1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

ماجراي هك ايرا ن داك

شروع موضوع توسط saeid-ha ‏Jun 8, 2013 در انجمن اینترنت و شبکه

 1. saeid-ha

  saeid-ha belong to autumn !...

  3,098
  12,010
  1,966
  ماجراي هك ايرا ن داك
  ايران داك كه بر اساس گزارش هاى رسمى داراى مقام اول از نظر حجم محتوا در ميان پايگاه هاى وب دولتى است به گفته رئيس پژوهشگاه علوم وفناورى اطلاعات، براى ساعاتى مورد حمله هكر ها قرار گرفته اما اين حمله ناكام مانده است.
  به گزارش مهر، وجود حفر ه هاى امنيتى در پايگاه اينترنتى پژوهشگاه علوم و فناورى اطلاعات ايران درحالى است كه اين پژوهشگاه مديريت مدارك علمى را بر عهده دارد و پايگاهى براى ثبت پايان نامه هاى دانشجويى است در اساسنامه اش از مديريت دانش وجامعه اطلاعاتى به عنوان يكى از اهداف آن نام برده شده و با ابلاغيه دبير شوراى عالى علوم تحقيقات و فناورى به عنوان متولى و اداره كننده سامانه ملى اطلاعات علم و فناورى انتخاب شده است.
  در حال حاضر پايگاه هاى اطلاعاتى جديد و پيشين پژوهشگاه علوم و فناورى اطلاعات ايران بيش از 615 هزار ركورد اطلاعاتى دارد كه 126 هزار و 847 ركورد آن به پايان نامه هاى كارشناسى ارشد و دكترى اختصاص دارد . اين پايگاه اينترنتى بر اساس گزارش شوراى عالى اطلاع رسانى، از نظر حجم محتوا، مقام اول در ميان پايگا ههاى وب دولتى را دارا است.
  سيد اميد فاطمى، رئيس پژوهشگاه علوم و فناورى اطلاعات ايران در گفتگو با خبرنگار مهر با تأييد هك پايگاه اينترنتى اين پژوهشگاه گفت: قطعا حفر ه هاى امنيتى وجود داشته كه اين اتفاق افتاده است و با بررسى هايى كه صورت گرفت مشخص شد مدت زمانى كه اين پايگاه مورد حمله قرار گرفته است خيلى كوتاه بوده و فردى كه نسبت به هك اين پايگاه اقدام كرده به پايگاه داده ها ( Data Base) كارى نداشته است.
  وى افزود: بررسى هايمان نشان داد كه حمله كننده به پايگاه اينترنتى پژوهشگاه علوم و فناورى اطلاعات ايران به كدام قسمتهاى اين پايگاه مراجعه داشته است اما هيچ كدام از قسمت هايى كه مورد حمله قرار گرفته به Data Base نمى خورد. هر چند فردى كه اين حمله را انجام داده است اطلاعاتى كم يا زياد نكرده اما اين حمله خود يك سيگنال است كه بايد حفر ه هاى امنيتى را برطرف كرد.
  رئيس پژوهشگاه علوم و فناورى اطلاعات ايران در عين حال با بيان اينكه سايتها هر چه قدر هم قوى باشند هك مى شوند، خاطرنشان كرد: برخى سايت هاى مشهور دنيا هم هك مى شوند...[​IMG]
  منبع: کلیک شماره ۳۳۳ (ضمیمه روزنامه جام جم)