1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

نامزدهای اسکار 2015 اعلام شدند

شروع موضوع توسط New_Sense ‏Jan 17, 2015 در انجمن اخبار سینما

  1. New_Sense

    New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

    3,513
    11,263
    31,431
    64c5398f6228dd1264caa1860232ffae.

    فهرست کامل نامزدهای هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار در 24 رشته اعلام شد.

    فیلم‌های «مرد پرنده‌ای» به کارگردانی آلخاندرو گونزالس ایناریتو و «هتل بزرگ بوداپست» به کارگردانی وس اندرسن با 9 نامزدی در صدر جدول نامزدهای این دوره ایستاده‌اند.

    مراسم اعلام نامزدهای جوایز آکادمی امسال در تئاتر ساموئل جانسون بورلی هیلز برگزار شد. این مراسم برای نخستین بار در دو بخش اجرا شد. در بخش نخست، جی.جی آبرامز کارگردان فیلم «جنگ‌های ستاره‌ای» و آلفونسو کوارون کارگردان «جاذبه» تعدادی از نامزدها را اعلام کردند و در بخش دوم کریس پاین بازیگر فیلم «در جنگل» همراه با چریل بون ایزاکز رییس آکادمی رو صحنه رفتند و بقیه نامزدها را اعلام کردند.

    تلخون حمزوی دختر ایرانی ساکن سوئیس هم با فیلم «پروانه» یکی از نامزدهای بخش فیلم کوتاه این دوره جوایز آکادمی است.

    مراسم معرفی برگزیدگان اسکار هشتاد و هفتم، بامداد دوشنبه 4 اسفند (22 فوریه) در دالبی تیا‌ترِ هالیوود اند هایلند برگزار می‌شود و مجری آن نیل پارتیک هریس بازیگر است.

    بهترین فیلم:

    بچگی/Boyhood
    بردمن/Birdman
    هتل بزرگ بوداپست/The Grand Budapest Hotel
    بازی تقلید/The Imitation Game
    تک تیرانداز آمریکایی/American Sniper
    تئوری همه چیز/The Theory of Everything
    ویپلش/Whiplash
    سلما/Selma

    بهترین کارگردانی:

    ریچارد لینکلیتر(بچگی)
    آلخاندرو گونزالس اینیاریتو(بردمن)
    بنت میلر(شکارچی روباه)
    مورتن تیلدم(بازی تقلید)
    وس اندرسون(هتل بزرگ بوداپست)

    بهترین فیلمنامه اورجینال:

    آلخاندرو جی.اینیاریتو،الکساندر دینلاریس،آرماندو بو،نیکلاس جیاکوبون(بردمن)
    ریچارد لینکلیتر(بچگی)
    وس اندرسن،هوگو گینس(هتل بزرگ بوداپست)
    ای.مکس فرای،دن فوترمان(شکارچی روباه)
    دن گیلروی(شبگرد)

    بهترین فیلنامه اقتباسی:

    پل تاماس اندرسون(نقص ذاتی)
    جیسون هال(تک تیرانداز آمریکایی)
    آنتونی مک کارتن(تئوری همه چیز)
    دیمین چزل(ویپلش)
    گراهام مور(بازی تقلید)

    بهترین بازیگر نقش اول مرد:

    مایکل کیتون(بردمن)
    ادی ردمین(تئوری همه چیز)
    بندیکت کامبربچ(بازی تقلید)
    استیو کرل(شکارچی روباه)
    بردلی کوپر(تک تیرانداز آمریکایی)

    بهترین بازیگر نقش اول زن:

    جولین مور(همچنان آلیس)
    ماریون کوتیار(دو روز،یک شب)
    رزاموند پایک(دختر از دست رفته)
    ریس ویترسپون(طبیعت وحشی)
    فلیسیتی جونز(تئوری همه چیز)

    بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

    جی.کی سیمونز(ویپلش)
    ادوارد نورتون(بردمن)
    مارک روفالو(شکارچی روباه)
    ایتن هاوک(بچکی)
    رابرت دووال(قاضی)

    بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

    پاتریشیا آرکت(بچگی)
    اما استون(بردمن)
    مریل استریپ(به سوی جنگل)
    کیرا نایتلی(بازی تقلید)
    لارا درن(طبیعت وحشی)

    بهترین فیلمبرداری:

    امانوئل لوبزکی(بردمن)
    راجر دیکینز(شکست ناپذیر)
    دیک پوپ(آقای ترنر)
    لوکاس زال،ریزارد لینزوسکی(ایدا)
    رابرت دی.یئومن(هتل بزرگ بوداپست)

    بهترین موسیقی متن:

    هانس زیمر(بین ستاره ای)
    گری یرشون(آقای ترنر)
    یوهان یوهانسون(تئوری همه چیز)
    الکساندر دسپلا(بازی تقلید)
    الکساندر دسپلا(هتل بزرگ بوداپست)

    بهترین تدوین:

    ساندرا ایدیر(بچگی)
    تام کراس(ویپلش)
    ویلیام گلدبرگ(بازی تقلید)
    جوئل کاکس،گری روچ(تک تیرانداز آمریکایی)
    بارنی پیلینگ(هتل بزرگ بوداپست)

    بهترین جلوه های ویژه:

    بین ستاره ای
    نگهبانان کهکشان
    افراد ایکس: روزهای آینده گذشته
    کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی
    طلوع سیاره میمون ها

    بهترین طراحی صحنه:

    به سوی جنگل
    هتل بزرگ بوداپست
    بازی تقلید
    آقای ترنر
    بین ستاره ای

    بهترین طراحی لباس:

    به سوی جنگل
    ملیفیسنت
    نقص ذاتی
    آقای ترنر
    هتل بزرگ بوداپست

    بهترین تدوین صدا:

    بین ستاره ای
    شکست ناپذیر
    تک تیرانداز آمریکایی
    بردمن
    هابیت: نبرد پنج سپاه

    بهترین میکس صدا:

    بین ستاره ای
    شکست ناپذیر
    ویپلش
    بردمن
    تک تیرانداز آمریکایی

    بهترین چهره پردازی:

    هتل بزرگ بوداپست
    نگهبانان کهکشان
    شکارچی روباه

    بهترین ترانه اورجینال:

    ترانه "افتخار" از جان لجند،کامون(سلما)
    ترانه "ستاره های گمشده" از گرگ الکساندر،دنیل بریسبویس،نیک لشلی،نیک ساوثوود(شروع دوباره)
    ترانه "همه چیز عالیه" از شاون پترسون(لگو مووی)
    ترانه "شکرگذار" از فیلم(آنسوی روشنایی ها)
    ترانه "I’m Not Gonna Miss You,” از گلن کمبل (Glenn Campbell: I’ll Be Me)

    بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان:

    ایدا/Ida
    لویاتان/Leviathan
    نارنگی ها/Tangerines
    قصه های وحشیانه/Wild Tales
    تیمبوکتو/Timbuktu

    بهترین مستند:

    شهروند شماره ۴ (سیتیزن فور)
    آخرین روزهای حضور در ویتنام
    در جستجوی ویوین مایر
    ویرونگا
    نمک زمین

    بهترین انیمیشن:

    چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم 2
    افسانه شاهدخت کاگویا
    باکس ترول ها
    ترانه دریا
    قهرمان بزرگ شماره 6

    بهترین فیلم کوتاه:

    بوگالو و گراهام
    باترلمپ
    آیا
    پروانه
    تماس تلفنی

    بهترین مستند کوتاه:

    “Crisis Hotline: Veterans Press 1”
    “Joanna”
    “Our Curse”
    “White Earth”
    “The Reaper”

    بهترین انیمیشن کوتاه:

    “Feast”
    “The Bigger Picture”
    “A Single Life”
    “The Dam Keeper”
    “Me and My Moulton”
     
    H@MID و ײַҊIⱤѦⱢײַ از این پست تشکر کرده اند.