1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

مهمترین عناوین سیاسی؛ از تهدید ایران از سوی آمریکا تا احتمال خروج ایران از ان.پی.تی

شروع موضوع توسط behnam7503 ‏Apr 8, 2013 در انجمن اخبار سیاسی

 1. behnam7503

  behnam7503 ناظم انجمن

  3,894
  10,962
  1,860
  مهمترین عناوین سیاسی؛ از تهدید ایران از سوی آمریکا تا احتمال خروج ایران از ان.پی.تی

  وزیر خارجه آمریکا، ایران را تهدید کرد!/ فعالیت های آمریکا و اسرائیل در نزدیکی مرزهای ایران/ گزینه خروج از ان.پی.تی روی میز ایران
  ef240d732fe5983c906201cef87e53ee.
  وزیر خارجه آمریکا، ایران را تهدید کرد!
  جام سیاسی؛ سایت رادیو فردا(Radio Farda) نوشت: «جان کری وزیر خارجه آمریکا در استانبول گفت شش قدرت جهانی برای پایان دادن به مناقشه هسته‌ای با ایران، به مذاکره ادامه می‌دهند اما تاکید کرد این روند برای همیشه نخواهد بود.»

  جان کری روز یکشنبه افزود که دیپلماسی وظیفه‌ای سخت و دردناک است و باید برای آن صبور بود.
  وزیر خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری با همتای ترکِ خود و پیش از گفتگو با نخست وزیر ترکیه درباره موضوعاتی چون صلح خاورمیانه و سوریه نیز اظهاراتی را بیان کرد.

  او همچنین درباره عادی سازی روابط بین اسرائیل و ترکیه گفت: «واشنگتن برای این موضوع ضرب الاجلی تعیین نمی کند اما در عین حال بر اهمیت این روند تاکید کرد.»

  فعالیت های آمریکا و اسرائیل در نزدیکی مرزهای ایران

  جام سیاسی؛ به گزارش سایت صدای روسیه(RUVR)، رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریکا در آذربایجان یک پایگاه نظارت الکترونیکی برای پیگیری حوادث داخل ایران مستقر کردند. با توجه به برخی از گزارش ها، صهیونیست ها در صورت حمله نظامی به ایران از سرزمین گرجستان و آذربایجان استفاده خواهد کرد.

  به گزارش رادیوی آمریکایی WNWI، ایالات متحده آمریکا به دنبال جلب این کشورها به رزمایش های خود است. وزیر دفاع آمریکا بعد از رزمایش نظامی منظم سالانه گرجستانی و آمریکایی گفت که در سال 2014 به احتمال زیاد ترکیه و آذربایجان به این رزمایش ها بپیوندند. تفلیس با این کشورها همکاری های نظامی "ویژه" دارد.

  در حال حاضر در آذربایجان تمرکز نیروهای آمریکایی و صهیونیستی مشاهده می شود اما نه واشنگتن و نه تل آویو هرگز اعتراف نخواهند کرد که نیروهای آنها در نزدیکی مرز ایران متمرکز شده اند. با این حال، رژیم صهیونیستی بخش قابل توجهی از نیروی هوایی خود را در آذربایجان تمرکز کرد.

  گزینه خروج از ان.پی.تی روی میز ایران

  جام سیاسی: "علاء الدین بروجردی در گفت و گو با برنامه " من طهران " شبکه خبری العالم در باره واكنش ايران به اقدامات احتمالي غرب مبني بر تشديد تحريم و احاله مساله هسته اي ايران به شوراي امنيت سازمان ملل متحد ؛ اظهار كرد:همه گزينه ها در مجلس شوراي اسلامي ايران روي ميز است.  وي گفت : قابل قبول نيست كه ايران به ان. پي. تي و مقررات آژانس احترام بگذارد، ولي آمريكا و غرب ، ان. پي. تي از جمله ماده 6 ( كاهش تسليحات هسته اي ) و ماده 4 (حق مسلّم هسته اي ايران) آن را نادیده بگیرند؛ لذا در اين صورت دليلي ندارد كه ايران عضو ان پي تي باشد و مجلس شوراي اسلامي مي تواند در اين امر بازنگري كند.

  وي افزود : ما نمي توانيم در قبال ظلمي كه به ملت ايران مي شود ، بي تفاوت باشيم البته اين يك تصميم راهبردي است كه شوراي عالي امنيت ملي بايد اتخاذ كند ولي مجلس براي دفاع از حقوق ملت از ظرفيت خود استفاده خواهد كرد .

  رئيس كميسيون امنیت ملی و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي درباره تاثير انتخاب رييس جمهوري جديد بر پرونده هسته اي ايران گفت: طبق قانون اساسي، سياستگذاري هاي كلان با مقام معظم رهبري مي باشد، اين يك جايگاه ثابت بوده و سياستها تعيين، تصويب و تقسيم شده است.


  وي افزود : نقشه راه ما در فعاليتهاي صلح آميز هسته اي كاملا مشخص است، دولتها حداقل تاثير را در آن دارند، بنابراين فكر نمي كنم بعد از انتخابات اتفاق خاصي رخ دهد، جز اينكه همين خط مشي به عنوان يك خواست جدي مبتني بر عزم ملي توسط دولت ادامه خواهد يافت.

  وي درباره اينكه موانع اصلي در مسير موفقيت گفت وگو ها چيست، اظهاركرد: آمريكاييها بر اساس مقررات آژانس و ان. پي. تي، بايد يك نگاه فني، تخصصي و حقوقي نسبت به فعاليتهاي هسته اي داشته باشند؛ اما نگاهشان سياسي است. مي گويند 20 درصد غني سازي را متوقف كنيد در حالي كه اين رقم و حتي 30 و 50 درصد بر اساس مقررات آژانس به منظور رفع نياز مجاز است.

  وي ادامه داد : خط قرمز، بمب هسته اي است كه ما با آن مخالفيم و تنها كشوري هستيم كه علاوه بر تعهد نسبت به ان. پي.تي، فتواي عظيم ديني را نيز در اين زمينه داريم، لذا جديت جمهوري اسلامي ايران در زمينه مخالفت با ساخت بمب هسته اي فراز مهمي در جنبه اعتمادسازي است.

  بروجردي با اشاره به اينكه غربي ها همچنين تعطيل شدن " فردو" را مي خواهند، خاطرنشان كرد : فردو براي مصون نگه داشتن تجهيزات هسته اي از خطر بمباران هوايي جنگنده هاي رژيم صهيونيستي يا موشكهاي اين رژيم است و هيچ عاقلي ثروتش را در معرض هدف دشمن قرار نمي دهد.

  وي تصريح كرد : ايران از هر مطلب منطقي كه پايه آن عهدنامه ان. پي. تي و مقررات آژانس باشد، استقبال مي كند و هر چه غيرقانوني و بر اساس زور آمريكا باشد، با آن مخالف است.

  رئيس كميسيون امنيت ملي وسياست خارجي مجلس شوراي اسلامي ادامه داد : اگر تحريمها برداشته شود ما متناسب با رفع تحريم آمادگي آن را بر اساس عدم نياز مقطعي و نه دائمي داريم تا اعتمادسازي را بر اساس توافق به ثمر برسانيم.

  بروجردي با اشاره به اينكه اگر قرار است كه در زمينه هايي مثل غني سازي 20 درصد همكاري كنيم ، حتما در ازاي آن بايد تحريم ها عليه ايران برداشته شود ؛ يكي از دلايل به نتيجه نرسيدن مذاكرات را تناسب نداشتن خواسته غربي ها با امتيازهايي كه به ايران پيشنهاد مي كنند ، ذكر كرد.

  وي افزود : بايد بر گفتار و پيشنهادهاي آنان منطق حاكم باشد ، به همين دليل سعي كرديم با تركيب پيشنهادهاي مطرح شده در مسكو و آلماتي يك طرح جديد ارائه كنيم كه بر آن نوعي عدالت و منطق حاكم است و آن ها چون اين پيشنهادها جديد بود ، گفتندكه مي خواهند آنرا بررسي كنند و قرار است كه اين پيشنهادها را بررسي و دور بعد درباره نتايج بررسي ها مذاكره شود.

  نماينده مجلس شوراي اسلامي با اشاره به طرح برخي پيشنهادها از جمله لغو تحريم فروش طلا و صادرات مواد پتروشيمي به ايران در مذاکرات آلماتی ، خاطرنشان كرد : آنها بايد يك پيشنهاد و برنامه زمان بندي شده ارائه كنند كه در آن مراحل اوليه تانهايي مشخص باشد ، ولي اين اتفاق نيفتاده و تازماني كه چنين امري اتفاق نيفتد، مذاكرات به نتيجه مطلوبي نخواهد رسيد.

  وي از دست نيافتن به توافق براي ارائه چنين طرحي به عنوان يكي از نكات مورد اختلاف ياد كرد و افزود : آنها مي گويند كه ايران بايد گام هاي اعتمادسازي را بردارد و بعداً ما وارد مراحل بعدي مي شويم.در حالي كه ايران تجربه تلخي از غربي ها دارد به اين نحو كه "يو سي اف" اصفهان ، نطنز و قطعه سازي را تعطيل كرد به عبارت ديگر آژانس بين المللي انرژي اتمي اينها را تعطيل كرد؛ ولي ما بعداً غرب به تعهدات خود عمل نكرد و وضعيت راعادي نساخت؛ لذا معتقديم كه سناريو بايد از اول تا انتهايش مشخص شود و به هيچ وجه دوباره در دام آنها گرفتار نخواهيم شد.

  وي گفت : اگر دولت ايران بخواهد چنين كاري بكند ، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مخالفت مي كنند، جلوي دولت را مي گيرند و اجازه نخواهند داد كه اين حق مسلم ملي ما با ترفند هاي آمريكا ناديده گرفته شود.آمريكايي ها بايد قواعد بازي را رعايت كنند و بدانند كه اعتماد سازي جاده اي دو طرفه است و بايد در آن براساس منافع متقابل و صداقت عمل كنند.

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مخالفت غربي ها با پيشنهاد ايران را موجب ادامه شكست غرب و آمريكا توصيف كرد و گفت: آمريكا در 10 سال گذشته اصرار مي كرد كه ايران نبايد به فناوري هسته اي دسترسي پيدا بكند؛ ولي امروز ايران پس از ده سال به فناوري هسته اي به طور كامل دسترسي يافته كه شامل استخراج تا غني سازي اورانيوم مي شود بنابراين آمريكا در اين ده سال بازنده بوده و ايران برنده ميدان شده است.

  وي افزود : غربي ها دانشمندان هسته اي ايران را ترور كردند كه اين ، اقدامي بسيار ضدانساني و وحشيانه است ولي به جاي 4 دانشمند هسته اي شهيد ايران ، صدها دانشمند در دانشگاه هاي ايران تربيت شده اند.

  وي گفت : تمهيدات لازم براي حفظ جان دانشمندان ايراني و جلوگيري از تكرار چنين حوادث تلخي انديشيده شده است.
  کد خبر: 165377
  تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۱/۱۹ - ۰۶:۴۸
   
  مهربون، Sonya، saeid-ha و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
 2. sajad0g

  sajad0g

  680
  2,333
  476
  اویل
   
  behnam7503 از این پست تشکر کرده است.
 3. Sonya

  Sonya حس خوبيه ببینی یه نفر همه رو بخاطر تـــو پس زده

  10,221
  58,696
  33,823
  اين آمريكا هي تهديد ميكنه آخرشم هيچ غلطي نميتونه بكنه.مرسي:22::22::22::22::22:
   
  مهربون و behnam7503 از این پست تشکر کرده اند.
 4. behnam7503

  behnam7503 ناظم انجمن

  3,894
  10,962
  1,860
  ایران کشوری هستش قدرتمند ، پس باید هم از ایران بترسند، خواهش میکنم سونیا لطف داری
   
  مهربون و Sonya از این پست تشکر کرده اند.
 5. Sonya

  Sonya حس خوبيه ببینی یه نفر همه رو بخاطر تـــو پس زده

  10,221
  58,696
  33,823
  :55::55::55::55::55::55::55::55::55::55::55::55:
   
  مهربون و behnam7503 از این پست تشکر کرده اند.