1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

[ واجب ] فرامـوش شـده ...!

شروع موضوع توسط دختری آسمونی ‏Apr 16, 2015 در انجمن مذهبی

 1. دختری آسمونی

  دختری آسمونی دخترک قصه هآی غم

  2,787
  28,106
  60,413

  برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید
  5a9fa60205dc44d2e545b4674f6a5435.

  جوانان در محیط خودشان امر به معروف و نهی از منکر کنند. چرا این واجب در جامعه اسلامی اجرا نشده است؟

  نگویید به من چه ؛ او هم نمی تواند بگوید به تو چه ؛ اگر هم گفت ، شما اعتنا نکنید. بعضی ها خیال می کنند تا منکری دیده شد ، باید با مشت به سراغش بروند! نه ، ما سلاحی داریم که از مشت کارگرتر است. آن چیست؟ سلاح زبان. زبان از مشت خیلی کارگرتر و نافذتر و مؤثرتر است ؛ مشت کاری نمی کند. تکرار امر به معروف و نهی از منکر گناه را در جامعه می خشکاند.

  حرف بزنید ، بگویید ؛ یک کلمه بیشتر هم نمی خواهد ؛ لازم نیست یک سخنرانی بکنید. کسی که می بینید خلافی را مرتکب می شود- دروغ ، غیبت ، تهمت ، کینه ورزی نسبت به برادر مؤمن ، بی اعتنایی به محرمات دین ، بی اعتنایی به مقدسات ، اهانت به پذیرفه های ایمانی مردم ، پوشش نامناسب ، حرکت زشت- یک کلمه آسان بیشتر نمی خواهد ؛ بگویید این کار شما خلاف است ، نکنید ؛ لازم هم نیست که با خشم همراه باشد. شما بگویید ، دیگران هم بگویند ، گناه در جامعه خواهد خشکید. امر به معروف و نهی از منکر را اقامه کنید.

  چرا بعضی ها از گفتن ابا می کنند؟ یک عده بر اثر ضعف نفس از گفتن ابا می کنند ، یک عده هم خیال می کنند که گفتن فایده ای ندارد ؛ باید با دست جلو بروند! نه ، زبان از دست خیلی مهمتر است. امر به معروف و نهی از منکر را اقامه کنید ؛ نگذارید در جوامع جوان –چه در مدرسه ها و چه در دانشگاه ها ، کار به فساد بکشد. این مراکز برای دشمن هدف است. بدانید که نسل جوان این جامعه و این ایران اسلامی زنده است ؛ دشمن هم این را بداند. با بودن شما جوانان مؤمن حجت بر ما تمام است.

  | سیدعلی خامنه ای |
   
  خاک پای حضرت زهرا...، $$h@mid$$، (تبسم) و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.