسر می شه پیر پسر تر

2- دفعات خواستگاری رسمی وغیر رسمی: گفتم که من 47 بار خواستگاری داشتم که 23 بارش رسمی بود.(غیر رسمی یعنی مودبانه و دریک جای مشخص مثل دانشگاه به کیس مورد نظر بگین که قصد دارین باهاش ازدواج کنین!) طبیعتا شما هر چی بیشتر خواستگاری برید وبیشتر ناموفق باشین پیر پسر ترین

3- پروژوکتوریسم : اگه شما مثل من با یه پیشانی کوتاه و کله پرموی سیاه باشین از این مورد دررفتین (فکر نکنین خیلی مثبته !باورکنین بعد دوهفته از سلمونی به علت رشد سریع مو درست شبیه وحشیا می شم !) درغیر این صورت به منظور شفاف سازی ! برای عروس خانم مجبورین کله مبارک رو به قدری برق بندازین که یه ورزشگاه آزادی رو جواب بده ودر این صورت هر چی کله براق تر پیر پسر تر!

4- گل فروشی شناسی : این یه رسمه که شما برای خواستگاری باید دسته گل بخرین (اگه غیر رسمی بود همون یه شاخه هم کفایت میکنه) دراین صورت هر چی شما بیشترخواستگاری برین مجبورین بیشتر گل بخرین که دراین صورت برای جلوگیری ازتابلو شدن باید از گل فروشی های متفاوت خرید کنین که باعث آشنائی شما با گل فروشیهای زیادی می شه ودرعین حال هرچی گل فروشیهای بیشتری رو بشناسین پیر پسر ترین(من خودم الان 28-27 گل فروشی رو دروغ نگم بلدم درصورتی که قبل از اقدام به این کار خیر اصلا نمی دونستم گل چیه )

5- گل شناسی : ها؟ نشد دیگه اینجا منظور ما خود گله خانوما به خودشون نگیرن!
    دراینجا هم شما هر موجودی که قبل از خواستگاری بودین اینجا به دلیل اجبار موجود شروع به گل شناسی مورد علاقه خانوما می کنین که مثلا خانوما چه گلائی رو بیشتر دوست دارن که هر چی خواستگار ی بیشتر برین طبیعتا گل شناسیتون هم بیشتر می شه ودرنتیجه هر چی گل شناس تر پیر پسر تر

6- کسب مهارت درکت وشلوار دوزی : ممکنه شما از اون دست آدمائی هستین که تو هر مغازه کت و شلواری برای شما لباس مناسب هست ولی یکی مثل من بدبخت که تو هر هزار تا مغازه یه دست کت وشلوار مناسب براش گیر نمی یاد اونوقت کارتون دوبله زاره (باورکنین من نه چاقم نه لاغر و فکر می کنم که خیلی متناسبم حالا چرا اینجوریم یه بنده خدائی به شوخی یا جدی گفت:قُناسی !!!! که به زبون خودومون می شه کج وکوله!!!!) پس هرچی مهارت خیاطی بیشتر پیر پسر تر!

7- تنفر از شیرینی : اگه شما مثل من عاشق شیرینی باشین و هر ازچند گاهی چند کیلو شیرینی تر وتازه برای رفتن به مراسم خواستگاری با خودتون ببرین خونه عروس خانم (اگه بشه ) و بعد از مراسم دست ازپا دراز تر برگردین و شیرینی ها رو هم نتونین بیارین اونوقت با افزایش پیر پسر شدن تنفر شما هم از شیرینی بیشتر میشه !(این یه تجربست )

8- آشنا بامکانهای تفریحی و .... :این مورد و مورد بعدی مربوط به عزیزانیه که عقیده دارن باید همسر آیندشون رو خووووووووب بشناسن که البته می تونه دامنه این مکان شناسی شما تا خارج از شهر یا حتی مرزها هم پیش بره که هر چی آشنایی با این مکانها بیشتر مسلما پیر پسر تر !

9- کافی شاپیسم : دیگه هیچی نگم بهتره فقط برای اونائی که تجربش رو دارن میدونن که واقعا کمر شکنه ! البته همونطو رکه گفتم این برای شناخت بیشتره که دیگه هرچی خرج می کنن نوش جونشون . البته این مورد فقط برای کسانی که قصد ازدواج دارن یه مشخصه هستش وگرنه به من ربطی نداره.

10- مقروض شدن :با توجه به موارد فوق الذکر مسلما این مورد دیگه به صغیر وکبیر ، پولدار وبی پول رحم نمی کنه . هرچی پیر پسر تر مقروض تر

البته درکنار این عناصر ، عناصر معلوم الحال دیگه ای هم وجود داره که چون حالشون معلومه دیگه نگفتم وسعی کردم خیلی خلاصه بگم تا حوصلتون سرنره . شما خودتون می تونید حدس بزنید واگه مواردی هم بود که شما تجربه داشتین یا شنیدین منم خوشحال می شم که بگین. درعین حال این بیشتر جوابی بود برای دوستای محترمی که پیر پسر بودن رو فقط به سن وسال می دونستن!!!

a1e92d120887ecaa447c793cb171a1a4.
    4f442690f0952471bc163106cbde02c0.