1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

مهم : آموزش ایجاد یک پست مفید

شروع موضوع توسط farshid73 ‏Jan 11, 2016 در انجمن آموزش های انجمن

1. به نام خدا.
    باسلام خدمت کاربران و کادر میریت و ناظران انجمن.
    امروز دورهم جمع شدیم تا به مسائل مهمی که همه و همه باعث این شدن تا سایت به مقدار زیادی اُفت پیدا کنه بپردازیم.
    ازدوستان میخوام به دقت به تمامی نکاتی که عرض میکنم توجه داشته باشند:

1- اول ازهمه اینکه این انجمن فقط و فقط به خاطرشمابچه های گل داره به کاره خودش ادامه میده و ادمین سایت هم سالیانه متحمل هزینه های بالای هاست و دامین برای شما عزیزانه.
    ادمین ازشماهابعنوان کاربراش میخواد که خودتون به انجمن کمک کنید تا رنکینگ انجمن توی الکساوگوگل هرروزبهتروبهتربشه.
    شایدبعضی هاحتی تابحال اسم الکساروهم نشنیده باشند.

Alexa.com یکی از سایت های فرعی Amazon.com است و وب سایتی است که اطلاعاتی را درباره درجه میزان بازدید ( ترافیک ) وب سایت ها ارائه می کند. رتبه الکسا با توجه به تعداد افرادی که بوسیله نوار ابزار الکسا ( Alexa Toolbar ) یک وب سایت را مشاهده می کنند اندازه گیری می شود.

رتبه الکسا چیست ؟

upload_2016-1-11_14-27-39.

در واقع ، رتبه الکسا یک سیستم درجه بندی است که بر روی تعداد بازدیدکنندگان یک وب سایت که نوارابزار الکسا را نصب کرده اند پایه گذاری شده است.
    رتبه ترافیک پایه گذاری شده بر مجموع بازدید 3 ماه از بازدیدکنندگانی است که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند و یه اندازه گیری ترکیب شده از تعداد بازدید صفحات از هر بازدیدکننده و تعداد بازدیدکنندگان است. به عنوان مرحله اول ، محاسبات روزانه الکسا بروی تعداد بازدیدکنندگان و تعداد بازدید از صفحات برای همه سایت های روی اینترنت است.

خب امیدوارم همه شناخت کاملی از این سایت داشته باشند.
    پس ماباید رتبمون رو توی این سایت بالا ببریم.
    همونطور که میدونین رتبه ی انجمن تا همین الان روی 405 هزاره که برای یه انجمن با این سابقه خیلی زیاده
    یعنی ماتوی دنیا 405 هزارمین سایت بودیم که این واقعا جای تاسف داره و آخرین بازدید من از السکا که همین دیشب بوده اینو نشون میده :

2- نکته ی بعدی اینه که پیج رنک گوگل ما 1 هست که این واقعا ناراحت کننده اس.(پیج رنک در واقع سیستم امتیاز دهی گوگل به وبسایت هاست که اون هایی که پیج رنکشون بالا باشه توی صفحه ی اول جست و جو میان)

یعنی ما کلی اُفت داشتیم توی این مدت که این به چند دلیله:

الف) اولین گزینه متاسفانه کپی پیست کردن مطالب بدون حذف لینک هایی هست که توی مطلب کپی شده وجود داره که البته در راستای رفع این مشکل کاربر New_Sense عزیز

برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید

رو ترتیب دادن که خواهش میکنم دوستان حتما

رو بخوانند و عمل کنند.

ب)دومین گزینه ندادن لینک به مطالبیه که ارسال می کنید همچینین نزدن برچسب ها به همون مطلبه.
    آره دوستای گلم یکی از دلایلی که رتبه ی سایت انقده نزولی بوده اینه که ماها یعنی همه ی بچه ها به مطالبی که پست میکنیم لینک نمیدیم.
    حالا ممکنه بعضی از دوستان لینک داده به مطالب رو هم بلد نباشن که من در همین تاپیک بهتون طریقه ی لینک دادن به مطالب رو هم توضیح میدم.
    دوستای گلم دقت کنند که لینک داده به جمله ها کاملا اشتباهه.
    شما باید به کلمه ها لینک بدین نه به جمله ها.
    در تاپیک هایی مشاهده شده که کاربران یا اصلا لینک نمیدن به مطالبشون یا اگر هم زحمت میکشن لینک میدن به جای کلمه با جمله لینک میدن.

ج)سومین گزینه اینه که برای سایت باید تبلیغات بشه.
    لینک دادن یکی از راه های تبلیغه اما ما باید با وبلاگ های پر بازدید و وبسایت ها هم تبادل لینک داشته باشیم.اگه شما بتونین به وبلاگ ها و نویسنده هاشون پیشنهاد بدین که انجمن رو لینک کنن این واقعا عالیه.ازتون میخوام که همه به هم کمک کنن.
    اگ وبلاگ دارین انجمن رو حتما حتما لینک کنین و یا لوگوی انجمن رو توی وبلاگتون قرار بدین.

اما بریم سر آموزش اصلی :

مطمئنا همه ی شما با نحوه ی ارسال مطلب آشنا هستید و من نمیخوام چیزایی که میدونید رو بازگو کنم ولی به این نکته توجه داشته باشید که سعی کنید مطالبتون رو در بخش (انجمن) مربوطه ارسال کنید.

بعد از اینکه انجمن مربوط به مطلبتون رو پیدا کردین روی کادر "ارسال موضوع جدید" کلیک کنید و منتظر باشید تا صفحه ی جدید براتون باز بشه.

2d4ac406924549837773443562350187.
    دوستان اگه عکس قابل خوندن نبود میتونین اونو در سایز اصلی از

ببینید

1) دراین قسمت عنوان مطلبتون رو وارد کنید(بنویسید).

2) محتوای مطلبتون رو میتونید اینجا وارد کنید(بنویسید).

3) این گزینه در واقع حذف قالب بندیه و موقعی به دردتون می خوره که میخواین یک مطلبی رو که کپی کردین به حالت ساده دربیارید.(فونت ها رو به شکل ساده در میاره)

4) برای درج ویدئو از این گزینه میتونید استفاده کنید(از سایت های یوتیوب ، اپارات ، فیسبوک و... پشتیبانی میکنه).دقت داشته باشید لینک ویدئوتون رو بین تگ های قرار بدین.
    5) گزینه ی جاستیفای (Justify) همون وسط چین خودمونه با این تفاوت که همه ی سطر ها رو بصورت مرتب وسط چین میکنه.

6) ای ن گزینه کارش اینه که یکی از عکس هایی رو که شما توی رسانه ی خودتون دارید به مطلب الحاق میکنه.

7)برای درج موزیک (اهنگ) از این گزینه میتونید استفاده کنید.دقت داشته باشید لینک موزیکتون رو بین تگ های قرار بدین.

8) برای درج شکلک هم می تونین از این گزینه استفاده کنین.

9) این گزینه بهتون دسترسی به چهار گزینه ی دیگه رو میده که من جداگونه هر کدوم رو در زیر توضیح میدم :

نقل و قول : این گزینه اولین گزینه ای هست که پیش روتونه و میتونید مطلبی رو از جایی دیگه نقل و قول کنید(جمله رو کپی روی مطلب درگ کنید و این گزینه رو بزنید یا این گزینه رو بزنید و مطلب مورد نظرتون رو بین تگ های
    قرار بدید)

متن مخفی : این گزینه رو شما معمولا بهش برخوردید و گزینه ی خیلی خوبی برای کم کردن حجم مطالب تاپیک و در نتیجه بالابردن سرعت بارگذاری تاپیک میشه.
    برای استفاده از این ویژگی کافیه که متن مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید و این گزینه رو بزنید(ازتون میخواد برای متن مخفی یه عنوان انتخاب کنید اما میتونید عنوانی هم انتخاب نکنید)یا این گزینه رو بزنید و متن مورد نظرتون رو بین تگ های
    متن مورد نظر شما
    بگذارید.

کد : گزینه ی بعدی کد هست که اگه کسی میخواد کدی از کدهای php و html رو بنویسه میتونه از این گزینه استفاده کنه.(من واردش نمیشم)

خط خورده : از این گزینه میتونید برای پر جلوه نشون دادن مطلبی که میخواید بگید استفاده کنید.

10) گزینه ی دهی وجود نداره...خودمم گزینه 10 که خسته شدم پشت کامپیوتر!

مهم : 11) کادر شماره ی 11 شامل یه سری ویرایشگر های نگارشیه که مطمئنم شما از من بیشتر ازشون میدونید فقط دو تا گزینه هست که اونارو توضیح میدم :

گزینه های b44e6af2df2f8d5275bf97559b4eff72. (درج پیوند و حذف پیوند)

این گزینه ها یکی از کاربردیترین گزینه ها برای نگارش هستند چندرین کاربرد دارن به این ترتیب که اگه شما میخواید به مطلبی لینک بدید یا از مطلبی(که کپی کردید و دارای لینک های مربوط به اون سایت هست) لینک ها رو حذف کنید از این گزینه ها استفاده می کنید.

دیدید وقتی میخواین آدرس یه سایت رو به یه نفر بدین مجبورین آدرس رو بصورت کامل برای اون طرف بفرستین؟حالا آدرسه انگلیسیه و مطلبی که شما دارین فارسیه مثلا اینجوری

ثبت نام صندلی داغ

میبینید چقد بهم ریخته و نامرتب به نظر میاد؟

حالا این یکی رو ببینید :

چه مرتب و منظمه!!!

حالا کار این دو تا گزینه همینه که از این بهم ریختگیا جلوگیری کنه و شما راحت بتونین به مطلبتون لینک بدین.

توی تاپیکاتون از این گزینه استفاده کنید و به مطالبتون(کلمه های مطلبتون نه جمله ها) لینک صفحه ی اصلی انجمن رو بدید.برای مثال به نمونه ی زیر توجه کنید :

آموزش

آیفون

من الان به یک کلمه از مطلبم لینک دادم(سعی کنید به کلماتی لینک بدید که فکر میکنید توی اینترنت کاربر دنبالشون میگرده)

برای حذف پیوند(لینک) هم که دوست عزیزمون New_Sense

رو ترتیب دادن که خواهش میکنم دوستان حتما

رو بخوانند و عمل کنند.

مهم : 12)آخرین گزینه هم برچسب ها هستند.برچسب ها در واقع مثل لینک ها جزء مواردی هستند که کاربر رو از موتور های جستجوگر به سایت (انجمن ، وبلاگ و ...)میبرن.چطوری؟مثلن یه کاربر سرچ میکنه دهه هفتادیا ؛ موتور جستجوگر سایت هایی رو بالامیاره که این عبارت رو داشته باشن (یا اصطلاحا این عبارت از اون سایت توی موتور جست و جو ایندکس شده باشه).

از اونجایی که این آموزش فقط و فقط بخاطر شما ترتیب داده شده ازتون خواهش میکنم این دو مورد آخر رو رعایت کنید توی پست هاتون.

درپایان اگر کسی جایی از آموزش رو نفهمید خوشحال میشم راهنماییش کنم.

موید باشید

kimia@، Gøłšαツ، اترو و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. این جمله قرار بود بصورت انگلیسی و فارسی در کنار هم در بیاد مثل این :

تغییر استایل از پائین صفحه و یا لینک

kimia@، Gøłšαツ، Aysa و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.