1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

همه بخوانند

شروع موضوع توسط behnam7503 ‏May 21, 2013 در انجمن مذهبی

1. behnam7503

behnam7503 ناظم انجمن

3,895
    10,884
    1,729
    روایات زیر، نکاتی ژرف پیرامون «آیین همسرداری» در خود دارد که خواندن و عمل به آنها می‌تواند در زندگی هر زوجی تحول زیادی ایجاد کند.
    به گزارش افکارنیوز، برخی از این احادیث اسلامی به نقل از مجله مبلغان در پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه درج شده که در پی می‌آید:

۱- امام صادق (ع) می‌فرمایند: «هر کس بیشتر دوستدار ما (خاندان عصمت و طهارت) باشد، به همسرش نیز بیشتر دوستی می‌کند.»

۲- حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) می‌فرمایند: «همیشه با همسرت مدارا کن و با او به نیکی همنشینی کن تا زندگیت باصفا شود.»

۳- پیامبر خدا (ص) می‌فرمایند: «بهترین مردان امت من، آن کسانی هستند که نسبت به خانواده خود خشن و متکبر نباشند و بر آنان ترحم و نوازش کنند و به آنان آزار نرسانند.»

۴- پیامبر خدا (ص) می‌فرمایند: «هر کس به صورت زنش سیلی بزند، خداوند به آتشبان جهنم دستور می‌دهد تا در آتش جهنم هفتاد سیلی بر صورت او بزند.»

۵- پیامبر خدا (ص) می‌فرمایند: «این گفتار مرد به همسرش که "من تو را دوست دارم" هرگز از قلب زن بیرون نمی‌رود.»

امام رضا علیه السلام می فرمایند: «کسی که از راه حلال برای تامین رفاه خانواده‌اش تلاش می‌کند، همچون مجاهدی است که در راه خدا جهاد می‌کند.»

۶- امام صادق (ع) می‌فرمایند: «هرگاه یکی از شما به مسافرت رود و سپس از سفر برگردد، پس باید برای خانواده خود به اندازه ای که توانایی دارد سوغاتی بیاورد .»

۷- امام صادق (ع) می‌فرمایند: «به زنان خود تهمت نزنید زیرا در این کار، پشیمانی طولانی و کیفر سختی خواهد بود.»

۸- پیامبر خدا (ص) می‌فرمایند: «نشستن مرد در کنار خانواده‌اش، نزد خدای بزرگ دوست داشتنی‌تر از اعتکاف در مسجد من است.»

۹- پیامبر خدا (ص) می‌فرمایند: «مرد در برابر لقمه‌ای که در دهان زنش می‌گذارد پاداش می‌برد.»

۱۰- پیامبر خدا (ص) به یکی از زنان درباره حق زن بر شوهرش می‌فرمایند: «حق تو بر شوهرت این است که به روی تو سیلی نزند و فریاد نکشد.»​

❥ℳĀΣĐξĤ❥، Sonya، mateen و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. zhigol

zhigol PERPOLISI

3,628
    10,648
    756
    به نظرت الان کی اینجووو همسر داره!!!!؟:biggrin:
    تازم نوشتی همه بخونن؟؟؟؟؟:17:

mateen و behnam7503 از این پست تشکر کرده اند.
  3. behnam7503

behnam7503 ناظم انجمن

3,895
    10,884
    1,729
    نوشتم همه بخونند تا یاد بگیرند
    وقتی که از احادیث استفاده کنند همه اینطور میشن:biggrin:

mateen و zhigol از این پست تشکر کرده اند.
  4. zhigol

zhigol PERPOLISI

3,628
    10,648
    756
    عاغا ما درسا خودمونو به زور میفهمیم!!! چه برسه به اینا:35:

behnam7503 از این پست تشکر کرده است.
  5. behnam7503

behnam7503 ناظم انجمن

3,895
    10,884
    1,729
    میدونم درک میکنم:smile:

zhigol از این پست تشکر کرده است.
  6. zhigol

zhigol PERPOLISI

3,628
    10,648
    756
    خو اگه درک میکنی پ چرا همچین مطلبی گذاشتی؟!:16:

7. behnam7503

behnam7503 ناظم انجمن

3,895
    10,884
    1,729
    برای اینکه بخونی تا مشکلات آیندت (البته اگه کسی بیاد خواستگاریت که گمون نکنم بیاد تو همون دبه ترشی میمونی)
    حل بشه:biggrin:

8. zhigol

zhigol PERPOLISI

3,628
    10,648
    756
    کی گفته اصن منن قصد ا زدواج ندارم!!! تا آخر عمرم میخوام تهنا بمونم!!!:biggrin:

9. behnam7503

behnam7503 ناظم انجمن

3,895
    10,884
    1,729
    نخواهی تنها بمونی هم تنها میمونی
    آخه کسی نیست بیاد خواستگاریت تا تو بخوای ازدواج کنی :35:

10. zhigol

zhigol PERPOLISI

3,628