1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

ملا نصرالدین

شروع موضوع توسط TODELYA ‏Jan 8, 2015 در انجمن مطالب جالب

1. TODELYA

TODELYA خداحافظ

2,151
    9,917
    25,629
    مجلس عروسی یکی از بزرگان بود و ملا نصرالدین را نیز دعوت کرده بودند .وقتی می خواست وارد شود، در مقابل اودودرب وجودداشت بدین مضمون: از این درب عروس و داماد وارد می شوند و ازدرب دیگر دعوت شدگان.ملا از درب دعوت شدگان وارد شد.در انجا هم دو درب وجود داشت و اعلانی دیگر : از این درب دعوت شدگانی وارد می شوند که هدیه آورده اند و از درب دیگر دعوت شدگانی که هدیه نیاورده اند.ملا طبعا از درب دومی وارد شد.ناگهان خود را در کوچه دید،همان جایی که وارد شده بود!این داستان حکایت زندگی ماست.کسانی را به زندگی مان دعوت می کنیم(رابطه هایی را آغاز می کنیم) اما وقتی متوجه می شویم از آنها چیزی عایدمان نمی شود ، رابطه را قطع و افراد را به حال خودشان رهامیکنیم.روابط عاطفی چیزی بیش ازالگوی حاکم برمناسبات تجاری واقتصادی نیست.عشق برمبنای ترس و ضعف محاسبه گراست.اگرمحبتی میکنیم توقع جبران داریم دوست داشتن های ما قیدوشرط وتبصره دارد.حساب کتاب دارد.اگر کسی رادوست داریم به خاطراین است که لیوان نیازمان پرشود.اگر رابطه ای سود آور نباشد آن راادامه نمیدهیم.چه ستمگراست انکه ازجیبش به تو میبخشد،تاازقلبت چیزی بگیرد.

Frozen Heart از این پست تشکر کرده است.
  2. TODELYA

TODELYA خداحافظ

2,151
    9,917
    25,629
    سخنران یک بیست دلاری رابالای دست برده بوداز افراد حاضردرسمینارپرسید:چه کسی این ۲۰ دلار را می‌خواهد؟دستهاهمه بالارفت اوگفت:قصد دارم این اسکناس را به یکی از شمابدهم امااول اجازه بدهید کارم را انجام دهم.سخنران ۲۰ دلاری را مچاله کرد و دوباره پرسید:هنوز کسی هست که این اسکناس را بخواهد?دستهاهمچنان بالابود.اوگفت:خب اگر این کاررابکنم،چه می‌کنید؟سپس اسکناس را به زمین انداخت وآنرا زیر پایش لگدکرد.۲۰ دلاری مچاله و کثیف را،ازروی زمین برداشت وگفت:کسی هنوز این را می‌خواهد؟دستهابازهم بالابود!سخنران گفت : دوستان من،شماهمگی درس ارزشمندی را فرا گرفتید در واقع چه اهمیتی داردکه من با این ۲۰ دلاری چه کار کردم؛مهم این است که شما هنوز آنرا می‌خواهید . چون ارزش آن کم نشده این اسکناس هنوز ۲۰ دلار می‌ ارزد.خیلی وقت‌هادرزندگی شرایطی پیش می‌آید که زمین می‌خوریم،مچاله وکثیف می‌شویم،احساس می‌کنیم که بی‌ ارزش شدیم،امااصلاًمهم نیست که چه اتفاقی افتاده و چه اتفاقی خواهد افتاد!شماهرگز ارزش خود را را از دست نخواهید داد ؛ کثیف یا تمیز ، مچاله یا تاخورده ، هنوز برای کسانی که شما را دوست دارند ارزشمند هستید .....

εℓεŋą-ε و Frozen Heart از این پست تشکر کرده اند.
  3. εℓεŋą-ε

εℓεŋą-ε اینے کِ الـان هَستَمـ . آرزوی بچگیـامـ نَبـود ..! همراه انجمن

1,275
    14,100
    32,882
    مرسی

TODELYA از این پست تشکر کرده است.