1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

پاسخ به نظریات مردان در مورد زن

شروع موضوع توسط Jud/Abbot ‏Apr 20, 2015 در انجمن درد دل

1. Jud/Abbot

Jud/Abbot دختر همیشه خندون

10,718
    18,012
    48,956
    داشت نوشته بودم که در چند صفحه انترنتی به چاپ رسید. ابتدا اجازه بدهید تا از نظریات یک یک شما که وقت خود را صرف خواندن و نوشتن تحلیل و یا نظریه در مورد این موضوع نمودید تشکر کنم بخصوص محترم اقای عبدالواحد سیدی که با خواندن مطلب شان معلومات زیادی را در مورد اسلام بدست اوردم و ایشان زحمت کشیده و نقدی را در مورد نوشته من به نگارش دراورده بودند.

ابتدا اجازه بدهید از مهم ترین موضوع که بنظر من منحیث یک زن مسلمان برایم جالب بود اغاز کنم، بنظر میرسد که در جامعه ما مسلمانان زمانیکه یک مسلمان اواز خود را برای بیان واقعیت های موجود در یک جامعه بلند میکند یا به کفر محکوم میگردد، یا به اهانت به دین اسلام و یا به گرایش به افکار غربی یا شرقی. به ان عده که مرا محکوم به این اتهام نموده اند باید بگویم که افکار من اسلام ستیز نیست بلکه خلا های موجود در میان ما مسلمانان و امور کلتوری و فرهنگی را که بنام دین بر زنان تحمیل میگردد اشکار میسازد. طوریکه شاعر میگوید "اسلام به ذات خود ندارد عیبی..هر عیبی که است در مسلمانی ماست".

اسلام دینیست که در زمان زنده به گور گردیدن دختران در سرزمین اعراب طلوع کرد و پیامبر ما مردی بود که دخترش فاطمه و خانم هایش خدیجه و عایشه نماد های برجسته و فعال و موفق جامعه خویش بوده و از شخصیت های محترم دین ما بشمار میروند. ما از دینی می ایم که تبعیض نژادی و جنسی در ان حل شده است و خداوند میگوید که هر یک از شما بر اساس کردار و رفتار خویش قضاوت خواهید شد نه بر اساس رنگ پوست، مشخصه قبیله و یا نژاد تان.

ما از دینی می ایم که پیامبرش تحمل، صبر، بردباری و انسانیت را می اموزاند و اساسات این دین همان دموکراسی است که امروز در جهان عصری و پیشرفته ترویج میگردد. دین اسلام ما از ازادی بیان اغاز تا رعایت حق زن تا تفصیلات لازم برای ایجاد سیستم های حکومتی و اجتماعی مثل سیستم مالیات، بیت المال و غیره را در خود دارد. حتی جنگ و صلح هم در اسلام قانون دارد و عمده ترین موضوعات مهم زندگی مثل روابط خانوادگی، سفر، عبادت و همه در این دین به واضحت تشریح گردیده و مشخص است.

ولی مشکل ما دین ما نه بلکه انانی هستند که دین را به نفع خود تفسیر میکنند و حقایق را بنفع خود تکذیب. مشکل ما مسلمانانی هستند که یکدیگر را بجرم شیعه و سنی بودن کافر خوانده و با بم تکه تکه میکنند و مسجد یکدیگر را در حالیکه گروهی از انان به نماز ایستاده است ویران میکنند. مشکل ما کشور های اسلامی مثل ایران مثل عربستان سعودی مثل پاکستان است که در ان مهاجرین مظلوم افغان در بدترین شرایط زندگی کرده و هر گونه حق و حقوق از انان و از نسلی که در ان کشور های بدنیا امده است گرفته شده و رحمی در دل این رهبران اسلامی "!" برای این قشر مظلوم و مهاجر وجود ندارد. مشکل ما با رهبران اسلامی و علما و ملا امامانیست که دین را هر روز به نرخ روز به راست و چپ میفروشند و گاه برای انتحاری نمودن نو جوانان بنفع کشوری از ان کار میگیرند و گاه برای سر بریدن یک مسلمان در برابر یک ویدیو و گاه هم برای محکوم نمودن دیگران به اهانت به دین بدلیل اینکه تقبل حقیقت برایشان مشکل است.

عده یی هم مرا به شست و شوی مغزی در غرب محکوم کرده و بر این عقیده اند که من مشکلات زنان غرب را ابراز ننموده اند. بگذارید واضح بگویم که نوشته های من در مورد زنان کشور من و مشکلات کشور من است، غربی ها به اندازه کافی نویسنده و تحلیل گر و امکانات برای شرح مشکلات خویش و درمان درد های خود دارند و محتاج به دیگران برای مشخص ساختن این مشکلات نیستند چرا که جوامع انان واقع بینانه در مورد موضوعات قضاوت میکند، اگر زنان انان توانسته اند تا در هر عرصه یی با مردان دوشادوش پیشرفت کنند ولی انان از مشکلات خویش نیز ابا نورزیده و به وضوح میگویند که زنان در غرب به مشکلات فراوانی مانند بالا بودن میزان حاملگی در میان دختران کم سن و سال، افزایش تعداد مادران تنها، بالا بودن سطح ابتلا زنان به امراض روانی مثل افسردگی بدلیل فشار های اجتماعی، موجودیت سیستم های کاری که مانع پیشرفت زنان در عرصه وظایف مقتدر در ادارات میشود و بنام گلس سیلینگ یا سقف شیشه یی نامیده میشود و صد ها موضوع دیگر مواجه هستند.

من هیچگاه برای زنان افغان ازادی را که در جوامع ما بی بندو باری خوانده میشود نخواسته ام، جایگاه زن برای من بسا بالاتر از ان است تا از تن برهنه او برای فروش یک جوره بوت یا یک دانه بکس استفاده صورت گیرد. بیشترزنان تحصیل کرده غربی نیز از این نوع بی بندوباری های اجتماعی خویش بیزار بوده و این زنان خود به وضوح از فرهنگ خود بخاطر ترویج این نوع بی بندوباری ها شاکی اند. من هیچگاه جایگاه زن را در غرب کامل و بی عیب ندانسته و تائید میکنم که همانطوریکه زنان شرقی با مشکلات مواجه اند زنان در غرب نیز با مشکلات مخصوص و مختص به این جامعه دست و پنجه نرم میکنند.