1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

مخدر4:ریتالین

شروع موضوع توسط Farshid ‏Apr 7, 2012 در انجمن معرفی انواع مواد مخدر و مشروبات

1. سلام فضا نوردان
    این مخدر رو من زمانیکه پارسال امتحان نهایی میدادم مصرف میکردم
    البته با تجویز پزشک که مصرف کننده دائمی نشم
    برام یه دارو بود
    وقتی خوابم میومد یکی مینداختم تا 24ساعت خوابم نمیومد
    بعد 4 ساعت میخوابیدم هیچی به هیچی میشد یعنی نیازی به خواب نیود
    قرص های ریتالین در وهله اول برای درمان اختلال﴿ ADHD (Attention-deficit hyperactivity disorder كودكان بكار مي‌رود و يا عبارتي پرحركتي در بچه‌ها.

دوز اين دارو براساس نيازها و عكس العمل‌هاي فردي تعيين مي‌گردد. دركودكان (6سال و بالاتر) بادوز 5 تا 10 ميلي گرم سه بار در روز شروع شده و درهفته 10-5 ميلي گرم در دوز روزانه افزوده مي‌شود. حداكثر دوز روزانه 60 ميلي گرم است. در بالغين دوز روزانه 30-20 ميلي گرم مي‌باشد.

در مواقعی نیز توسط پزشکان برای درمان بیماران مبتلا به ” حمله خواب” تجویز می شود ولی در سال های اخیر مصرف خود سرانه این دارو در کشور ما رو به افزایش گذاشته است که عدم آگاهی از آثار و ویژگی های این قرص می تواند نگران کننده باشد.

گزارش های متعدد بيانگر اينستکه برخی افراد برای بیدار ماندن در شبهای امتحان به جای مصرف قهوه و چای از قرص های ریتالین استفاده می کنند.

شواهد حاکی از آن است که این افراد از این قرص ها استفاده می کنند تا بتوانند چندین ساعت متوالی بیدار بمانند و به شکل غیر معمولی تمرکز خود را در مدت طولانی حفظ کنند.

9864ef42616f478a62e79491bad36737.

آثار مصرف ریتالین:
    از آنجا که ریتالین دارویی است که توسط پزشکان تجویز می شود, مصرف کنندگان تصور می کنند این قرص های بی خطرند و آن ” بد نامی ” مواد مخدر را ندارند. در حالی که عوارض مصرف خودسرانه این قرص ها می تواند در حد مواد دیگر نظیر کوکایین و آمفتامین باشد.مدت اثر اين دارو 6-4 ساعت است.

روش استفاده:
    اين دارو به شكل خوراكي و يا تدخين استفاده مي‌شود.

نرین واسه درس خوندن مصرف کنینا فقط با خواست پزشک

برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید

Admin و اهلام خانوم از این پست تشکر کرده اند.
  2. من شنیدم مصرف زیادش به مرور فراموشی میاره

3. به طور وحشطناکی خواب رو میپرونه یعنی تو 24 ساعت فقط 4ساعت میخوابین
    تمرکز رو هم میبره بالا
    من زیاد مصرف نکردم حدودا 8 تا اونم با تجویز پزشک

4. آره شنیدم در موردش
    اما بعد از چند سال آلزایمر میاره

5. میخوای امتحان کنم بعد بهت بگم؟؟؟

6. آخه بعدش دیگه منو یادت نمیاد که بخوای بهم بگی!!!:biggrin:

7. اینم حرفیه

8. اونقد درس خوندن مهم نیست که بخوای این جوری براش بیداربمونی

9. وقتی واسه یه واحد درسی 100 هزار تومن پول دادی و اگه بیفتیش مجبور میشی دوباره 100 تومن پیاده بشی , ریتالین که هیچی, بگن هروئین هم بهت کمک میکنه استفاده میکنی! :wink: