1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

وصيت نامه داريوش هخامنشي (وااااای ببینید ایران چی بووووده!!!!!!)

شروع موضوع توسط MahD!ye ‏Jun 29, 2012 در انجمن تاریخ

 1. MahD!ye

  MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

  15,130
  17,126
  1,531
  اينككه من از دنيا مي روم بيست وپنج کشور جزو امپراتوري ايران است و در تماماين کشور ها پول ايران رواج دارد و ايرانيان در آن کشور ها داراي احترامهستند و مردم کشور ها نيز در ايران داراي احترام مي باشند. جانشين منخشايار بايد مثل من در حفظ اين کشور ها بکوشد و راه نگهداري اين کشور هااين است که در امور داخلي آنها مداخله نکند و مذهب و شعائر آنها را محترمبشمارد.
  اکنون که من از اين دنيا مي روم دوازده کرور زر در خزانه سلطنتي داريو اين زر يکي از ارکان قدرت تو مي باشد. زيرا قدرت پادشاه فقط به شمشيرنيست بلکه به ثروت نيز هست. البته به خاطر داشته باش كه تو بايد به اينذخيره بيفزايي نه اينکه از آن بکاهي. من نمي گويم که در مواقع ضروري از آنبرداشت نکن، زيرا قاعده اين زر در خزانه آن است که هنگام ضرورت از آنبرداشت کنند. اما در اولين فرصت آنچه برداشتي به خزانه برگردان. مادرتآتوسا برمن حق دارد. پس پيوسته وسايل رضايت خاطرش را فراهم کن.
  ده سال است که من مشغول ساختن انبار هاي غله در نقاط مختلف کشور هستم.من روش ساختن اين انبار ها را که با سنگ ساخته مي شود و به شکل استوانهاست در مصر آموختم و چون انبار ها پيوسته تخليه مي شود حشرات در آن بوجودنمي آيند و غله در اين انبار ها چند سال مي ماند بدون اينکه فاسد شود و توبايد پس از من به ساختن انبار هاي غله ادامه دهي تا اينکه همواره آذوقه دويا سه سال کشور در آن موجود باشد و هر ساله پس از اينکه غله جديد بدست آمداز غله موجود در انبار ها براي تامين کسر خواروبار استفاده کن و غله جديدرا بعد از اينکه بوجاري شد به انبار منتقل نما. به اين ترتيب تو هرگز برايآذوغه در اين مملکت دغدغه نخواهي داشت ولو دو يا سه سال پياپي خشکساليشود.
  گ براي آنها همان مزيت دوست بودن با تو کافي است. چون اگر دوستان ونديمان خود را به کار هاي مملکتي بگماري و آنان به مردم ظلم کنند واستفاده نامشروع نمايند، نخواهي توانست آنها را به مجازات برساني چون باتو دوست هستند و تو ناچاري رعايت دوست بنمايي.
  کو تمام کردن اين کانال از نظر بازرگاني و جنگ بسيار اهميت دارد توبايد آن کانال را به اتمام برساني. عوارض عبور کشتي ها از آن کانال نبايدآن قدر سنگين باشد که ناخدايان کشتي ها ترجيح بدهند که از آن عبور نکنند.
  اکنون من سپاهي به طرف مصر فرستادم تا اينکه در اين قلمرو ايران، نظمو امنيت برقرار کند، ولي فرصت نکردم سپاهي به يونان بفرستم و تو بايد اينکار را به انجام برساني. با يک ارتش نيرومند به يونان حمله کن و بهيونانيان بفهمان که پادشاه ايران قادر است مرتکبين فجايع را تنبيه کند.
  توصيه ديگر من به تو اين است که هرگز دروغ گو و متملق را به خود راهنده. چون هردوي آنها آفت سلطنت هستند پس بدون ترحم دروغ گو را از خود دورنما. هرگز عمال ديوان را بر مردم مسلط نکن. براي اينکه عمال ديوان بر مردممسلط نشوند، قانون ماليات وضع کردم که تماس عمال ديوان با مردم را خيلي کمکرده است و تو اگر اين قانون را حفظ کني عمال حکومت با مردم زياد تماسنخواهند داشت.
  افسران وسربازان ارتش را راضي نگه دار و با آنها بدرفتاري نکن. اگربا آنها بد رفتاري کني آنها نخواهند توانست معامله ي متقابل کنند. اما درميدان جنگ تلافي خواهند کرد. ولو به قيمت کشته شدن خودشان باشد. تلافيآنها اينطور خواهد بود که دست روي دست مي گذارند و تسليم مي شوند تا اينکهوسيله شکست خوردن تو را فراهم نمايند.
  امر آموزش را که من شروع کرده ام ادامه بده و بگذار اتباع تو بتوانندبخوانند و بنويسند تا اينکه فهم وعقل آنها بيشتر شود و هر قدر كه فهم وعقل آنها بيشتر شود، تو با اطمينان بيشتري ميتواني سلطنت کني. همواره حاميکيش يزدان پرستي باش. اما هيچ قومي را مجبور نکن که از کيش تو پيروي نمايدو پيوسته به خاطر داشته باش که هرکس بايد آزاد باشد كه از هر کيش که ميلدارد پيروي نمايد.
  بعد از اينکه من زندگي را بدرود گفتم، بدن من را بشوي و آنگاه کفنيرا که خود فراهم کرده ام بر من پيچان و در تابوت سنگي قرار بده و در قبربگذار. اما قبرم را که موجود است مسدود نکن تا هرزماني که ميتواني واردقبر بشوي و تابوت سنگي مرا در آنجا ببيني و بفهمي، من كه پدر تو و پادشاهيمقتدر بودم و بر بيست وپنج کشور سلطنت ميکردم،مردم و تو نيز مثل من خواهيمرد، زيرا سرنوشت آدمي اين است که بميرد. خواه پادشاه بيست وپنج کشور باشديا يک خارکن. هيچ کس در اين جهان باقي نمي ماند. اگر تو هر زمان که فرصتبدست مي آوري وارد قبر من بشوي و تابوت را ببيني، غرور وخود خواهي برتوغلبه نخواهد کرد. اما وقتي مرگ خود را نزديک ديدي، بگو كه قبر مرا مسدودنمايند و وصيت کن که پسرت قبر تو را باز نگه دارد تا اينکه بتواند تابوتحاوي جسد تو را ببيند.
  زنهار، زنهار اگر از کسي ادعايي داري موافقت کن يک قاضي بيطرف آن ادعارا مورد رسيدگي قرار بدهد و راي صادر نمايد. زيرا هرگز از آباد کردن دستبرندار. زيرا اگر دست از آباد کردن برداري کشور تو رو به ويراني خواهدگذاشت. زيرا قاعده اين است که وقتي کشور آباد نمي شود به طرف ويراني ميرود. در آباد کردن، حفر قنات و احداث جاده و شهر سازي را در درجه اولاهميت قرار بده.
  عفو وسخاوت را فراموش نکن و بدان كه بعد از عدالت برجسته ترين صفتپادشاهان عفو است و سخاوت. ولي عفو فقط موقعي بايد به کار بيفتد که کسينسبت به تو خطايي کرده باشد و اگر به ديگري ستمي کرده باشد و تو خطاكار راعفو کني، ظلم کرده اي زيرا حق ديگري را پايمال نموده اي.
  بيش از اين چيزي نمي گويم و اين اظهارات را با حضور کساني که غير ازتو در اينجا حاضر هستند کردم تا اينکه بدانند قبل از مرگ، من اين توصيه هارا کرده ام و اينک برويد و مرا تنها بگذاريد، زيرا احساس مي کنم كه مرگمنزديک شده است.
   
  HAMID01 و Admin از این پست تشکر کرده اند.
 2. zakariya

  zakariya hell boy

  210
  53
  262
  بارییییییییییییییییک یادم باشه اسم پسرمو بزارم داریوش :((((((((((((
   
 3. MahD!ye

  MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

  15,130
  17,126
  1,531
  نه بذار صفدرقلی:whistling:
  :16: