1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

متن کامل مصاحبه محسن یگانه با روزنامه ورزشی 90

شروع موضوع توسط Acontius ‏Mar 4, 2012 در انجمن اخبار سینما

1. Acontius

Acontius دیوانه متفکر !

2,893
    1,173
    388
    90: محسن يگانه... پركارترين خواننده پاپ و يكي از محبوب‌ترين آنها. او يك هوادار دو آتشه استقلالي است كه از ابرازش واهمه‌اي ندارد. با يگانه درباره مسايل روز موسيقي و سبك كارهايش به گفت‌وگو نشستيم:
    90: در قسمت اول از سري دوم که پخش شد خيلي‌ها از تغيير کردن سبک ملودي فيلم ناراضي بودند. اعتقاد داشتند مفاهيم فيلم رو نتوانستيد در ملودي قرار بدي، شايد هم دليلش کار قبلي مازيار بود که خيلي خوب با فيلم حس عاطفي برقرار کرده بود. نظرتان چيه؟

باشه، شايد کارش خوب بود وبهتر تونسته بود با فيلم حس برقرار کنه ولي آخه من شگردم فقط عاشقونه خوندن نيست، من ترانه سرا هستم وخود اين قضيه مساله رو عوض مي‌کنه. اگه دقت کنيد شعرا، شعراي کم مفهومي‌نيست و همش يه منظور سنگيني توش هست. يعني اگه سريال داره منظور خاصي رو مي‌رسونه که خودتون مي‌دونيد از چي حرف مي‌زنم ولي مفاهيم عجيبي که ممکنه سريال داشته باشه خيلي پنهان باشه. من لابلاي شعر تيتراژم آوردم (ولابلاي لحظه‌هاي تلخ و غمگينم تو روز روشن اين همه تاريکي مي‌بينم) ديگه از اين واضح‌تر؟

90: شما خودتون مقايسه شدن با فلاحي را قبول داريد واصلا مي‌شه شما رو با مازيار مقايسه کرد؟

نه نه، خب نبايد مقايسه بشه اصلا ربطي نداره. ژانر کاري من با مازيار بنده خدا اصلا هيچ ربطي نداره. ما دو تا آدم هستيم که من ژانر کاري خودم رو پله پله تا الان شکل دادم و بايد مواظب باشم دچار سردرگمي‌نشم ولي شايد مازيار تازه با اين کار قلب يخي خودش رو شکل داده.

من شکل گرفتم. من بايد مواظب باشم شکلم خراب نشه. خيلي داستان ما فرق مي‌کنه. از من 7، 8ساله داره کار پخش مي‌شه. قدم به قدم اومدم و يه شبه هم معروف نشدم.

90: به نظرتون کار قلب يخي کار موفقي بوده؟

به غير از ماه عسل تجربه اي نداشتم که بخوام ببينم که يه تيتراژ من فرداش تو همه جا پخش بشه ودوستام همه به من زنگ بزن، تبريک بگن. پس اين نشون ميده کار موفقي بوده!

90: پروژه قلب يخي را با اين سئوال مي‌بندم؛ جواب انتقاد‌ها رو به چه شکل مي‌دهيد؟

به مرور زمان درست ميشه، چون به کار خودم اطمينان دارم، مثل رگ خواب. شما قبول داريد براي من يه امتياز عجيب بود يا نه؟پارسال آلبومي‌اومد مثل رگ خواب؟ اصلا آلبوم‌هاي امسال چه اتفاق جديدي براشون افتاده؟ اصلا مثل سکوت سر و صدا کردن؟ خب نه. اوايلش خيلي به من گير دادند، هنوز تو وبلاگ شخصي من هست پيغام‌هاي بالاي 2000تايي که چه ايراداتي مي‌گرفتن اما دوسش دارن. چرا؟ چون هنوز اونو با صداي زياد گوش ميدن. پس منتقد يه تصوير اشتباه از خودش داره. تصويرسازي اشتباه پيش از هرچيزي به آدم لطمه مي‌زنه.

90: شما ابتدا قصد بازيگري داشتيد؟

دوست داشتم، نمي‌خواستم، اين دو تا باهم فرق داره

90: الان اگه به شما پيشنهاد بازي شه انجام نميديد؟

درصورتي که واقعا بتونم اون چيزي که دلم مي‌خواد رو پياده بکنم. خب، من اين لوح‌ها رو بي‌خودي اينجا نذاشتم، برا خودم گذاشتم. رتبه سوم بازيگري وتئاتر رو آورده بودم بچه هم نبودم.

نميخوام با اينها احساس غرور کنم اينا چيزهايي که بابتش زحمت کشيدم. بابت اين مقام سومي‌3هفته روي ويلچر نشستم، براي اينکه بتونم نقش يه آدم فلج رو بازي کنم.

90: پس ته دلتون دوست داريد بازي کنيد اگه نقشش خوب باشه؟

دوست دارم نقش خودمو بازي کنم زندگي من خيلي پيچيده تر از اين حرفاست.

90: شما خواننده زير زميني بوديد. سخت نبود مجوز گرفتن؟

چرا، ولي ارزش داشت.

90: چرا؟

لذت ديدن مردم از نزديک، اينقدر راحت، يه چيز ديگه است!جدا از مسائل مالي که خيلي اهميت داره براي يه خواننده براي اينکه ادامه داشته باشه و بتونه راحت زندگي کنه. بعد يهو 7000نفر رو يه جا ببيني، اونم نه يه شب چند شب... اينا همش لذت بخشه، مثلا شما کنکور قبول ميشي.

90: هنوزم اگه کاري مجوز نگيره ميذارينش رو اينترنت؟

نه مجوزشو مي‌گيرم، چون کاري که دارم مي‌کنم کاري نيست که خارج خط قرمز باشه، پس راحت مي‌تونم اقدام کنم براي مجوز. مثل يالان که يه کار ترکيه اي بود هيچ کسي نيومد بگه چرا، چون دلم خواست ومشکل مفهومي‌هم نداره.

90: به شما انتقاد ميشه چرا درون يه سبک فقط مي‌خونيد؟

نه اينطور نيست. شما يالان را گوش داديد، فداکاري رو گوش داديد، داستانش کاملا فرق مي‌کنه. آسمون هميشه ابري نيست، هيچ ارتباطي با اين کاراي اخير من نداره..

90: خب فکر نمي‌کنيد اگه زيرزميني بوديد الان همه اينها قابل خوندن بود؟

يعني اينهمه آدم که دوست دارن منو ببينن، منم دوست دارم ببينمشون رو بفروشم به دو تا دونه شعر؟ نميشه، اين منطق من نيست! معرفت منم اينجور حکم نميکنه.

90: پس در اين معامله حاضريد که اين آهنگ‌ها رو بذاريد کنار ولي به جاش اين مجوز واين ديده شدن توسط مردم رو داشته باشيد؟

من بخاطر موسيقي ترم شش مهندس صنايع از دانشگاه اومدم بيرون، اين حسرت کمي‌نيست!ولي ناراحت نيستم.چون ثمرشو ديدم. خواهر من که داره تخصص ميخونه بعضي وقتا ميمونه از کاري که من انجام دادم ونتيجه اش چقدر خوب شد.

90: شهرت رو دوست داريد؟

متاسفانه يا خوشبختانه حق انتخاب بهت داده نميشه.همه چيز يه بدي داره. چون من شخصي نيستم که بتونم دنيا رو تغيير بدم يا اصول براش تعريف بکنم.اصول چيزيه که تعريف شده است. حالا از کجا وچگونه بماند وبه ماهم ربطي ندارد ولي من که نمي‌تونم اصول تعريف کنم. حالا که اصول تعريف شده است (من خودم رو مي‌کشتم معروف شم ولي حالا که شدم با عينک دودي مي‌رم تو خيابون) اين چرخه بده، عوارض داره ولي خوبي هم داره!

90: شما براي شهرت خواننده نشديد؟

واقعا يکي از مسائلش پوله. خيلي برام مهم بود، خيلي‌ها جرات نمي‌کنن بگن، من راحتم طرفدارم مي‌دونه. يکيش پول، چيزي که همه از گفتنش فرار مي‌کنن. من خيلي وقتا از اين صداقت ضربه هم خوردم ولي هيچوقت از ضربه خوردنم پشيمون نشدم، چون ديدم لحظه‌هايي که عذاب وجدان گرفتم که چرا فلان حرفو جاي اون يکي زدم.

بعديش احساس رقابته، که مسابقه عجيبيه. البته نه ايني که الان هست. من الان فقط دارم به اين فکر مي‌کنم که فقط براي اينکه فقط روي خودمو کم کنم مجبورم آلبوم بعديمو فلان کار‌ها رو روش انجام بدم...

90: چقدر قيافه تو شهرتتون تاثير داشت يا اصلا چقدر درگير مد وبه روز بودنيد؟

اصلا مدي نيستم، خودتم ميدوني، من هيچوقت دنبال مد نبودم وفقط دنبال شيک بودن ودنبال چيزيم که بهش علاقه دارم.

90: فكر مي‌كني چه تصوري از تو در جامعه هست؟ جوان پسند يا خواننده‌اي كه فكر پشتشه؟

دارم مسير رو كج مي‌كنم. مي‌خواهم ببرمش به سمتي كه طالبشم. اگر يك دفعه اين كار رو انجام مي‌دادم مخاطبم رو از دست مي‌دادم.

90: يعني مي‌خواين اول مردم رو آماده کنيد بعد تغيير رويه دهيد؟

آ، شايد منطقش درست باشه ولي من از چيزي ديگه دارم حرف مي‌زنم، اما خب خيلي خيلي همه گيره.

90: يکي از جنجالي ترين تيترها براي شما اين بود: يگانه فرزند شهيد، در موسيقي! نظرتون در اينباره چيه؟

... رو داري ميگي ؟ هنوزم دلخوري ازش دارم که ديگه بعد از اون اصلا باهاشون مصاحبه نکردم و تيترم اين بود: محسن يگانه فرزند شهيد است! همين

90: حالا واقعا هستيد يا خير؟

هستم ولي قرارنيست جار بزنم.من هميشه مديون پدرم هستم که جراتش خيلي بيشتر از ما‌ها بود.

90:جناب يگانه براي حسن ختام اگر شما خودتان حرفي به نظرتان مي‌رسد که بايد گفته شودبفرماييد.

آقاي محمد جليل‌پور تهيه کننده برنامه‌هام هميشه حرف قشنگ ومهمي‌بهم مي‌زنه ايشون به من مي‌گويند:

اصلا عجله نکن که الان قرارداد داري وبايد سريع کارتو تحويل بدي، اين جمله هم باعث دلگرمي‌من بود هم سبب اميداوريم اما با يک جمله نابودم کرد:

اين ميوه را هر وقت رسيد بکن.

90: و سئوال آخر... چون مصاحبه براي يك روزنامه ورزشي است از شما مي‌پرسيم كه فوتبالي هستي؟

بله. اگر هم سئوال بعدي‌ات اين است كه استقلالي‌ام يا پرسپوليسي، بايد بگويم استقلالي

Admin و اهلام خانوم از این پست تشکر کرده اند.
  2. استقلالیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دیگه دوسش ندارم :confused:

3. Acontius

Acontius دیوانه متفکر !

2,893
    1,173
    388
    من که عاشقش بودم چند برابر هم عاشقش شدم ......

بهتر پرسپولیسی ها لیاقت همچین خواننده ای رو ندارن ....

هر چی ادم جنتلمن و با شخصیت هست طرفدار تاج کبیر آسیاست .....

4. Acontius

Acontius دیوانه متفکر !

2,893
    1,173
    388
    ای سپاهانی ؟؟؟؟؟ تیم زردآلو ها .......

خوب این ادم های باشخصیت و بزرگ مثل یگانه فقط مختص ما تاجی ها هستد

5. از وقتی رفتم اصفهان مخمو زدن
    البته بین پرسپولیس و استقلال
    پرسپولیس سرور استقلاله

6. Acontius

Acontius دیوانه متفکر !

2,893
    1,173
    388
    بی خیال کدوم سروری .... به چه دلیلی ..... به خاطر اون قهرمانی هاش توی آسیا ..... به خاطر اون فرهنگ نوینی که به جهان عرضه کرد ..... به خاطر اسطورش ....... به خاطر برد دربی های بیشتر ....... اصلا پرسپولیس قابل قیاس نیست با استقلال ...

اون سپاهان هم عددی نبود به لطف یک استقلالی تونست خودش رو مطرح کنه ......

7. من واسه ی عقاید همه ارزش قائلم عقاید شما هم روش
    دعوا نداریم که من دوس دارم طرفدار پرسپولیس باشم :cool:

Acontius از این پست تشکر کرده است.