1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

وجود بیش از 25 هزار موجود زنده در درخت کریسمس

شروع موضوع توسط Faryade yas ‏Jan 3, 2015 در انجمن دانستنی های پزشکی


 1. 6df36546dd08287c628e93c368adff98.  به گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از تایم آف ایندیا، محققان می گویند؛این موجودات شامل شمار زیادی حشره از جمله شپش، کرم، پروانه و عنکبوت هستند که برای فرار از سرما به درختان پناه آورده اند.

  به گفته محققان، این حشرات زمانی که در اتاق گرم خانه قرار می گیرند، دوباره جان می گیرند.

  «بجارت جوردال» استاد دانشگاه «برگن» می گوید: اگر درخت کریسمسی که به خانه آورده می شود را روی یک پارچه سفید قرار دهید؛ متوجه وجود این موجودات روی پارچه سفید خواهید شد.

  با این حال؛ وی متذکر شد که بیشتر این موجودات تنها می توانند روی درخت زندگی کنند و در خارج از آن دوام نمی آورند.

  وی ادامه داد: همچنین از آنجا که در بیشتر خانه ها نیز تنها تعداد محدودی گیاه یافت می شود بیشتر این موجودات به سرعت خشک می شوند و می میرند.

  وی هشدار داد که برخی از این موجودات می توانند باعث بروز حساسیت شوند.

  پیش از این نیز مطالعه ای که در مجله ˈˈAnnals of Allergy, Asthma and Immunologyˈ منتشر شده بود، نشان داد که درختان کریسمس موجب بروز حساسیت می شوند.

  محققان در این مطالعه با بررسی نمونه هایی از درخت های کریسمس متوجه شدند که آنها حاوی انواعی از قارچ هایی بودند که بیشتر آنها حساسیت زا هستند و خطر ابتلا به خس خس سینه ، سرفه مداوم و حساسیت های آلرژیک را در کودکان افزایش می دهد.

  با این وجود محققان افزودند: این قارچ های حساسیت زا بر همه خانواده ها اثر ندارند.

  محققان به افرادی که مستعد ابتلا به حساسیت هستند توصیه کردند که درخت کریسمس خود را از گلخانه هایی بخرند که از سرویس شست و شوی درخت برخوردار باشند و قبل از خرید درخت از شستشوی آن اطمینان حاصل یابند.

  آنها افزودند: اگر درختی خریده اید که از شست و شوی آن اطمینان ندارید، قبل از بردن آن به خانه ابتدا آن را بشویید و اجازه دهید به طور کامل خشک شود.

  محققان همچنین به این افراد توصیه می کنند که تا حد امکان با درختان کریسمس تماسی نداشته باشند.

  آنها می گویند: هرچه مدت زمان قرار گرفتن یک درخت کریسمس در خانه بیشتر و دمای محیط خانه گرمتر باشد، هاگ های بیشتری در هوا آزاد می شود.

  این مطالعه نشان می دهد که قرار دادن یک دستگاه تصفیه هوا در اتاقی که درخت کریسمس در آن قرار گرفته می تواند در از بین بردن این مواد حساسیت زا کمک کند.

  محققان همچنین خاطرنشان کردند: استفاده از درخت های مصنوعی نیز اگر به درستی نگهداری نشوند می تواند باعث انتشار قارچ و گرد و خاک در خانه شود که خود موجب تشدید آلرژی خواهد شد.