1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

مکارم گفت زن از اسلام دور شده است

شروع موضوع توسط Jud/Abbot ‏Apr 17, 2015 در انجمن مطالب جالب

 1. Jud/Abbot

  Jud/Abbot دختر همیشه خندون

  10,718
  18,141
  49,211
  هم‌ترین برنامه اسلام در حوزه زن، برگرداندن و حفظ کرامت انسانی زن و بازکردن غل و زمی ادامه داد: واقعیت این است که گرفتاری اصلی زنان- نه فقط در ایران، بلکه کل جهان- سلب کردن کرامت آنها و تبدیل کردن آنها به برده و آلت دست مستکبرین است؛ لذا مهم‌ترین برنامه اسلام در حوزه زن، برگرداندن و حفظ کرامت انسانی زن و بازکردن غل و زنجیر اسارت از پاهای اوست. البته ما معمولاً در فهم جامع خواستگاه اصلی اسلام ناب درباره زن ناتوانیم، و دریافت‌های ناقص یا کاریکاتوری خود از اسلام درباره زن را به نام اسلام ترویج می‌کنیم. در واقع، ما هنوز فرصت نکرده‌ایم دیدگاه‌های مترقی اسلام ناب درباره زن را به درستی و به شکل عمیق تبیین کنیم؛ ضمن این‌که جریان غرب‌زده، همواره با فیلترکردن سخنان ما در این زمینه، مانع از شنیدن آن از سوی بخش مهمی از زنان شده است؛ اما امروز روزی است که باید فیلترها را شکست و زمینه رسیدن حرف‌های اسلام ناب به گوش اکثریت زنان و دختران ایرانی را مهیا کرد.

  عمده مشکلات منشأ درونی ندارد
  وی با تأکید بر اینکه منشأ و سرچشمه بخش مهمی از مسایل زنان ایران، تبعات فرهنگ منحط غربی است، خاطرنشان کرد: البته ما مشکلات درون‌زا هم داریم؛ کسی نمی‌تواند این گرفتاری‌ها را انکار کند؛ لکن عمده مشکلات منشأ درونی ندارد، لذا عرض بنده این است که باید برای حل ریشه‌ای مسایل زنان، سرچشمه را شناخت و سپس آن را خشکاند. حقیقت این است که غرب‌زده‌ها در ایران، ضمن نادیده‌گرفتن عامدانه گرایشات حقیقی اکثریت زنان و دختران ایرانی، به دنبال تحمیل دیکتاتورمآبانه خواست اقلیت به اکثریت هستند و مهم‌ترین رسالت زنان فرهیخته و نخبه در عصر حاضر، بیدارکردن زنان و دختران از خواب غفلت، ایجادکردن فضای آزاداندیشی، و به خود آوردن آنهاست.

  مسئول مؤسسه قرآن‌پژوهی صدرا با بیان اینکه مهم‌ترین نقش را چه در روشنگری، و چه مبارزه برای رفع ظلم از زنان، تشکل‌های مردمی مستقل، متعهد و هوشمند به عهده دارند، گفت: امروز تشکل‌های انقلابی زنان، از یک مسئولیت تاریخی برخوردارند. نگویند بودجه و امکانات برای کار نداریم؛ بله بودجه و امکانات نیست، اما ما باید از شهدا که جان خود را برای حفظ و اعتلای اسلام پای کار آوردند درس بیاموزیم و از خودمان مایه بگذاریم. ما امروز زنان غیرتمندی را سراغ داریم که در زیرزمین خانه خود و با فروش النگو و انگشتر خود، بی‌منت کار فرهنگی می‌کنند.
  نجیر اسارت از پاهای اوست