1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

مهم‌ترین چالش‌های زنان و دختران در آمریکا

شروع موضوع توسط Jud/Abbot ‏Apr 17, 2015 در انجمن مطالب جالب

 1. Jud/Abbot

  Jud/Abbot دختر همیشه خندون

  10,718
  18,141
  49,211
  هم‌ترین معضلات زنان آمریکایی نابرابری در مزد، چالش‌های حوزه سلامت و امنیت شمرده شده است. در جامعه امروز آمریکا، احتمال اینکه زنان جوان بیش از مردان جوان از دانشگاه فارغ‌التحصیل شوند، بیشتر است و لذا درآمد بیشتر زنان در مقایسه با مردان پیش‌بینی می‌شود. با این حال هنوز میزان درآمد زنان در مقایسه با مردان کمتر ارزیابی شده و همین امر دارای آثاری بر خانواده‌های آمریکایی بیان شده است. در واقع، درآمد زنان هنوز در مقایسه با مردان، 78 سنت در مقابل 1 دلار در محیط کار است، که البته زنان غیرسفیدپوست کمتر از این هم دریافت می‌کنند.

  این معضل، تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر زندگی زنان سرپرست خانوار که درصدد تأمین آینده مطلوب‌تر برای کودکان خود هستند، دارد و این مسئله با توجه به این‌که 40 درصد افراد نان‌آور و سرپرست خانوار را در آمریکا زنان تشکیل می‌دهند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

  علاوه بر معضلات اقتصادی، ارتکاب خشونت علیه زنان در خانواده و محیط کار از دیگر معضلات زنان و دختران در این کشور اعلام شده است.

  به علاوه، آمریکا تنها کشور صنعتی و یکی از معدود کشورها در جهان اعلام شده است که مرخصی زایمان (با حقوق) در آن پیش‌بینی نشده است؛ اگرچه اذعان می‌شود که رویکرد خانواده‌های آمریکایی طی نیم‌قرن اخیر تغییر کرده، اما راهبردها و سیاست‌های اشتغال آن تغییری نداشته است.

  همچنین خشونت، تهاجم جنسی، و اذیت و آزار خانگی از دیگر معضلات زنان و دختران آمریکایی شمرده شده است. از هر 5 زن، یک نفر در محیط دانشگاه قربانی تهاجم جنسی می‌شود و اقلیت‌ها و زنان جوان با بالاترین آمار خشونت خانگی و تهاجم جنسی مواجه‌اند.

  به گزارش مهرخانه، آمریکا با صراحت خود را یکی از 7 کشور غیرعضو کنوانسیون محو کلیه اشکال تبعیض علیه زنان اعلام کرده است، اما برنامه‌ها و سیاست‌های خود را در حوزه زنان کارآمد شمرده است، (9) و البته نکته مهم آن است که برنامه‌ها و راهبردهای مصوب خود را نه فقط برای زنان و دختران در قلمروی آمریکا یا تحت صلاحیت آن، مفید و مؤثر قلمداد کرده، بلکه سخن از برنامه‌های جهانی برای مقابله و حل معضلات زنان و دختران در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی می‌کند که البته به طور جدی محل تأمل و تردید است.