1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

نصیر شلال: وقتی ما تک مدال می‌گرفتیم می گفتند مجموع مهم است!

شروع موضوع توسط Mehdi 3 ‏Oct 30, 2013 در انجمن سایر رشته ها

1. Mehdi 3

Mehdi 3 مستر نون ^-^

3,853
    9,773
    4,005
    نایب قهرمان المپیک لندن معتقد است سطح رقابت‌های جهانی نسبت به دوره‌های گذشته پایین‌تر بوده است.
    واب نصیر شلال درباره مسابقات جهانی لهستانی و سومی ایران که با یک مدال مجموع به دست آمد، اظهار کرد: در این چند سال گذشته که مسابقات جهانی را نگاه می‌کنم، فکر نمی‌کنم هیچ سالی سطح مسابقات مانند امسال پایین بوده باشد می‌توانید رکوردها را مقایسه کنید. برای نمونه در دسته 105 کیلوگرم در هیچ سالی رکورد 221 کیلوگرم مدال آور نبوده است. خود من در جهانی 2011 با 223 کیلوگرم در دو ضرب پنجم شدم. همچنین در المپیک نیز در مجموع دو حرکت 411 کیلوگرم را ثبت کردم در صورتی که در مسابقات لهستان نفر دوم 405 کیلوگرم رکورد زد و شش کیلوگرم از من پایین‌تر بود. از سوی دیگر نفر اول دسته 105 کیلوگرم مسابقات لهستان فردی بود که من در مسابقات آسیایی و المپیک بالاتر از او ایستاده بودم. اگر من هم یک سال و خرده‌ای در اردو بودم و در شرایط و خوب و مناسب تمرین می‌کردم قطعا مثل وزنه‌بردار ازبکستانی پیشرفت کرده و برای قهرمانی دسته 105 کیلوگرم رقابت می‌کردم.وی ادامه داد: متاسفانه الان طوری جلوه می‌دهند که بعد از مدت طولانی در دسته 105 کیلوگرم در مسابقات جهانی مدال کسب شده در حالی که ما در اصل چهارم شدیم. از سوی دیگر زمانی که ما تک مدال می گرفتیم، می‌گفتند مدال مجموع مهم است تک مدال ما حساب نمی‌شد، اما الان به دلیل کمبود مدال دارند مردم را فریب می‌دهند.

نصیر شلال درباره عملکرد ملی‌پوشان نیز بیان کرد: به مدال کاری ندارم، اما جابر بهروزی در دسته 69 کیلوگرم نسبت به شرایط تمرینی و رکوردهایی که در تمرینات زده بود، نسبتا خوب کار کرد. تقریبا وزنه‌هایی که در تمرینات زده بود در مسابقات توانست بالای سر ببرد که این شش دانگ بودن وزنه‌بردار را نشان می‌دهد.

رسول تقیان نسبت به وزنه‌هایی که در تمرینات زده یود بد کار کرد و اگر وزنه‌های خودش را در طول مسابقه می‌زد بهتر نتیجه‌ می‌گرفت.

در دسته 105 + کیلوگرم هم بهادر مولایی نسبت تمرینات عملکرد خوبی داشت و توانست رکوردهایی نزدیک به رکوردهای تمرینی‌اش ثبت کند.

نایب قهرمان المپیک لندن با اشاره به از دست رفتن عنوان قوی‌ترین مرد جهان، تصریح کرد: فدراسیونی داریم که به راحتی از چهار – پنج مدال صرف نظر می‌کند و آنها از خداشان بود این عنوان توسط ورزشکاری که با او مشکل دارند به دست نیاید.

نصیرشلال در پاسخ به این پرسش که در مسابقات جام ریاست جمهوری روسیه شرکت خواهد کرد یا خیر؟ گفت: کمبود مدال ندارم که در جام ریاست جمهوری روسیه یا به هر قیمتی در مسابقه‌ای شرکت کنم. مهم مسابقات جهانی بود که با وجود شرایط مسابقه نه تنها من، بلکه بقیه وزنه‌برداران المپیکی نیز می‌توانستند یک مدال قطعی دیگر به مدال‌های خود اضافه کنند. بنابراین جام ریاست جمهوری روسیه چه ارزشی دارد. فدراسیون خودش چند نفر را به این رقابت ببرد.

وی در پایان بیان کرد: از این وضعیت بی‌صاحب بودن ورزش کشور نگرانم. واقعا به ورزشکار اهمیتی داده نمی‌شود. فکر کنم باید تصمیمات دیگری گرفت به طوری که یا ورزش را کنار بگذارم یا تصمیم جدی دیگری بگیرم.

narges.m از این پست تشکر کرده است.
  2. :186:

Mehdi 3 از این پست تشکر کرده است.