1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

مشکلات ازدواج جوانان

شروع موضوع توسط آنه شرلی ‏May 26, 2013 در انجمن خواستگاری و ازدواج

1. آنه شرلی

آنه شرلی آرام و مهربان

521
    2,201
    649
    سلام بچه ها :68:
    به نظر شما مهمترین مشکلات سر راه جوانان برای ازدواج چیه؟
    چرا سن ازدواج بالا رفته؟
    چرا روابط بین دختر پسرا زیاد شده ولی ازدواج نمیکنن؟
    لطفا همراهی کنین شاید تونستیم حل کنیم!!

behnam7503 از این پست تشکر کرده است.
  2. آنه شرلی

آنه شرلی آرام و مهربان

521
    2,201
    649
    بنظر من یکی از دلایلش راحت طلبیه اینکه میخوان همه چی آماده داشته باشن بعد ازدواج کنن!

behnam7503 از این پست تشکر کرده است.
  3. behnam7503

behnam7503 ناظم انجمن

3,895
    10,884
    1,729
    همه جوانها دوست دارن ازدواج کنند ولی با این تورمی که تو کشور هست و گرانی بازار دلو دماغی برای ازدواج نمی مونه ، قیمت اجناس داره سر به فلک میکشه ، حقوق شده 500 تومن و خرجها شده 1 میلیونو 500 یعنی دقیقا 3 برابر ، چطور میشه دیگه ازدواج کرد ، اگه ارزانی بود دختر و پسر وسعشون میرسید ، دزدیها کم میشد ، دلها از غم خالی میشد ، الان دیگه تو این دوره زمونه همه دنبال پول درآوردنن که خرجشونو بگذرونن و محتاج نباشن به نظر من مشکل اصلی جامعه برای ازدواج گرانی هستش
    ،

آنه شرلی و alakimalaki از این پست تشکر کرده اند.
  4. *امين*

*امين* *امین*

8,446
    23,155
    1,128
    نخیر . برا اینکه از توقع هاشون کوتاه نمیان . همه میگن گرونیه . همه میگن تورم . ولی سطح توقع شون بیشتر میشه
    مهریه فلان قدر (اگه مثلا 14 تا باشه جلو در و همسایه بده . فامیل چی میگه . مگه دخترمون رو از سره راه آوردیم)
    جاهاز باید چند تیکه رو بدید( این و اون و اون یکی رو) [ من خودم حاضرم بدونه هیچ گونه جهاز دختر بیاد . خودمون باهم با تلاش همه چی رو جور کنیم . ولی کو همیچین آدمی که پایه باشه]
    طلا و جواهر سره عقد و عروسه این جوری ( حتما باید قیمتش از انقدر هم کمتر نباشه)
    خونه اینجوری
    ماشین
    حقوقت فلان قدر
    بگید بریم بمیریم .

واقعا خانواده ها گندش رو درآوردند . تازه گاهی دختره هم همراهی میکنه .
    یه حسابه سر انگشتی کنیم با خرج و مخارج مراسم ها زیره صد میلیون نمیشه .
    از کجامون بیاریم ؟؟؟ بایدم بریم دنباله دختر بازی

گلناز، sara، آنه شرلی و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. behnam7503

behnam7503 ناظم انجمن

3,895
    10,884
    1,729
    پس گرونیه داداشم

گلناز و آنه شرلی از این پست تشکر کرده اند.
  6. *امين*

*امين* *امین*

8,446
    23,155
    1,128
    گرونی مسئله نیست . میزان فهم و عقل و شعورمونه که اجازه نمیده جوونا ازدواج کنند
    میزان خودخواهی خانواده ها. که میخوان کمبودهای زندگیشون رو اوله زندگی یهو همهشو داماد محیا کنه برا دخترشون

گلناز، sara و آنه شرلی از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. آنه شرلی

آنه شرلی آرام و مهربان

521
    2,201
    649
    آره توقعات زیاده ولی از هردو طرف. خیلی از پسرا واسه جهیزیه سفارشات میدن.
    ولی به نظر من پسری که یه شغل داشته باشه کافیه . وسایل اولیه زندگی رو که خانواده ها میدن واسه باقیشم خدا بزرگه واقعا هم بزرگه
    باور کنید ازدواج برکتی به زندگی میده که حد نداره به شرطی که توقعاتشون کم نه در حد معمول باشه

ا مین و sara از این پست تشکر کرده اند.
  8. sara

sara ♥ مـــلـــکــه انـجـمـن ♥

3,121
    7,347
    907
    یکی از دلایلش اینه ک میخوان هم آزادیشونو داشته باشن هم حالشو ببرن...هم خرو میخوان هم خرما
    توقعام خیلی رفته بالا، ترس از شکست دارن از بس طلاق زیاد شده از بس چیزای عجیب غریب دو رو برشون میبینن
    چشم و هم چشمی شده
    کلا خیلی سخت میگیرن

rezau و ا مین از این پست تشکر کرده اند.
  9. من حاضرم امین ننه بابامم هم مشکلی ندارن اصن خودمون کمک می کنیم یه عروسی انچنانی بگیری توبگو حاضری با اون مشخصات من ازدواج کنی نه تو بگو هستی؟

10. توقعات تو ایران خیلی زیاده واسه همین هیچ کدومتون نمی خواین همه جای کشور این بحث هست ولی تو اینجا بیشتر