• این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

نابغه سینما در پشت صحنه

Sαяαb

فـــرفــــريـ❤
مدیر ارشد
همراه انجمن
ارسال ها
6,200
لایک ها
18,042
محل سکونت
رو ابــــرا
#1
سر آلفرد جوزف هیچکاک کارگردان بریتانیایی در 13 آگوست 1899 در لندن به دنیا آمد. هیچکاک کار سینما را از یک استودیو فیلمسازی در زادگاهش آغاز کرد و خیلی زود به کارگردانی صاحب سبک تبدیل شد. او در سال 1939 به امریکا رفت و شماری از برترین فیلم های خود و تاریخ سینما را کارگردانی کرد.

حاصل حضور بیش از پنجاه ساله او در سینما ساخت نزدیک 60 فیلم است که بسیاری از آنها چون سرگیجه، پنجره پشتی، شمال از شمال غربی، روانی، بدنام، ربه‌کا و پرندگان جزو شاخص ترین‌های تاریخ سینما هستند؛ پیرنگهای مشخص آرایشهای تصویری نور و سایه و حرکات پیچیده دوربین به همراه حضور خود فیلمساز در یک نمای فیلم به عنوان امضای تصویری آثار هیچکاک شناخته می‌شود.

این نابغه سینما بعدها از سوی مجله "مووی میکر" به عنوان تاثیرگذارترین فیلم‌ساز همه دوران‌ها معرفی شد و بسیاری از سینماگران او را یکی از مهمترین هنرمندان تاریخ سینما می‌شناسند. نشریه معتبر سینمایی "سایت اند ساوند" نیز او را بهترین کارگردان تمام ادوار سینمای انگلستان و مجله سینمایی "توتال فیلم" او را بزرگترین کارگردان سینمای جهان در تمام دوران‌ها معرفی کرده است. در نظر سنجی بنیاد فیلم آمریکا هم 4 فیلم سرگیجه، روانی، شمال از شمال غربی و پنجره عقبی در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر تاریخ قرار گرفته‌است.

با این همه اما فیلم‌های هیچکاک هیچگاه جایزه اسکار دریافت نکرد و تنها ۵ فیلم وی یعنی قایق نجات، طلسم شده، پنجره عقبی، روانی و ربکا نامزد دریافت اسکار شد. در سال 1968 آکادمی اسکار تصمیم گرفت با اهدای جایزه "یادبود اروینگ تالبرگ"، این اشتباه را جبران کند. نقل است هیچکاک هنگام دریافت این جایزه یکی از کوتاه‌ترین سخنرانی‌های تاریخ اسکار را انجام داد و فقط در 5 کلمه گفت: «از شما متشکرم…خیلی زیاد».

عکس های زیر آلفرد هیچکاک را در پشت صحنه برخی از مهمترین آثار سینمایی اش نشان می دهد.هیچکاک در پشت صحنه فیلم روانیهیچکاک، تیپی هدرن، راد تیلور، جسیکا تندی و ورونیکا کارترایت در پشت صحنه پرندگانهیچکاک و راد تیلور در پشت صحنه پرندگانهیچکاک در پشت صحنه پرندگانهیچکاک و تیپی هدرن در پشت صحنه پرندگانهیچکاک، سوزان پریشت و راد تیلور در پشت صحنه پرندگانهیچکاک و تیپی هدرن در پشت صحنه پرندگانهیچکاک در پشت صحنه فیلم روانیهیچکاک و تلولا بنک هد در پشت صحنه فیلم قایق نجاتهیچکاک و کیم نواک در پشت صحنه فیلم سرگیجههیچکاک و اینگرید برگمن در پشت صحنه فیلم بدنامهیچکاک و جیمز استیوارت، جان دال و فارلی گرنگر در پشت صحنه فیلم طنابهیچکاک، جان دال و فارلی گرنگر در تمرین فیلم طنابهیچکاک در نمایی از لوکیشین فیلم پنجره عقبیهیچکاک و جیمز استیوارت در پشت صحنه فیلم پنجره عقبینمایی از پشت صحنه فیلم پنجره عقبیهیچکاک و اینگرید برگمن بازیگر فیلم بدنامهیچکاک، کری گرانت و اینگرید برگمن در پشت صحنه فیلم بدنامهیچکاک، اینگرید برگمن و کری گرانت در پشت صحنه فیلم بدنامهیچکاک و تیپی هدرن در پشت صحنه فیلم مارنیهیچکاک و تیپی هدرن در پشت صحنه فیلم مارنیهیچکاک در صحنه‌ای از فیلم "توپاز"هیچکاک در لوکیشن فیلم پرندگانهیچکاک و کری گرانت در پشت صحنه فیلم شمال از شمال غربیهیچکاک و جیمز استیوارت در پشت صحنه فیلم مردی که زیاد می دانستهیچکاک و اوا ماری در پشت صحنه فیلم شمال از شمال غربیهیچکاک در پشت صحنه فیلم پرده پارههیچکاک سر صحنه سریال الفرد هیچکاک تقدیم می کندهیچکاک و وینسنت پرینس در پشت صحنه سریال آلفرد هیچکاک تقدیم می کند
 

پیوست ها

بالا