1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

هشدار کمیته بین المللی المپیک به ایران

شروع موضوع توسط girl turk70 ‏Aug 2, 2012 در انجمن اخبار ورزشی

 1. مسوولان کمیته بین المللی المپیک ازمسوولان ورزش ایران خواستند که به اساسنامه و منشور المپیک احترام بگذارند وبه تمامی اصول و بندهای آن پایبند باشند.
  به گزارش ایرنا از کمیته ملی المپیک، 'محمد علی آبادی' و 'بهرام افشارزاده' رییس و دبیرکل کمیته ملی المپیک ایران در نشستی که به دعوت کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا برگزار شد، شرکت کردند.
  'پره میرو' مدیر روابط کمیته های ملی المپیک و دفتر همبستگی المپیک کمیته بین المللی المپیک و شیخ احمد الفهد الصباح رییس شورای المپیک و رییس اتحادیه کمیته های المپیک سراسر دنیا و حسین المسلم مدیر اجرایی شورای المپیک آسیا پیش از حضور کاروان ورزشی کشورمان در المپیک 2012 لندن با ارسال دعوتنامه ای به کمیته ملی المپیک کشورمان درخواست یک نشست فوری را در لندن داده بودند.
  براین اساس، نشست یاد شده عصر روز گذشته با حضور محمد علی آبادی و بهرام افشارزاده رییس و دبیر کل کمیته ملی المپیک کشورمان و همچنین دعوت کنندگان در سالن جلسات هتل اینترکنتینانتال لندن برگزار شد.
  دراین نشست که محور اصلی آن مربوط به اتفاقات اخیر ورزش ایران و برکناری چند تن از روسای فدراسیون ها بود، پره میرو و شیخ احمد از مسوولین ورزش کشورمان درخواست کردند تا به اساسنامه و منشور المپیک احترام گذاشته و به تمامی اصول و بندهای آن پایبند بوده و عمل کنند.
  مسوولین IOC و OCA نارضایتی خود رااز اتفاقات اخیر ورزش ایران اعلام کرده و خواستار بازبینی و اصلاح اساسنامه فدراسیون های ملی کشورمان مطابق با منشورالمپیک شدندکه عمده ترین انتقادآنان نیز به بند 10 اساسنامه فدراسیون های ملی کشورمان بود.
  در ادامه این نشست علی آبادی و افشارزاده ضمن ارایه گزارشی از حمایتهای دولت نهم و دهم از ورزش ایران و افزایش چند برابری بودجه ورزش که موفقیت های بزرگی همچون چهارمی در بازی های آسیایی گوانگجو و افتخار آفرینی ملی پوشان کشورمان در میادین بزرگ جهانی را بهمراه داشته،خواستار همکاری هر چه بیشتر کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا شدند.
  همچنین مقررشد کمیته ملی المپیک ایران در اولین فرصت اساسنامه فدراسیون های ملی ایران را ترجمه وبرای هر دو نهاد ارشد ورزش دنیا ارسال نماید تا مورد بازبینی کمیته حقوقی IOC و OCA قرار گیرد.
  در پایان این نشست نیز مقامات ورزشی ایران از مساعدت IOC و OCA برای حضور کاروان ورزشی کشورمان در بازی های المپیک 2012 لندن تقدیر و تشکر کردند.
   
  کلوچه خانوم و Admin از این پست تشکر کرده اند.