1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

مقایسه دیدگاه اسلام و مسیحیت درمورد “اسلام یا مسیحیت؟”

شروع موضوع توسط Niloufar ‏Apr 14, 2015 در انجمن مذهبی

 1. نظر مسيحيت

  در خصوص 2 سئوال مطرح شده مسلما اگر بایستی یکی از دو دین اسلام یا مسیحیت را برمیگزیدم مسیحیت را بدون هیچ شکی بر می گزیدم.

  من به عنوان مسیحی احتمال درستی مسیحیت را 100 % می دهم . احتمال درستی مسیحیت برای من مثل این است که در روز 100 % مطمئنم روز است و در شب 100% مطمئنم شب است. احتمال درستی مسیحیت مثل این است که یک مرد 100% از مرد بودنش و یک زن 100% از زن بودنش اطمینان دارد.

  اما چرا مسیحیت را بر می گزیدم و چرا از احتمال درستی مسیحیت یقین کامل و 100 % دارم را به اختصار توضيح می دهم.  1- خدای مسیحیت خدای نجات دهنده است :
  تنها در مسیحیت به نجات از گناه ، جهنم و شيطان تاکيد خاصی وجود دارد و عملا چنين نجاتی بوسیله خون عیسی مسیح خداوند اتفاق می افتد ، تنها مسیحیان دارای تولد تازه هستند که مطمئنند 100 % به بهشت می روند و در اين شادی زندگی می کنند.  2-خدای مسیحیت خدای زنده است :
  یعنی خدای که می بیند ، می شنود ، حرف می زند ، معجزه می کند و حضور او را می توان حس کرد. خدای مسیحیت را صرفا نمی توان در کتب و با فلسفه و عقل شناخت ، او خدای واقعی است و خود را همانطور که هست به دنیا می شناساند.  3- شخصیت بی نظیر و غیر قابل مقایسه عیسی مسیح دلیلی است بر مسیحی بودن تمام مسیحیان. (پیشنهاد می شود انجیل عیسی مسیح خوانده شود و یا فیلم زندگی “عیسی مسیح” دیده شود و با شخصیت بی نظير و استثنایی عیسی مسیح آشنا شويد.)  4-حضور روح القدس در درون مومنین و کار وی در کلیسا و دنیا دلیلی است بر مسیحی بودن تمام مسیحیان.

  5- محبت خدا در صلیب عیسی مسیح ، پدر بودن خدا ، بخشنده و امرزنده بودن خدا ، مفهوم فیض و رحمت و …. دلیلی دیگری است بر مسیحی بودن.  6- دلایل علمی ، باستانشناسی ، تاریخی و تحقق پیشگویهای عهد عتیق و عهد جدید دلیل محکمی است بر حقانیت کتاب مقدس (تورات و انجیل) و مسیحیت  7- تجارب شخصی شامل عوض شدن و دگرگون شدن ملیونها انسان گناهکار ، شفای هزاران مریض ، ايمان استوار ملیونها شهيد و جفا دیده مسیحی ، پری روح القدس و عطایای کريزماتیک ملیونها مسیحی ، و ملیونها شهادت از کارهای خدا در نام مسیح و با ایمان مسیحی همه و همه گواه دیگری بر حقانیت مسیحیت می باشد.

  8- تاثيرات مثبتی که مسیحیت بر دنیا ، خط و زبانها ، تمدنها ، پیشرفتها ، حقوق زنان و کودکان ، مریضان و …. گذاشته است دلیلی دیگری بر برتری مسیحیت می باشد.

  خلاصه:
  من هیچ کس را نمی شناسم که مسیح را بشناسد و از حقانیت مسیحیت اطمینان نداشته باشد .
  در پایان به شما توصیه می کنم از اینترنت با جستجوی “چرا مسیحی هستم”و “شهادتهای مسیحی” و ملاحظه دلایل هزاران نفر مسیحی شده از طریق ماهواره بیشتر و بهتر می توانید بر حقانیت و برتری مسیحیت پی ببرید.
   
  H@MID از این پست تشکر کرده است.
 2. نظر اسلام

  باسلام خدمت شما پرسشگر محترم
  روال طبیعی و منطقی در بین عقلاء میگوید: اسلام ، برای اینکه بنده نگاهم ونگاه عقلاء عالم بر اینست که بشریت را به صورت یک کاروان عظیمی می بینیم که روی به سوی کمال عقلانی در حرکت است و دراین بین خداوند هم به کمک بشریت شتافته و انبیاء و ادیان را برای راهبری بشریت بسوی کمال ، فرستاده است بنابراین ادیان را یکی پس از دیگری برای کمک فرستاده است مثلا در دوره ای با کمک دین زرتشت و بعدش با کمک دین یهودیت ، دست بشر را گرفته وبه پیش اورده است و بعد از ان دین مسیحیت را با دست مبارک حضرت عیسی مسیح ، بر بشریت ارزانی داشته است و دست بشریت را گرفته وتا گامهایی به جلو برده است .

  حالا بشر در جایگاه خوبی از فهم وعقلانیت رسیده است و اکنون زمانی است که حضرت عیسی مسیح ، رهبریت کاروان بشری را به خاتمیت بسپارد و بشریت هم این امادگی را برای پذیرش ،پیدا کرده است وحالا حضرت محمد ص امده است از اینجا به بعد ایشان نقش رهبریت را پیدا کرده است ودیگر بشریت باید عنان کاروان را بدست با کفایت حضرت محمد ص بسپارد وباید حرف ها و دستورات او را به گردن نهند بپذیرند که ،همانگونه که دیگر ادیان گذشته در خدمت بشریت بوده اند ، دین خاتم هم در خدمت بشریت خواهد بود وبرای بشر وبه نفع بشر وبه سود بشر خواهد بود ونه تضاد با حق بشر واگر جایی اینگونه به ذهن کسی خطور نموده است را باید با تعقل قوی تر و بهتر ، در صدد رفع تعارض بر امد .
  درنتیجه انچه مطابق عقلانیت است ، به اینست که باید دین خاتم واخرین حرف خدا را در زندگی ،خویش اجرا وعمل کرد با اطمینان به اینکه این حکم واین برداشت ، برداشت درستی از دین اصیل است وبا عقل هم سازگار است مگر در مواردی که دیگر دست هر کسی بسته است و احکام توقیفیه باشند که فقط وفقط ،همان دستور شارع و حرف شارع بدون هیچ کم کاستی باید مد نظر قرار گیرد .باز نتیجه بعد از نتیجه اینکه ،برگشت به ادیان گذشته ،یک برگشت قهقرایی برای انسان بالغ و انسان امروزی که عقل کسی با ان کمتر کنار می اید.

  بنابراین ،با این عقل پرورش یافته انسان امروزی وبلوغ عقلانی وبا این موتور قوی عقلانی برگشت به ادیان گذشته ،مانند بکارگیری موتور جت (عقلانیت بالغ وبرتر) را در هواپیمای برادران رایت باشد !!!!!!!!!!!! وایا این عاقلانه است ؟؟؟؟؟؟؟ واما اینکه این دین خاتم ، نقش خاتمیتش را خوب بازی می کند ویا نه ؟ باید محققانه پیش رفت و نگاه کرد .
  موفق و پیروز باشید.
   
  H@MID از این پست تشکر کرده است.