1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

میدونی همه اینا از کی شروع شد؟

شروع موضوع توسط nafa30 ‏Sep 14, 2013 در انجمن درد دل

1. nafa30

nafa30 boys are toys"some boys are less than toys"

3,174
    6,460
    532
    میدونی از کی بی احترامی ها شروع شد؟
    میدونی از کی بی حجابیا شروع شد؟
    میدونی از کی پسر دیگه به حرف پدر گوش نکرد؟
    میدونی از کی تعداد نمازگزارای مسجد کم شدند؟
    میدونی از کی مانتوها کوتاه و کوتاه تر شد؟
    و هزاران میدونی دیگه...
    واقعا میدونی همه اینا از کی شروع شد؟
    از وقتی همه اینا شروع شد که پدر و مادرا باورشون نشد که بچه هاشون بزرگ شدن ودارن بزرگ میشن و هی گفتن:"حالا بچه اس!بذار راحت باشه"...........................

Shiva، dragonrider، Mr EhSaN و 6 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. ★ سونامی ★

★ سونامی ★ منم یکی از اون 1000 تام

3,071
    9,231
    1,845
    :17:

Mehdi 3 از این پست تشکر کرده است.
  3. MM75

MM75 بهترین نیستم اما!!!!!!!!!!!!!!!!!! خوودممممممم.

2,262
    8,617
    3,225
    :unsure:thumbsup

4. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    نه.... نمی دونم یه جورایی موافق نیستم... این بی حجابی ها، مانتو های کوتاه و کوتاه تر... اینا در نتیجه ی دیدن بقیه است... به خاطر اینه که الان مردم ما نمی دونن چی می خوان دقیقا... به خاطر نبودن آزادی انتخابه...

dragonrider و Mehdi 3 از این پست تشکر کرده اند.
  5. nafa30

3,174
    6,460
    532
    قبول داری که خیلی از مردم جنبه ازادی ندارن؟دیگه شورشو در اوردن؟اینجا یه کشور اسلامیه با قوانین خودش!هرکس نمیتونه تابعش باشه میتونه بره یه جای دیگه.........
    ولی به نظر من اینا درسته!شاید اگه یکم سختتر میگرفتن و مسئولیت ها و وظایفمونو گوش زد میکردن الان این وضعش نبود

Mehdi 3 و Goln@r از این پست تشکر کرده اند.
  6. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    نفسی جوونم؛ معلومه جنبه نداریم! چون نداریم آزادی رو!
    اگه الان بهت بگن حجاب تعطیله مطمئنم خیلی از خانم ها با بدترین وضع ممکن میرن تو خیابون ها... اما قبول داری که بعد از یه مدتی درست میشه؟ اگه مردم ببینن خودشون که آزادی چیه و حجاب چیه درست میشه... مث اولین جوجه ای که به بچه ی کوچیک میدی.. 100 درصد میمیره! شاید دومی و سومی رو هم بکشه اون بچه... چون نمی دونه این چیه، چی کارش باید بکنه... اما کم کم بزرگ میشه؛ یاد میگیره!
    خب اگه ما شانس امتحان، شانس داشتن رو ندیم نمی تونیم بگیم که نههههه مردم جنبه ندارن... نهههههه بده!!!!!
    می دونی این نظر منه، اولا آزادی باید تعریف شده باشه... بعد مسلما مدت زیادی مردم خودشون رو به رخ می کشن و بی جنبه بازی در میارن؛ اما بعد درست میشه...

7. nafa30

3,174
    6,460
    532
    ولی اگه قرار باشه ازادی بدن مردم تو جامعه واویلا میشه!اصلا شاید شورش بشه1
    مردم جامعه به دو دسته تقسیم میشن:1-اونایی که معتقدن
    2-اونایی که قی وبندی تو این مسائل ندارن
    .
    .
    به وجود اومدن این ازادی تو این جامعه به صورت فوق العاده وحشتناکی درمیاد!ما همین حد ازادی داریم!هرکس یه جور لباس میپوشه!برخورد هارو هم داریم میبینیم!میبینیم تفاوت رفتار ها و هنجار های جامعه نسبت به یه زن باحجاب و بی حجاب چیه!مقایسه میکنیم!ولی نمیخایم قبول کنیم که اون بهتره!
    چون خیلیا ضعیف النفسن!خیلی از اینا برمیگرده به خاسته های نفسانی نه نیاز ازادی !ازادی چیه؟ازادی اینه که تو ولت کنن هرجور خاسی بپوشی؟نه....ملت ما زادی تو پوشش میبینن!....به خاطر همه ایناست که امنیت تو جامعه ما بیشتر از جاهای دیگست!"بعضی جاها (تو)خطاب کردم!منظورم شما نبودی عزیز!کلی گفتم"

Goln@r از این پست تشکر کرده است.
  8. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    من خودم قید و بندی به مسائل ندارم و آزادی رو تنها تو پوشش نمی بینم.... قبول داری خود ما چه قد محدودیم؟
    باهات هم موافقم... البته نه از این نظر که آزادی وجود داره تو جامعه!
    من اینجا سکوت اختیار می کنم چون حرف هام خطریه و احتمالا اخراجم می کنن اگه بگم!

9. nafa30

3,174
    6,460
    532
    اره قبول دارم!منم محدودم!چون یه دختر 16 ساله ام!ولی اگه تو یه کشور دیگه بود من کاملا ازاد بودم!هرجا میخاسم میتونسم برم!
    اینا عرف جامعه ما شده!دیگه از بحث ازادی جداست!
    جامعه ما فقط من وتو نیستیم!ملیون ها نفر دیگه هم دارن اینجا زندگی میکنن!و یه چیزایی رو ملاک قرار میدن که منو تو باید اونارو رعایت کنیم!چون دید بقیه برامون خاه ناخاه مهمه!
    منظورمو میفهمی؟

Goln@r از این پست تشکر کرده است.
  10. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    بله.... بله... می فهمم...